na 29 Niedzielę Zwykłą 22.10. 2017r.

Od dziś do środy przeżywamy rekolekcje z św. Janem Pawłem II, które głosi  dominikanin Ojciec Maciej Zięba.

 Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie o godz 10.00 i wieczorem  o godz 18.00.

Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na misje. Bóg Zapłać za wsparcie tego pięknego dzieła które prowadzą misjonarze i misjonarki w różnych częściach świata.
 2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00 w kaplicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Spotkanie dla młodzieży klasy 7 jako przygotowanie do bierzmowania:

– grupa chłopców – środa godz 19.00

– grupa dziewczyn – czwartek godz 19.00

 1. Krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III w czwartek o godz 19.00 w kaplicy.
 3. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz 19.30.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Walerian Łukaszewicz w 83r. życia, zam. OPL 13, oraz Henryk Kaczmarek w 81 r. życia, zam. OPL 7. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu
 5. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 6. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Można nabyć książeczki do I Komunii Świętej.
 • W środę spotkanie w klubie: „Maluszka u Boromeuszka”. Od godz. 10.00 do 12.00 zapraszamy do salki parafialnej mamy z dziećmi wieku od 2 do 6 lat.
 • Sygnalizujemy, że po następnej niedzieli to jest wtorek 31 października odbędzie się w naszej parafii pierwszy Balik Wszystkich Świętych! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Rozpoczniemy o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w salkach parafialnych przez około 1 godz zabawa, połączona z prezentacją świętych.
 1. Za rok od 3 do 17 października 2018 r. pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę śladami św. Ojca Maksymiliana Kolbego oraz św. Jana Pawła II do Japonii i na Filipiny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze. W najbliższą sobotę w parafii Bożego Ciała sympozjum pod tytułem: „ 100 rocznica powstania Rycerstwa Niepokalanej – św. Maksymilian Kolbe.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

Pielgrzymka do Japonii oraz na Filipiny, śladami św. Maksymiliana Kolbe oraz św. Jana Pawła II

Pielgrzymka do Japonii oraz na Filipiny, śladami św. Maksymiliana Kolbe oraz św. Jana Pawła II z parafii pw. św. Boromeusza w Poznaniu 15 dni, termin 3-17.10.2018

TOKIO– WULKAN UNZEN- NAGASAKI –HONGOCHI – KIOTO – AKITA – FUDŻI– MANILA – ANTIPOLO – BACOLOR -WYSPY CAPONES

                       

 Dzień 1

Zbiórka na wybranym lotnisku w Polsce, odprawy, przelot do Japonii.

Dzień 2

Przylot do Tokio, przejazd do hotelu w centrum miasta.Spacer po Tokio, przejazd do najbardziej reprezentacyjnych części stolicy Japonii: plac przed Pałacem Cesarskim: słynny „podwójny” most Nijubashi wraz z widokiem na zabudowania pałacowe (główna rezydencja Cesarza Japonii). Spacer przez biznesową dzielnicę Otemachi i Marunouchi do luksusowej dzielnicy Ginza. Podziwianie jednej z największych metropolii świata z wieży Tokio Tower, wizyta w Świątyni Zojoji – zapoznanie się z kulturą buddyjską. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w okoliceNagasaki superszybkim pociągiemShinkansen. Zakwaterowanie na terenie Parku Narodowego Unzen – Amakusa, w masywie wulkanu Unzen, znanego z filmu Martina Scorsese„Milczenie”. Spacer do miejsc martyrologii chrześcijan na obszarze wulkanu: wizyta przy pomniku upamiętniającym Męczenników.Podziwianie zjawisk wulkanicznych, m.in.: gorących źródeł, fumarol i wyjątkowych form wulkanicznych. Msza św.,zakwaterowanie w tradycyjnym hotelu w stylu japońskim – typowy ryokan z onsenem, czyli łaźniami z gorącą wodą pochodzenia wulkanicznego. Uroczysta japońska kolacja w tradycyjnych strojach. Poznanie tradycyjnej formy wypoczynku japońskiego, możliwość zdrowotnych kąpieli w siarkowych źródłach.Nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Nagasaki, miasta związanego z postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego: Klasztor w Hongochi – Niepokalanów Japoński z kościołem – jedno z najważniejszych dzieł św. Maksymiliana w Japonii, muzeum z wieloma eksponatami poświęconymi Świętemu: pokój w której mieszkał, maszyny drukarskie, miejsce wydawnictwa japońskiego „Rycerza Niepokalanej”, bogata wystawa fotografii. Msza św., grota z Lourdes zbudowana przez św. Maksymiliana przy klasztorze.  Wizyta w Kościele Oura, najstarszy kościół w Japonii i pierwsze miejsce pobytu św. Maksymiliana Kolbego w Nagasaki, dom w którym mieszkał święty. Zwiedzanie wystawy poświęconej działalności polskiego świętego oraz japońskim chrześcijanom (często zmuszonym do ukrywania się). Muzeum i pomnik 26 męczenników: Pawła Miki i towarzyszy, odwiedzone przez Jana Pawła II oraz Matkę Teresę. Wizyta w Muzeum Bomby Atomowej, hipocentrum wybuchu bombyoraz spacer do Parku Pokoju. Powrót do hotelu, obiadokolacja, możliwość zdrowotnych kąpieli w onsenach.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd Shinkansenem do Kioto, historycznej stolicy Japonii.Zwiedzanie parku ze Świątynią Złotego Pawilonu (UNESCO), jednego z najbardziej okazałych obiektów historycznych w kraju kwitnącej wiśni. Następnie przejazd do katedry św. Franciszka Ksawerego – pierwszego misjonarza Japonii. Msza św., popołudniu spacer wzdłuż rzeki Kamo do słynnej dzielnicy gejsz Gion, zapoznanie się z tradycyjną zabudową dawnej stolicy państwa. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie świątyni FushimiInari, jednej z najważniejszych świątyń Shinto w Japonii. Spacer przez charakterystycznepomarańczowe bramytori, znane z filmu „Wyznania Gejszy”. Następnie przejazd pociągiem Shinkansendo Akity, miejsca objawień Matki Bożej. Wieczorem wizyta w kościele św. Augustyna, Msza św., pomnik męczenników chrześcijańskich północnej Japonii. Obiadokolacja i nocleg.

 Dzień 7

Śniadanie, pobyt w Akicie. Wizyta w Sanktuarium Maryjnym Matki Bożej Płaczącej. Klasztor, w którym Agnieszce KatsukoSasagawa objawiła się Matka Boża. Słynna figuraMatki Bożej płaczącej z Akity. Objawienia z 1973 r. określane są jako kontynuacja objawień fatimskich. Czas na prywatną modlitwę. Po południu powrótShinkansenem do Tokio. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie katedry tokijskiej, następnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Japonii – góra Fudżi (święta góra Japończyków). Widoki na najwyższy szczyt Japonii, jeśli warunki pogodowe pozwolą wjazd do tzw. „piątej stacji”. Powrót do Tokio: przejazd do Shinjuku – wjazd na 45 piętro wieżowca Metropolitan GovernmentBuilding – nazywanego tokijskim ratuszem, wspaniała panorama na Tokio z wysokości ponad 200 metrów. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie, przelot na Filipiny, zakwaterowanie w Manili, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, zwiedzanie sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Baclaran– Sanktuarium dwukrotnie odwiedzonego przez Jana Pawła II. Zwiedzanie centrum Manili, fort Santiago, katedra Niepokalanego Poczęcia NMP,kościół św. Augustyna. Wciągu dnia Eucharystia oraz obiad. Nocleg.

Dzień 11

Śniadanie, nawiedzenie Sanktuarium Narodowego w Antipolo, zwiedzanie okolic. Lunch. Przejazd do Bulacan – Narodowe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, nawiedzenie muzeum Little Poland oraz panorama z 30 metrową Figurą Pana Jezusa. Msza św. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 12

Śniadanie, przejazd na filipińską plażę, rejs na bezludną wyspę tradycyjnymi łodziami. Możliwość kąpieli morskich oraz dla chętnych możliwość nurkowania i obserwacja podwodnej fauny. Na wyspie lekki lunch owocowy z pysznym mango i kokosem. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 13

Śniadanie, przejazd przez teren zalany masą błotno-lawową podczas erupcji wulkanu Pinatubo. Zalany błotem kościół w Bacolor. Msza św. Obiad w tradycyjnej filipińskiej restauracji. Przejazd ponownie do Manili, nocleg.

Dzień 14

Śniadanie następnie wylot powrotny do Polski.

Dzień 15

Przylot do kraju, zakończenie pielgrzymki.

Cena wynosi 5000 zł + 2900 USD / os. 

przy grupie powyżej 25 osób cena 5000 zł + 2800 USD / os.

 

 i zawiera:

– przelot na trasie Polska – Tokio – Manila – Polska,

– noclegi w hotelach 3*/4*, pokoje 2 lub 3 osobowe,

– śniadania i obiadokolacjewg programu,

– bilety na przejazdy pociągami zgodnie z programem,

– przejazdy busami lub autokarem,

– opieka duchowa,

– opieka pilota,

– ubezpieczenie KL 30 000 Euro, NNW 15 000 PLN.

 

Cena nie zawiera:

– biletów do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodnika, słuchawek i transferów walizek

w Japonii (30 000 jenów– ok. 290 USD, zbierane na miejscu),

– ewentualnejdopłaty do pokoju 1-osobowego (800 USD).

 

Uwagi:

– sugerujemy zabrać min. 200 USD kieszonkowego dla własnych potrzeb,

– polecamy zabrać ze sobą skarpetki do zwiedzania miejsc w których należy ściągnąć obuwie,

– paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z wyjazdu,

– obiadokolacja oznacza posiłek w porze obiadu lub kolacji.

KALENDARZ KOMPOZYTORA – koncert dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat

KALENDARZ KOMPOZYTORA
czyli pory roku według Antonio Vivaldiego

piątek 20 października, rozpoczęcie o godz. 12.40 w kawiarence parafialnej

Klub Maluszka u Boromeuszka zaprasza na koncert dla dzieci w wieku od 2 do 9 lat w wykonaniu trio smyczkowego wraz z lektorem

Jak oddać dźwięki wiosny, lata, jesieni i zimy? Jak przedstawić szum potoków, trzask ognia, czy odgłosy dzikich zwierząt – ptaków, psów, owadów i oczywiście ludzi, a także szczękanie zębami w zimie?

Jak nikt potrafił to zapomniany rudy ksiądz z Wenecji. Po latach odkryty i okrzyknięty mistrzem. Jego „Cztery pory roku” grane są dziś na całym świecie i niezmiennie zachwycają. Wybierzemy się na muzyczną, przyrodniczą wycieczkę?

 

Balik Wszystkich Świętych! Wtorek 31 października

Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci od niemowlaka do 12 lat wraz z rodzicami. Zachęcamy do przebrania dzieci za ich świętych patronów, innych wybranych świętych lub postacie biblijne. Zaczniemy o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w salkach parafialnych rozpocznie się około półtoragodzinna zabawa, połączona z prezentacją świętych.

Zachęcamy do zapisania się poprzez formularz dostępny poniżej. Liczba uczestników jest ograniczona wielkością salek. https://goo.gl/forms/GX82DI6DKArO9pr52

 

Na 28 Niedzielę Zwykłą 15.10.2017r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 Niedzielę Zwykłą 15.10.2017r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. Bóg Zapłać za wsparcie tego pięknego dzieła św. Jana Pawła II.
 2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00 w kaplicy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Jutro – dnia 16 października obchodzić będziemy 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień całodziennej adoracji w naszej parafii od godz 8.30 – 17.30 w kościele. Znajdźmy kochani choć chwilę czasu, żeby przybyć na adorację.
 4. Spotkanie dla młodzieży klasy II gimnazjum w poniedziałek o godz 17.00 w salce.
 5. W środę po mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Bractwa Nauki Chrześcijańskiej do kawiarenki. Temat spotkania: Z niczego nic, czyli o stworzeniu świata. Prelekcję poprawi s. dr Anna Murawska, Urszulanka.
 6. Spotkanie z p. Szymonem Hołownią w czwartek o godz. 19.30 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, również kandydatów do bierzmowania i starszych – po prostu wszystkich. Jestem przekonany, że będzie to bardzo ciekawa rozmowa dotycząca życia i doświadczenia Pana Boga. Na zakończenie będzie można nabyć książki p. Szymona oraz złożyć ofiarę na fundację: „Fabryka marzeń”.
 7. Spotkanie dla dzieci z szkoły nr 102 jako przygotowanie do I Komunii św. w piątek o godz. 17.00.
 8. W piątek o godz. 20.00 wieczór papieski – adoracja z modlitwą uwielbienia prowadzoną przez grupę młodzieży oraz grupę małżeństw i osób samotnych. Zapraszamy nie tylko młodzież, ale wszystkich, którzy chcą uwielbić Boga. Modlitwa uwielbienia jest piękną formą wyrażenia miłości do Boga, jako naszego Stwórcy.
 9. Za tydzień niedziela Misyjna. Przed kościołem zbiórka na misje.
 10. Za tydzień rekolekcje z św. Janem Pawłem II, które będzie głosił dominikanin ojciec Maciej Zięba.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Piotr Hryszkiewicz w 59 r. życia, zam. OPL 15, oraz Bronisław Bartkowiak w 76 r. życia, zam. OPL 11. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu
 12. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 13. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 14. W najbliższy czwartek pierwsze spotkanie w reaktywowanym klubie: „Maluszka u Boromeuszka”. Od godz. 10.00 do 12.00 zapraszamy do salki parafialnej mamy z dziećmi wieku od 2 do 6 lat. Zajęcia są bezpłatne. Na inauguracyjnym spotkaniu dla rodziców przewidziana jest dobra kawa i coś do kawy, a dla dzieci ciekawe zajęcia wszechstronnie rozwijające ich umiejętności i kompetencje. Możliwe są inne dni i godziny zajęć. Zapraszamy do udziału w sondzie dot. klubu: https://goo.gl/forms/aF4OdCwRAH89vsG52
 15. Sygnalizujemy, że za 2 tygodnie to jest wtorek 31 października odbędzie się w naszej parafii pierwszy Balik Wszystkich Świętych! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci od niemowlaka do 12 lat wraz z rodzicami. Zachęcamy do przebrania dzieci za ich świętych patronów, innych wybranych świętych lub postacie biblijne. Zaczniemy o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w salkach parafialnych rozpocznie się około półtoragodzinna zabawa, połączona z prezentacją świętych. Zachęcamy do zapisania się poprzez formularz dostępny poniżej. Liczba uczestników jest ograniczona wielkością salek. https://goo.gl/forms/GX82DI6DKArO9pr52

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

Ogłoszenia Parafialne Na 27 Niedzielę Zwykłą 8.10. 2017r.

Ogłoszenia Parafialne Na 27 Niedzielę Zwykłą 8.10. 2017r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie oraz na spłatę rat. Trwają prace nad kolejnymi 3 witrażami, które prawdopodobnie za 2 tygodnie zostaną zamontowane.

Wszystkim dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 1. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
 • klasa I – piątek o godz. 17.00
 • klasa II – wtorek o godz. 17.00
 • klasa III – czwartek o godz. 17.00
 1. Krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 2. Spotkanie formacyjne dla dzieci z woluntariuszką i misjonarką Agnieszką w piątek po dziecięcym różańcu około godz 17.30 w salce.
 3. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o 19.30 w kawiarence.
 4. W piątek z racji – 13 dnia miesiąca, różaniec i ostania w tym roku procesja fatimska po Mszy Świętej wieczornej.
 5. W sobotę od godz 9.00 – ks. Bartek odwiedzi chorych z Komunią Świętą.
 6. Za tydzień zbiórka do puszek przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej.
 7. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Zofia Grobelna w 97 r. życia, OPL 4, śp. Krystyna Adamkiewicz w 81 r. życia, zam.                               ul. Gromadzka, oraz śp. Barbara Kamińska w 84 r. życia, zam. OPL 5. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu
 8. Z okazji rocznicy poświęcenia Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej i Światowego Dnia Seniora w czwartek w Katedrze Poznańskiej o godz. 11.00 – koncert, a o godz. 11.30 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Zapraszamy seniorów.
 9. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny, oraz nowy numer parafialnej gazetki: „ U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku. Bóg Zapłać.
 10. Od poniedziałku przyjmujemy intencje na przyszły rok.
 11. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Zbiórki w soboty o godz. 9.00.
 12. Zapraszamy dzieci do chórku. Próba w niedzielę o godz. 10.00 w salce.
 13. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 14. Ksiądz Szczepan składa Bóg Zapłać za wielki dar złożony tydzień temu na budowę kościoła św. Moniki.
 15. Sygnalizujemy, że po następnej niedzieli:

– w czwartek 19 października w kościele o godz 19.30 odbędzie się spotkanie z Szymonem Hołownią

– w piątek 20 października o godz 20.00 wieczór papieski – czuwanie modlitewne prowadzone przez grupę młodzieży, oraz grupę małżeństw i osób samotnych

– od 21 do 25 października przeżywać będziemy rekolekcje z św. Janem Pawłem II, które wygłosi dominikanin ojciec Maciej Zięba.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

Na 26 Niedzielę Zwykłą 1. 10. 2017r.

Ogłoszenia Parafialne Na 26 Niedzielę Zwykłą 1. 10. 2017r.

 1. Dziś gościmy ks. Szczepana – pierwszego naszego wikariusza, który głosi Słowo Boże, a po Mszach przed kościołem zbiera ofiary na budowę kościoła św. Moniki na Starym Strzeszynie. Bóg Zapłać za wsparcie tego Bożego dzieła.
 2. Dziś po Mszy Św o godz 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci klasy IV.
 3. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku.
 4. Dziś po Mszy Św. o godz 19.30 – młodzież zaprasza na śpiewaną koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 5. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek po wieczornej Mszy Św.
 7. Spotkanie dla rodziców ministrantów młodszych i starszych w wtorek po wieczornej Mszy Św. w kawiarence.
 8. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00, a po nowennie i różańcu spotkanie w kawiarence.
 9. Zapraszamy na kolejne spotkanie duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski na temat: „ 1987 – Buenos Aires (Argentyna) – Myśmy poznali i uwierzyli miłości, jaką Bóg ma ku nam”.
 10. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
 11. Adoracja przed Najświętszym Sakramentem w czwartek i piątek od godz 17.00. W czwartek na adorację zapraszamy szczególnie ministrantów i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 12. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klasy III gimnazjum w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
 13. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 14. Nabożeństwo I soboty po porannej Mszy Świętej.
 15. W sobotę od godz 9.00 – ks. Proboszcz i Ks. Paweł odwiedzą chorych z Komunią Świętą, natomiast ks. Bartek za 2 tygodnie w sobotę 14 października.
 16. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Zbiórki w soboty o godz. 9.00.
 17. Zapraszamy dzieci do chórku dziecięcego. Próba w niedzielę o godz. 10.00 w salce.
 18. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw. niedziela budowlana.
 19. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 20. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 21. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Marian Klinger w 86 r. życia, zam. OPL 10. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……..
 22. Zostały nam jeszcze 3 wolne miejsca na listopadową 5 dniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy z Ks. Bartkiem. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zapisy w biurze.
 23. W sobotę 7 października wyjazd do Kostrzyna nad Odrą, aby włączyć się w Ogólnopolską akcję: „ Różaniec do granic”. Zapisane osoby proszę o potwierdzenie uczestnictwa poprzez wpłatę 50zł. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 7.15. Powrót około godz 19.00. Osoby, które nie mogą pojechać na granice, zapraszamy do naszego kościoła na Eucharystie o godz 8.00 połączoną z nabożeństwem I soboty i różańcem. Różaniec również będzie odmawiany u Ojców Jezuitów – ul. Szewska, od godz 11.00 do 14.00, oraz w parafii M. B. Bolesnej – ul. Głogowska od godz 12.00 do 14.30. Zapraszamy, aby w tym dniu zjednoczyć się w modlitwie różańcowej, abyśmy wypraszali jedność, miłość i pokój dla naszej Ojczyzny i świata całego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

Na 25 Niedzielę Zwykłą 25.09. 2017r.

Ogłoszenia Parafialne Na 25 Niedzielę Zwykłą 25.09. 2017r.

 1. Dziś po Mszy Św o godz 11.00 spotkanie członków grupy różańcowej modlącej się za dzieci – „Różaniec – przytulaniec”.
 2. Dziś na Mszę Świętą o godz 19.30 zapraszamy młodzież klasy 7, oraz II i III gimnazjum wraz z rodzicami. Po Mszy Świętej spotkanie.
 3. Spotkanie klubu: „Pod Dębem Karola” jutro po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. W programie: „ 140 rocz objawień w Gietrzwałdzie”.
 4. Wspólnota małżeństw i osób samotnych zaprasza na rodzinne wielbienie do kaplicy w wtorek na godz 19.00.
 5. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w środę o godz 19.00 w kawiarence, a parafialnej rady ekonomicznej o godz 20.30.
 6. Krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 7. Spotkanie formacyjne dla dzieci z woluntariuszką i misjonarką Agnieszką w piątek o godz 17.00 w kawiarence.
 8. Spotkanie parafialnego zespołu Caritas w piątek po wieczornej Mszy Św.
 9. Spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży w piątek o 19.30 w kawiarence.
 10. Zapraszamy chłopców do grona ministrantów. Zbiórki w soboty o godz. 9.00.
 11. W sobotę nasza parafianka siostra Teresa Manicka w kościele św. Jana Bosko na Winogradach o godz 11.00 złoży profesję wieczystą w Zgromadzeniu Córek Maryi Wspomożycielki. Zapraszamy parafian do uczestnictwa w tej pięknej uroczystości.
 12. Zapraszamy dzieci do scholii – chórku dziecięcego. Próba w niedzielę o godz. 10.00 w salce.
 13. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku.
 14. Za tydzień na Mszę Świętą o godz 11.00 zapraszamy rodziców dzieci klasy IV. Po Mszy spotkanie.
 15. Za tydzień gościć będziemy ks. Szczepana, który buduje kościół pw. Św. Moniki na Starym Strzeszynie.
 16. Za tydzień młodzież zaprasza na śpiewaną koronkę do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej młodzieżowej o godz 19.30.
 17. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 18. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 19. Ks. Bartek z okazji 100 rocznicy objawień organizuje 5 dniową samolotową pielgrzymkę do Fatimy w dniach od 9 do 13 listopada. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zostało kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze.
 20. W sobotę 7 października organizujemy wyjazd do Kostrzyna nad Odrą, aby włączyć się w Ogólnopolską akcję: „ Różaniec do granic”. Koszt około 60zł. Zapisy w biurze.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.