Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na Niedzielę Chrystusa Króla 23. 11. 2014 r.
1. Dziś gościmy kleryka naszego seminarium, który  głosi Słowo Boże a po Mszy Świętej będzie przed kościołem zbierał ofiary na seminarium. Bóg Zapłać za wsparcie tej duchowej uczelni.
2. Spotkanie klubu – „Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. W programie między innymi: wieczór patriotyczny. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
3. Spotkanie Podwórkowego Różańca dzieci w poniedziałek o godz. 18.15 w salce.
4. Próba scholi dziecięcej w środę o godz. 17.00 w salce.
5. Modlitwa w duchu Taize połączona z adoracją Krzyża w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież. 
6. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
 klasa I gimnazjum- poniedziałek o godz. 19.00
 klasa II Gimnazjum – środa godz. 19.00
 klasa III Gimnazjum – poniedziałek o godz. 18.45
7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
8. Spotkanie grupy Caritas w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
9. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
10.  Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
11.  Do końca listopada codziennie pół godz. przed mszą wieczorną na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
12.  Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom lampiony roratnie.
13.  Za tydzień zbiórka do puszek na misje i pomoc Kościołowi na Wschodzie.
14.  Pan Adwokat będzie udzielał darmowych porad prawnych w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00 w salce. 
15.  Pani logopeda będzie przyjmować w wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
16.  Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 9.30.
17.  W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Janina Modelska w 81 roku życia, zam. ul. Za Cytadelą, oraz śp. Salomea Jankowiak w 90 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
18.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny.
19.  Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są już medaliki dla dzieci I Komunijnych, lampiony na roraty, oraz kalendarze.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia.

 
na 33 Niedzielę Zwykłą 16. 11. 2014 r.
1. Dziś zbiórka do puszek na organizacje Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie. Bóg Zapłać za włączenie się w to piękne dzieło spotkań, którego inicjatorem był św. Jan Paweł II. 
2. Próba chórku dziecięcego w wtorek o godz. 17.00 w salce.
3. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
4. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież, która pragnie pojechać na Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie starego i nowego roku odbędzie się w Pradze.
5. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Św:
 klasa I i II – wtorek godz. 17.00
 klasa III – czwartek godz. 17.00
 szkoła nr 102 – piątek godz. 17.00.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III – jako włączenie się w formację przygotowującą do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy. 
7. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, gościć będziemy kleryków naszego seminarium.
9.  Przy wyjściu z kościoła na stole są jeszcze wyłożone karteczki na wymienianki. Codziennie pół godz. przed mszą wieczorną na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
10.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Białkowska w 85 roku życia, zam. OPL 13, oraz śp. Gabriela Fabiś w 90 r. życia, zam. ul. Szelągowska. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
11.  Dnia 9 grudnia pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Berlina połączoną z jarmarkiem przedświątecznym. Program jest wywieszony przy kaplicy.
12.  Przed świętami pragniemy jeszcze zorganizować  dnia 18 grudnia - jednodniową pielgrzymkę do Świebodzina, Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do groby św. Urszuli Ledóchowskiej, czyli do Pniew, oraz do Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze. 
13.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny.
14.  Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są już medaliki dla dzieci I Komunijnych.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej
niedzieli i dobrego tygodnia.

 
na 32 Niedzielę Zwykłą 09. 11. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na dalsze prace, oraz na spłatę rat. 
W ostatnim czasie pojawiły się nowe figury św. Józefa z Jezusem, oraz Matki Bożej Fatimskiej. Zamontowaliśmy tablice pamiątkowe przy wejściu do kościoła m. in. informujące, że nasza parafia jest pw. św. Karola Boromeusza, ale powstała jako wotum wdzięczności za pontyfikat św. JPII, oraz pojawiły się na balkonie nowe narożnikowe ławki, jak również spłaciliśmy kolejną ratę za wnętrze kościoła, szczególnie prezbiterium. Przygotowaliśmy uroczystość poświęcenia naszego kościoła. Dziękuje wszystkim którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w poświęcenie naszej świątyni. Dziękuje Wspólnocie Żywego Różańca, która ufundowała nowy ornat, oraz pulpit, który znajduje się przy sedille.
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.
1. Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom I Komunijnym dziś o godz. 16.00. 
2. Dziś przed kościołem Caritas rozprowadza rogale marcińskie. Dochód z tych rogali będzie przeznaczony na przygotowanie wigilii dla bezdomnych.
3. W wtorek wspomnienie św. Marcina i Święto Niepodległości. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00 za naszą Ojczyznę.
4. Próba chórku dziecęcego w środę o godz. 17.00 w salce. 
5. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież, która pragnie pojechać na Europejskie Spotkanie Młodych.
6. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00.
8. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
9. Spotkanie modlitewne dla małżeństw i młodych osób samotnych, oraz spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej odbędą  się po następnej niedzieli. Szczegóły za tydzień. 
10.  Pani radca prawny Barbara będzie udzielać porad w czwartek od godz. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
11.  Jako owoc Misji Świętych pragniemy, aby poranna i wieczorna Msza Święta w każdy wtorek była połączona z modlitwą zanoszoną do Boga przez wstawiennictwo św. Karola Boromeusza i św. Józefa w intencji o świętość naszych rodzin. 
12.  Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Wypisane kartki można wrzucać do skrzyni, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie pół godz. przed mszą wieczorną na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
13.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego.
14.  W przyszłym roku w listopadzie pragniemy zorganizować 15 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe, czyli do Meksyku i na Kubę. Plan pielgrzymki jest wywieszony przy kaplicy. Zapisy w biurze. Zostało kilka miejsc. 
15.  Swoją działalność w naszej parafii wznowił: „Klub maluszka u Boromeusza”. Zapraszamy małe dzieci na zajęcia. Szczegóły na drzwiach wejściowych. 
16.  Za tydzień zbiórka do puszek na organizacje Światowych Dni Młodzieży 2016 roku w Krakowie z udziałem Papieża. 
17.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Nater w 67 roku życia, zam. ul. Wilczak 13, oraz śp. Alicja Dziurla w 82 r. życia, zam. OPL 10. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
18.  Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz rogale, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej
niedzieli i dobrego tygodnia.
 
Na 31 Niedzielę Zwykłą 02. 11. 2014 r.
W wtorek Dzień imienin naszej parafii – odpust. Msze Święte o godz 8.00, oraz dodatkowa o godz 10.00 – na tę Mszę Świętą zapraszamy chorych i starszych wiekiem parafian, którzy nie będą modli uczestniczyć w wieczornej sumie odpustowej.
Suma odpustowa o godz 18.00 którą odprawi Ksiądz Adrian Przybecki – nasz były wikariusz.
Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie. Zapraszam również dzieci z klasy I, II i III, które przygotowują się do I Komunii Świętej z rodzicami.
1. Dziś o godz 18.00 Msza Święta za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień  przez Ojca Świętego.
2. Próba chórku dziecęcego w środę o godz. 17.00 w kawiarence. 
3. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
4. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Spotkanie członków Żywego Różańca  o godz. 19.00 w kawiarence.
5. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence, a parafialnej rady ekonomicznej o godz. 20.15. 
6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i piątek od godz. 16.00 do 18.00. Co 15 min dzieciom będzie udzielana Komunia Święta. 
7. W czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa i Grupę Miłosierdzia Bożego.
8. Spowiedź dla młodzieży w piątek od godz. 19.00 do 19.30, a o godz. 19.30 - Msza Święta młodzieżowa.
9. W sobotę od godz 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych wiekiem parafian.
10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii jest to tzw. niedziela budowlana.
11.  Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 16.00. Książeczki można nabywać w sklepiku. 
12.  Za tydzień przed kościołem Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Dochód z tych rogali będzie przeznaczony na przygotowanie wigilii dla bezdomnych.
13.  Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki z dobrowolną ofiarą można wrzucać do skrzyni, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
14. W dniach od 12 do 26 listopada 2015 pragniemy zorganizować 15 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe, czyli do Meksyku i na Kubę. Plan pielgrzymki jest wywieszony przy kaplicy. Zapisy w biurze.
15.  Przyjmujemy intencje na przyszły rok.
16. Pani radca prawny Barbara będzie udzielać porad za 1.5 tygodnia 13 listopada w czwartek od godz. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
17.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny.
18.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Helena Szwarc w 75 r. życia, zam. Wilczak 4b, śp. Jan Frąckowiak w 83 r. życia, zam OPL 5, śp. Telesfor Tomczak w 81 r. życia, zam. OPL 7, oraz                     śp. Aleksy Giżycki w 80 r. życia, zam. OPL 12. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu…….
19. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej
niedzieli i dobrego tygodnia.

 
Na 30 Niedzielę Zwykłą 26. 10. 2014 r.
1. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Spotkanie podwórkowego różańca dzieci jutro o godz. 17.30.
3. Spotkanie scholii dziecięcej w wtorek o godz. 17.30.
4. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
5. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej.
6. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów Poznaniacy - Rossie.
 W piątek wieczorna Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.  Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie  będą  miały możliwości w sobotę uczestniczenia w Mszy Świętej. 
7. Za tydzień w niedzielę wspomnienie wszystkich zmarłych. O godz 18.00 Msza Święta zostanie odprawiona za wszystkich parafian, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień  przez Ojca Świętego.
8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą za 2 tygodnie w sobotę 9 listopada. 
9. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki będzie można od jutra wrzucać do skrzyni, która zostanie wystawiona przy ambonce. Od 2 listopada codziennie pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
10. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Helena Lotto – Lehmann w 79 r. życia, zam.                  OPL 15, oraz śp. Halina Żurowska w 93 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu….
11.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, oraz kalendarze na przyszły rok.
12. W naszej parafii od 4 listopada będzie prowadzony kurs przedmałżeński pt: „Wieczory dla zakochanych”. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. 
13.  W dniach od 12 do 26 listopada 2015 pragniemy zorganizować 15 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe, czyli do Meksyku i na Kubę. Plan pielgrzymki jest wywieszony przy kaplicy. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Adrian Galbas – prowincjał księży Palotynów. Zapisy w biurze. 
14. Archidiecezja Poznańska w sierpniu organizuje pielgrzymkę na Maltę. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. 
15.  Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za  2 tygodnie, czyli w niedzielę 9 listopada o godz 16.00. Książeczki można nabyć w sklepiku.
16.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, pojawił się nowy asortyment, oraz zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia.  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 396