Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 22 Niedzielę Zwykłą 31. 08. 2014r.
Od poniedziałku posługę wikariusza w naszej parafii rozpoczął ks. Sebastian Kowalik. 
Serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej i życzymy, wielu Bożych Łask i darów Ducha Świętego, aby jak to dzieci często powtarzają: „U Boromeusza radowała się Twoja dusza”. 
1. Dziś wieczorna Msza Święta o godz. 20.00. Od następnej niedzieli Msze Święte wieczorne o godz 18.00 i 19.30. 
2. Dziś zbiórka przed kościołem na dożywianie dzieci z rodzin uboższych.
3. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza Święta dla Zespołu Szkół Specjalnych o godz. 9.45, a dla Zespołu Szkół Sportowych z os. Pod Lipami, oraz dla dzieci z naszej parafii o godz 17.00. Zapraszamy na modlitwę dzieci, rodziców i nauczycieli.
4. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i naszej parafii. Po Mszy Świętej spotkanie w kawiarence.
5. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
6. Spotkanie parafialnej rady ekonomicznej w czwartek o godz. 20.30.
7. W tym tygodniu I czwartek, piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
8.  W czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa, oraz grupę Miłosierdzia Bożego.
9.  W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży. Na tę Mszę Świętą zapraszamy młodzież w sposób szczególny  z klasy I, II i III Gimnazjum. 
10. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą: ks. Proboszcz w piątek od godz. 10.00, ks. Sebastian i ks. Paweł w sobotę od godz. 9.00. 
11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i środę od godz 16.30 do 17.30, piątek od 8.30 do 10.00 i sobotę od godz. 8.30 do 9.00.
12. Codziennie pół godziny przed mszą okazja do spowiedzi, oraz od godz. 17.30 do 17.55 adoracja w ciszy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie.
13. Dwudniowa Parafialna pielgrzymka do Częstochowy w wtorek i środę. Zbiórka                              w wtorek o godz. 6.30 przed kościołem.
14. W sobotę pielgrzymka młodych małżeństw i osób samotnych na Jasną Górę. Zbiórka                             o godz. 5.00 przed kościołem.
15. Osoby, które jeszcze nie uiściły całej opłaty na pielgrzymkę dziękczynną za kanonizację JPII do Krakowa, Wadowic i Kalwarii proszę o dokonanie płatności w tym tygodniu.
16.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Grażyna Szarzewska w 65 r. życia, zam. ul. Naramowicka 47a, oraz śp. Dominika Cieślik w 87 r. życia, zam. ul. Wilczak 13. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu…… 
17. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
18. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.
19. Cieszymy się, że po rocznej nieobecności wrócił do nas ks. Krzysztof.
20. Za tydzień w niedziele od godz. 14.00 festyn:
 - na os. Zwycięstwa pt: „Pożegnanie lata”,
 - przy stadionie Lecha pt: „Niebiescy dzieciom”.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy sympatycznej niedzieli, a dzieciom i młodzieży na Nowy Rok Szkolny mówimy Szczęść Boże.

 
Na 21 Niedzielę Zwykłą 24. 08. 2014r.
1. Msza Święta dziękczynna za posługę w naszej parafii ks. Adriana - dziś o godz. 12.15. Ks. Adrianowi składamy podziękowanie za Bożą posługę jako wikariusza, którą pełnił przez dwa lata w naszej rodzinie parafialnej. Dziękujemy przede wszystkim za piękne homilie i za zaangażowanie w grupy duszpasterskie. Na dalsze kapłańskie życie w nowej parafii życzymy wielu Bożych Łask i opieki naszych patronów św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II.

2. Dziś i za tydzień Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 

3. W wtorek Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze Święte w kościele o godz 8.00, 18.00 i dodatkowa o godz 10.00. Na zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00 zostanie poświęcona płaskorzeźba Matki Bożej Częstochowskiej, która zostanie umieszczona nad głównym wejściem do kościoła. Serdecznie zapraszam na to poświęcenie i modlitwę.

4. Do końca wakacji biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

5. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

6. Polecam Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

7. Za tydzień Akcja Katolicka przeprowadzi zbiórkę do puszek na dożywianie dzieci z Zespołu Szkół Sportowych nr 1.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego, Bożego tygodnia. 
 
Na 20 Niedzielę Zwykłą 17. 08. 2014r.
1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas. Bóg Zapłać za wsparcie dzieł miłosierdzia. 

2. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 

3. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

4. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

5. Msza Święta dziękczynna za dwuletnią posługę w naszej parafii ks. Adriana za tydzień w niedzielę o godz. 12.15. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Mamy jeszcze 3 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie, oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 

7. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

8.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Góral w 55 r. życia, zam.  OPL 3, śp. Monika Ratajczak w 91 r. życia, zam. ul. Ugory 79, oraz śp. Kazimiera Maj w 85 r. życia, zam. ul. Ugory 18. Zmarłych parafian polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia. 
 
Na 19 Niedzielę Zwykłą 10. 08. 2014r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na wykończenie naszej świątyni, oraz na spłatę rat. 
W ostatnim czasie zamontowaliśmy nowy Krzyż, tabernakulum, oraz obrazy św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II. Dzięki fundatorom połowę sumy mamy zapłacone, a drogą połowę mamy rozłożone na raty. Myślę, że w wrześniu na ścianach ołtarzowych pojawią się jeszcze 2 figury o wysokości około 170cm: Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Brakuje nam jeszcze około 20 ławek na balkon. Siedem ławek jest w przygotowaniu. Dziękuje młodej rodzinie, oraz parafiance za ufundowanie po 1 nowej ławce. Stolarz też przygotowuje sedille, czyli nowe miejsca siedzące, które zostaną zmontowane w prezbiterium. W pracowni artystycznej jest wykonywana płaskorzeźba Matki Bożej Częstochowskiej, która pod koniec miesiąca pojawi się nad wejściem do kościoła w miejscu gdzie obecnie znajduje się baner z św. Janem Pawłem II. 
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.

1. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 
2. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
3. W środę z okazji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem i procesją po Mszy Świętej o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszam.
4. W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedziele wakacyjną, wieczorna o godz. 20.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Podczas mszy święcenie ziół i kwiatów. Wiązanki będą przed kościołem. Ofiary z tych wiązanek zostaną przeznaczone na nowe ławki. Przy tej okazji pragnę jeszcze raz podziękować, ponieważ za wielkanocne palmy zakupiliśmy 2 nowe ławki. 
5. Od poniedziałku do piątku przeżywaliśmy półkolonie w naszej parafii. Dzieciom za udział, a opiekunkom i młodzieży za wielką pomoc - składam Bóg Zapłać.
6. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.
7. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
8. Mamy jeszcze 4 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie, oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 
9. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.
10.  W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Lewandowska w 70 r. życia, zam. ul. Wilczak 13. Zmarłą parafiankę polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia. 

 
Na 18 Niedzielę Zwykłą 03. 08. 2014 r.

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie. Bóg Zapłać za wsparcie tych duchowych uczelni. 

2. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 

3. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

4. Od jutra do piątku przeżywać będziemy w naszej parafii półkolonie. Program jest wywieszony przy kaplicy.

5. W środę Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00.

6. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

9. Osoby które nie potwierdziły jeszcze uczestnictwa w pielgrzymkach do Częstochowy, Krakowa lub Chorwacji, proszę aby to uczyniły w najbliższym tygodniu w biurze. Mamy jeszcze 4 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie., oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 

10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw niedziela budowlana.

11.  W miesiącu sierpniu jesteśmy zaproszeni do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. 

12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Felicja Staszewska w 90 r. życia, zam. OPL 13, oraz śp. Andrzej Szafiński w 80 r. życia, zam. OPL 6. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu…… 

Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy pięknego wypoczynku.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 384