Na 28 Niedzielę Zwykłą 11 października 2020r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Budowa organów już prawie na ukończeniu. Pod koniec tygodnia przyjedzie komisja z kurii metropolitalnej, aby dokonać odbioru instrumentu. Uroczystego poświęcenia dokona ks. Arcybiskup za półtora tygodnia w czwartek 22 października o godz 18.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy, szczególnie tych którzy włączyli się w budowę organów. Po poświęceniu będziemy mogli wysłuchać 20 min koncertu. Przed kościołem można jeszcze nabyć cegiełki z wizualizacją jako pamiątkę włączenia się w to piękne dzieło, a cegiełki srebrne lub złote w zakrystii lub w biurze parafialnym. Serdecznie Bóg Zapłać składamy rodzinie, która w tym tygodniu nabyła srebrną cegiełkę.

Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej i różańcu w salce.
 3. Muzyczne wielbienie ze Wspólnotą Poznanie Jezusa w poniedziałek od godz 19.00 w kościele. Gościem spotkania będzie charyzmatyk Marcin Zieliński.
 4. W tym tygodniu spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej:
 • Klasa I – wtorek o godz 17.00
 • Klasa II i III – czwartek o godz 17.00
 • Szkoła 102 – piątek godz 17.00
 1. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I, II i III po następnej niedzieli, czyli w wtorek 20 października o godz 19.00 w kaplicy.
 2. We wtorek spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy 8 w kościele o godz. 19.00.
 3. W czwartek po różańcu w kawiarence spotkanie Bractwa Nauki Chrześcijańskiej poświęcone tematowi przeżywania Eucharystii wg Dzienniczka św. s. Faustyny.
 4. W piątek 16 października obchodzić będziemy 42 rocz wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień całodziennej adoracji w naszej parafii od godz 8.30 – 17.30 w kościele. Zapraszamy na chwilę modlitwy za nasze rodziny i parafię.
 5. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o 19.00 w kawiarence.
 6. Za tydzień niedziela powołaniowa, a przed kościołem zbiórka do puszek na seminarium duchowne w Poznaniu.
 7. Informujemy, że nawiedzenie M. Bożej Częstochowskiej w znaku Obrazu Jasnogórskiego przeżywać w naszej parafii będziemy 9 i 10 listopada. Rekolekcje przygotowujące do tego pięknego wydarzenia od soboty 24 października.
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 9. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Zbiórki w soboty o godz. 9.00.
 10. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Jest akt zawierzenia Matce Bożej, oraz flagi, proporczyki, które będziemy mogli wykorzystać do dekoracji mieszkań i domów na czas nawiedzenia Maryi w znaku Jasnogórskiego Obrazu.
 11. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać!
 12. Jutro w poniedziałek w Rocznicę Poświęcenia Katedry Poznańskiej w Bazylice Archikatedralnej o godzinie 18.00 – Uroczysta Eucharystia w intencji Księdza Biskupa Stanisława Napierały, który w tym roku obchodzi 40. rocznicę przyjęcia sakry biskupiej.
 13. Dziś przed kościołem z okazji dnia papieskiego Caritas rozprowadza kremówki. Ofiary z kremówek zostaną przekazane na leczenie Pani Anny, 35-letniej matki dwojga małych dzieci, chorej na chłoniaka. Bóg Zapłać za ten gest miłości i miłosierdzia.
 14. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Wojciech Niedzielski w 83 r. życia, zam. OPL 6. Zmarłego parafianina polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.