Na 11 Niedzielę Zwykłą 17. 06. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na 11 Niedzielę Zwykłą 17. 06. 2018 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych. Za dar serca składamy Bóg Zapłać.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Spotkanie Klubu – „Pod Dębem Karola” pt: „ Msza Święta – części i symbole jej towarzyszące” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Szczegóły na plakacie.
 4. Rodziców, których dzieci będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno – wypoczynkowym na Mazurach zapraszamy na spotkanie w poniedziałek na godz 18.30 do kaplicy.
 5. We wtorek na 19.00 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klasy 7 oraz II gimnazjum na nabożeństwo pokutne ze spowiedzią oraz Mszę św. kończącą kolejny etap formacji. Obecność obowiązkowa.
 6. Spotkanie w środę: parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.30.
 7. Spotkanie katechetów naszej parafii w czwartek o godz. 19.00 w kawiarence.
 8. W czwartek nie będzie spotkania Bractwa Nauki Chrześcijańskiej.
 9. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla szkoły sportowej z os. Pod Lipami, oraz dzieci naszej parafii z innych szkół w czwartek o godz. 18.00, a w piątek o godz. 10.00 dla szkoły nr 102. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
 10. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 11. W każdą sobotę czerwca w parafii św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 12. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego, oraz książkę o naszej parafii.
 13. Arcybiskup zaprasza młodych na spotkanie Paradiso do Gostynia na Świętą Górę w dniach 25 – 29 czerwca. Szczegóły u ks. Bartka.
 14. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Ludomira Czwojda w 97 r. życia, zam. OPL 9. Zmarłą polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, a dzieciom i młodzieży bezpiecznych i  Bożych wakacji.

Na 10 niedziele zwykłą 10. 06. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na 10 niedziele zwykłą 10. 06. 2018 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni. Trzy tygodnie temu zamontowaliśmy witraże w 3 dużych oknach z motywem gorejącego krzewu. Koszt to 60 tys zł.

 Wszystkim dobrodziejom składamy Wielkie Bóg Zapłać. 

 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 2. W środę z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec połączony z procesją Fatimską po Mszy Świętej o godz 18.00.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w szkole JPII. Msza Święta w czwartek z kazaniem wprowadzającym a po Mszy konferencja którą wygłosi ks. Dr Adam Adamski.
 4. W piątek nie będzie spotkania dla młodzieży.
 5. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 6. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 7. Dziś wyjazd do Biernatek dla młodzieży połączony z piknikiem. Zbiórka o godz 15.00 przed naszym kościołem.
 8. Jutro rozpoczyna się parafialna pielgrzymka śladami bł. Jerzego Popiełuszki. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 6.00.
 9. Za tydzień Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Tulec. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz 12.00.
 10. Za tydzień w niedzielę o godz 17.00 w kościele M. B. Bolesnej podczas Mszy Świętej – 5 naszych parafian zostanie pobłogosławionych przez biskupa do posługi lektora i psałterzysty.
 11. Za tydzień zbiórka przed naszym kościołem do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 

Na 9 niedziele zwykła 3. 06. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na 9 niedziele zwykła 3. 06. 2018 r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka na KUL i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie. Bóg Zapłać za wsparcie tych duchowych uczelni.
 1. Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje dziś rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 15.00. W programie nabożeństwo czerwcowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Oktawa Bożego Ciała połączona z nieszporami i procesją do czwartku o godz 18.00.
 4. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 5. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz 18.00. Po Mszy Świętej spotkane w kawiarence.
 6. W czwartek od godz 17.00 adoracja prowadzona przez przyjaciół ASD.
 7. Zapraszamy na kolejne spotkanie w szkole JPII. Msza Święta w czwartek z kazaniem wprowadzającym a po Mszy konferencja którą wygłosi ks. Dr Adam Adamski.
 1. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00. W tym dniu nie obowiązuje post.
 2. Spotkanie dla młodzieży połączone z grą terenową w piątek o godz 19.30.
 3. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 11.00.
 4. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
 5. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Wacław Boroń w 79 r. życia, zam. Wilczak 13, oraz śp. Leon Małecki w 88 r. życia, zam. OPL 10. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..
 6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 7. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną.
 8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 9.  Klub Maluszka u Boromeuszka zaprasza na koncert edukacyjny pt.”WYBITNI WIEDEŃCZYCY Mozart kontra Beethoven” w piątek od godz 13.40 -14:10.
 10. Za tydzień w niedzielę wyjazd do Biernatek dla młodzieży połączony z piknikiem. Szczegóły i zapisy u ks. Bartka.
 11. Wszystkim, którzy w różnoraki sposób włączyli się w organizację tegorocznego festynu parafialnego „u Boromeusza” składamy ogromne Bóg Zapłać. Dziękujemy również za piękną współpracę: Jednostce Pomocniczej Nowe Winogrady Południe, Radzie Osiedla Pod Lipami oraz Domowi Kultury Pod Lipami.

 

                            

Na Uroczystość Trójcy Świętej 27. 05. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Uroczystość Trójcy Świętej 27. 05. 2018 r.

 1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
 1. Dziś nabożeństwo majowe o godz 17.30 w kaplicy, od poniedziałku do środy w kościele po wieczornej Mszy Świętej.
 2. W środę zapraszamy na wieczorną mszę św. połączoną z I Nieszporami o Najśw. Sakramencie.

 

 1. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00.

Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele.  Pierwszy i drugi ołtarz przy bloku ul. Wilczak 13, trzeci przy ul. Wilczak, a czwarty przed naszym kościołem. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00.

Bardzo Was prosimy o wywieszenie flag oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym         mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kaplicą we wtorek o godz 18.30.

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta o godz 10.00 w parafii Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów. Po Mszy procesja uda się w kierunku Katedry Poznańskiej.

 

 1. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Wieczorna Msza Święta z Nieszporami, a po niej procesja eucharystyczna.
 2. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00 do 18.00, a dla młodzieży od godz 19.00 do 19.30.
 3. Msza Święta młodzieżowa w piątek o godz 19.30.
 4. Od piątku nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz 17.45.
 5. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
 6. Wyjazd dla młodzieży na Pola Lednickie w sobotę. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 12.30. Prosimy o młodzież o potwierdzenie poprzez dokonanie wpłaty, oraz o dostarczenie zgody od rodziców.
 7. Rocznica pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00.
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 9. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
 10. Za tydzień zbiórka przed kościołem na KUL i Wydział Teologiczny naszego Uniwersytetu oraz szkoły katolickie.
 11. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 12. Osoby, które pomagają w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki.
 13. Za tydzień Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 15.00. W programie nabożeństwo czerwcowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
 14. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Alojzy Jąder w 81 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłego polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu…
 15. Dziś Festyn u Boromeusza od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Lourdes, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u kardiologa, fryzjera, masaż leczniczy, kosiarka do trawy, złote serduszko, weekend z WV, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego świętowania. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Pierwsze losowanie około godz. 19.00, główne losowanie około godz. 20.30. Od godz. 19.30 będzie zabawiał nas Śląski Zespół Bez Nazwy. Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne ciasto. Przez cały czas festynu dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z różnych urządzeń znajdujących się w parku. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy Radzie Osiedla Pod Lipami, Domowi Kultury Pod Lipami, jak również jednostce pomocniczej „Nowe Winogrady Południe” za piękną współpracę przy organizacji naszego święta.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

Festyn Parafialny 27 maja – program

PARAFIA ŚW. KAROLA BOROMEUSZA
OSIEDLE NOWE WINOGRADY POŁUDNIE
PSM WINOGRADY – RADA OSIEDLA POD LIPAMI

ZAPRASZAJĄ NA „XII RODZINNY FESTYN U BOROMEUSZA”


FESTYN PRZED KOŚCIOŁEM
NIEDZIELA 27 MAJA
Pod Lipami w Poznaniu!!!
od godz 14.00 do 21.00.

Program:

14.00 – Rozpoczęcie

14.10 – Akademia Tańca i Fitnessu – METRUM

14.20 – kilka polskich piosenek

14.30 – Akademia Tańca i Fitnessu – METRUM

14.40 – Zespół Akcent – MDK nr 2 – taniec współczesny

15.00 – kilka zagranicznych utworów

15.20 – „Zespół Ludowy Rożnowianie”

16.10 – Piotr Siejakowski – człowiek orkiestra

17.00 – Marzena Kurpisz – wolaklistka

17.45 – Zumba – fitness Joanna Sikora – Ruda

18.00 – Dj/Wodzirej Gryfi

Od g. 19.30 do 21.00 – Zespół Bez Nazwy show – coś pod nogę…..

Pierwsze losowanie około godz 19.00……..

20.30 – główne losowanie loterii: główne nagrody to: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Lourdes, laptop, rower, tablet, wizyta u kosmetyczki, kardiologa, kosiarka do trawy i wiele innych atrakcyjnych nagród…

Od g. 14.00 do g. 21.00 – dużo pyszności dla ciała: grochówka, kiełbaska z grilla, karkówka, chleb z smalcem i ogórkiem, ziemniak z gzikiem, ciasto,  lody, kawa i zimne napoje.

Obok pyszności wiele atrakcji dla dzieci: gry i zabawy, parkowe przedszkole, itd. Zapraszamy na nasze święto.

 

Na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 20. 05. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Niedzielę Zesłania Ducha Św. 20. 05. 2018 r.

 1. Dziś I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12. 30 w kościele. Od poniedziałku do piątku biały tydzień o godz 18.00.
 2. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30.
 3. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 4. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz 19.30.
 5. Ze względu na festyn za tydzień w niedzielę Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 w kaplicy.
 6. Rocznica pierwszej Komunii Świętej za 3 tygodnie w niedzielę 10 czerwca o godz. 11.00.
 7. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 2 czerwca. Szczegóły u ks. wikariusza. Prosimy o potwierdzenie udziału poprzez dokonanie wpłaty.
 8. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego.
 9. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
 10. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 11. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Bogumiła Filipiak w 93 r. życia, zam. ul. Wójtowska. Zmarłą polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
 12. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać o misji ewangelizacyjnej „Talitha kum” która od jutra będzie prowadzona w naszym mieście.
 13. Festyn parafialny będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę 27 maja od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kaplicą i kościołem, oraz w sklepiku. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Lourdes, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u kardiologa, fryzjera, stomatologa, masaż leczniczy, kosiarka do trawy, złote serduszko, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród.
  Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot ofiarować na loterię to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  Pragniemy bardzo serdecznie poprosić niewiasty o upieczenie placka na festyn. Słodkie pyszności będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki. Gdyby jakaś parafianka chciała przygotować trochę bigosu to prosimy o kontakt w sklepiku. I za taki dar serca dziękujemy. Mężczyzn, którzy chcieliby pomóc przy organizacji festynu, czyli ustawianiu namiotów i ławek to zapraszamy w sobotę na godz. 18.00.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia

                                  

Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 13. 05. 2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 13. 05. 2018 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni. W wtorek planowany jest montaż ostatnich trzech witrażach. Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30.
 2. Dziś I Komunia Święta dzieci z szkoły nr 102 o godz. 13.30.
 3. Dziś z racji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec połączony z procesją Fatimską po Mszy Świętej o godz.. 18.00.
 4. Spotkanie przygotowujące tegoroczny festyn w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence.
 5. Porady prawne w poniedziałek od 18.00 do 19.00 w salce obok kawiarenki.
 6. Spotkanie Bractwa Nauki Chrześcijańskiej w czwartek o godz.. 19.00. Temat spotkania: Duch Święty w liturgii i sakramentach.
 7. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania: klasa II gimnazjum w poniedziałek o godz. 17.00 lub 17.45, klasa klasy VII: – grupa chłopców w środę o godz.. 19.00, – grupa dziewczyn w czwartek o godz. 19.00.
 8. W sobotę w wigilię Zesłania Ducha Świętego w kaplicy od godz. 19.30 czuwanie modlitewne jako dziękczynienie w 1050. rocznicę biskupstwa w Poznaniu. W programie: o godz. 19.30 – konferencja pt. Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym, następnie o 20.00 adoracja z rozważaniem Słowa Bożego i modlitwą uwielbienia, a o 21.00 uroczysta Eucharystia kończąca nasze czuwanie. Serdecznie zapraszamy.
 9. Za tydzień I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12.30 w kościele. Msze Święte za tydzień przed południem w kaplicy. Spowiedź dla dzieci w sobotę: grupa I o godz. 9.00, grupa II o godz. 10.00 a dla rodziców i rodziny od godz. 17.00 do 18.00. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii: grupa I – poniedziałek i czwartek o godz. 17.00, grupa II – wtorek i piątek o godz. 17.00.
 10. Klub Maluszka u Boromeuszka zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu kompozytorzy pod lupą w piątek o godz 12.30 do kawiarenki.
 11. Polecamy prasę katolicką oraz dziękujemy za składaną daninę diecezjalną.
 12. Zapraszamy młodzież na wyjazd na Lednicę w sobotę 2 czerwca. Zapisy u Bartłomieja. Koszt to 35 zł. Spotkanie Duszpasterstwa Młodych w piątek. Tym razem udajemy się do Wspólnoty św. o. Pio na Strzeszyn. Zbiórka przy kościele o 18.30. Zabieramy ze sobą bilet na przejazd.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Są różnego rodzaju albumy i inne pamiątki mogące służyć jako prezenty pierwszokomunijne.
 14. Prosimy w tygodniu o potwierdzenie uczestnictwa w pielgrzymce śladami bł. ks. Jerzego Popiełuszki poprzez dokonanie wpłaty. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksander Otulakowski w 82 r. życia, zam. OPL 13, śp. Alicja Busz w 84 r. życia, zam. ul. Wójtowska, śp. Kazimierz Olejniczak w 93 r. życia, zam. OPL 10, oraz śp. Janusz Sauer w 82 r. życia, zam. OPL 3. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……