Na III Niedzielę Wielkiego Postu 7. 03. 2021r.

  1. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
  2. Spotkanie do bierzmowania kandydatów z klasy VII i VIII we wtorek po wieczornej mszy św. w kościele.
  3. We wtorek nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym Miasta Poznania. Zapraszamy na godz. 17.15. Rozpoczniemy to piękne spotkanie modlitewne Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 – Eucharystia. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie intencja: O dar intensywnego rozwoju misyjnych dzieł Kościoła.
  4. Spotkanie dla dzieci klas III jako przygotowanie do Komunii Świętej w czwartek o godz 17.00 w kaplicy.
  5. Spotkanie dla dzieci z szkoły nr 102 jako przygotowanie do I Komunii Świętej w piątek o godz 17.00 w kaplicy.
  6. W piątek Droga Krzyżowa:
  • dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  • dla dzieci o godz. 17.00
  • dla młodzieży o godz. 19.30
  1. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw. niedziela budowlana.
  2. Za tydzień rekolekcje wielkopostne, które będzie głosił proboszcz z parafii Maryi Królowej z Rynku Wildeckiego – ks. Marcin Węcławski.
  3. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, oraz gazetę „Extra Gość Niedzielny” – cały jest poświęconemu św. Józefowi w cenie 9zł.
  4. Koperty na daninę diecezjalną zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonce dziękujemy – Bóg Zapłać. Dziękujemy również za ofiary złożone na konto parafialne, oraz składamy serdeczne Bóg Zapłać rodzinie, która nabyła złotą cegiełkę tym samym włączając się w budowę naszych organów.
  5. Zapraszamy do włączenia się w dobre przeżycie Wielkiego Postu poprzez skorzystanie z przygotowanych postanowień. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrych uczynków na ten tydzień. Zabieramy 1 kartkę i we wskazanym dniu realizujemy postanowienie.
  6. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jerzy Zajdel w 78 r. życia zam OPL 1, oraz śp. Bożena Basińska w 79 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..

 

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu