Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 29 Niedzielę Zwykłą 19. 10. 2014 r.
Dziś rozpoczynamy święty czas misji parafialnych. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału. Msze Święte z nauką misyjną codziennie o godz. 10.00 i 18.00 z wyjątkiem środy ponieważ w środę będziemy przeżywać wielką uroczystość poświęcenia naszego kościoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Plan misji myślę, że dotarł do każdej rodziny, jeśli nie to proszę zabrać wychodząc z kościoła. 
Młodzież gimnazjalną, licealną, studentów, oraz młodzież pracującą bardzo serdecznie zapraszamy  na spotkanie z księdzem misjonarzem jutro na godz. 19.30.
W wtorek dzień pokutny i spowiedź. W środę Msza Święta z poświęceniem tylko o godz. 18.00. Kochani to jest Msza Święta wieńcząca kilkuletni nasz trud budowy. Niech nikogo na tym naszym uroczystym świętowaniu nie zabraknie. Bardzo serdecznie Was zapraszam.
W czwartek dzień małżeński z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 10.00 i 18.00. Przyjdźcie kochani, aby odnowić miłość, którą kiedyś wzajemnie sobie ślubowaliście. 
W piątek dzień miłosierdzia o godz. 10.00 i 18.00, a około godz. 19.00 – droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.
W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta za wszystkich zmarłych parafian i dobroczyńców. Na godz. 12.00 zapraszamy do kościoła rodziców z dziećmi, ponieważ będzie błogosławieństwo małych dzieci. Za tydzień w niedzielę zakończenie misji. W czasie tygodnia z wyjątkiem środy codziennie różaniec o godz. 9.30 i 17.30, koronka o godz. 15.00 i apel Jasnogórski o godz. 21.00.
Kochani niech to będzie wyjątkowy tydzień dla naszej parafii. Bardzo Was wszystkich zapraszam.
1. Dziś zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. Bóg Zapłać za wsparcie tej Bożego i papieskiego dzieła.
2. Spotkanie dla młodzieży z klasy I, II i III Gimnazjum jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.30. 
3. Różaniec dla dzieci w kaplicy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W piątek od godz. 11.30 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z Komunią Świętą.
5.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Górska w 93 r. życia, zam. ul. Ugory 20,  śp. Elżbieta Ławniczak w 63 r. życia, zam. ul. Wilczak 4, śp. Danuta Gładyszak w 86 r. życia, zam. OPL 11, śp. Teresa Ostrowska w 82 r. życia, zam. OPL 5, oraz                               śp. Eugeniusz Janas w 82 r. życia, zam. OPL 1. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
6.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
7. Polecamy nowy numer gazetki u Boromeusza. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku. 
8.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, pojawił się nowy asortyment, oraz zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego, Bożego tygodnia.  

 
Na 28 Niedzielę Zwykłą 12. 10. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na wykończenie naszej świątyni, oraz na spłatę rat. 
W ostatnim czasie zamontowaliśmy na klatce schodowej balustradę, zakupiliśmy nową ławkę dla ministrantów w prezbiterium, oraz spłaciliśmy kolejną ratę za wnętrze kościoła, szczególnie prezbiterium. Zostały przygotowane nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w wykończenie naszej świątyni. 
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.
1. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godz. 16.00.
2. Jutro z racji 13 dnia miesiąca różaniec i procesja fatimska po Mszy Święte  o godz. 18.00. 
3. Spotkanie modlitewne dla małżeństw i młodych osób samotnych naszej parafii w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence. Gościem spotkania będzie Pan który ewangelizuje przez media, szczególnie przez film.
4. W tym tygodniu spotkania dla dzieci:
 klasa I – wtorek o godz. 17.00
 klasa II – środa o godz. 17.00
 klasa III – czwartek o godz. 17.00
5. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.30.
8. W środę 16 października obchodzić będziemy 36 rocz wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień całodziennej adoracji w naszej parafii od godz 8.30 – 17.30 w kaplicy. Znajdźmy kochani choć chwilę czasu, żeby przybyć na adorację. W tym dniu zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji o dobre przygotowanie naszej parafii do misji świętych i poświęcenia naszego kościoła, który jest wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła.
9. Za tydzień w sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy I Misje Święte w naszej parafii, które będzie głosił ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Palotynów. Program misji wraz z listem od ks. Misjonarza dostarczymy do każdej rodziny drogą pocztową. Bardzo serdecznie proszę Was Drodzy parafianie, o modlitwę w intencji misji, oraz Waszą obecność. 
10.  Za tydzień zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. 
11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Jagiełło w 86 r. życia, zam OPL 4, oraz śp. Piotr Domalewski w 29 r. życia, zam. ul. Winogrady. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
13.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia.  

 
Na 27 Niedzielę Zwykłą 05. 10. 2014r.
1. Dziś zbiórka na misje. Bóg Zapłać za wsparcie misjonarzy i dzieła misyjnego. 
2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Spotkanie klubu: „ Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Temat spotkania: „Różaniec ratunkiem dla Świata”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy
4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
5. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.30.
6. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za tydzień o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku. 
7. Za tydzień II niedziela miesiąca, w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
8. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora w sobotę o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem ks. Biskupa, a po Mszy Świętej koncert. Zapraszamy seniorów.
9. Przy kaplicy znajduje się program obchodów dni papieskich, oraz program Ekumenicznego Święta Biblii.
10.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
11.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia. 
 

 
Na 26 Niedzielę Zwykłą 28. 09. 2014r.
Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. 

1.  W środę rozpoczyna się październik. Różaniec w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę pół godz przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz 17.30. Dla dzieci w tym tygodniu od środy, ale od przyszłego tygodnia od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Spotkanie Podwórkowego Różańca dzieci w poniedziałek o godz. 18.30 w salce.
3. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00, a  po nowennie i różańcu spotkanie z ks. Sebastianem w kawiarence.
4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi 
w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
5. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży przede wszystkim gimnazjalnej. 
6. W czwartek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Suma odpustowa na os. Kosmonautów o godz. 18.30. 
7. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
8. W sobotę od godz. 9.00 ks. Sebastian i ks. Paweł odwiedzą chorych  i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą, a ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi 24 października w czasie misji parafialnych.
9. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za 2 tygodnie to jest 12 października o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku. 
10.  Za tydzień zbiórka do puszek na misje. 
11.  Pani radca prawny Barbara będzie bezpłatnie udzielać porad w wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
12.  W środę rozpoczyna się parafialna pielgrzymka do Chorwacji i Mediugorie. Zbiórka o godz. 5.00 przed kościołem. 
13.  W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek –św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w wtorek - św. Hieronima, w środę -św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w czwartek – św. Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zdzisław Kajetańczyk w 72 r. życia, zam. OPL 15, oraz śp. Wojciech Małecki w 84 r. życia, zam. OPL 14. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……..
15.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
16.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego. 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i Bożego tygodnia.  

 
Na 25 Niedzielę Zwykłą 21. 09. 2014r.
1. Dziś zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM, oraz szkoły katolickie. Bóg Zapłać za wsparcie tych uczelni. 
2. Spotkanie dla młodzieży klasy I, II i III Gimnazjum połączone z zapisami do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00 w kaplicy. 
3. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III szkoły podstawowej w sprawie przygotowań do I komunii świętej w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele. 
4. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w środę po wieczornej Mszy Świętej. 
5. Spotkanie dla młodzieży połączone z modlitwą Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. 
6. Zapraszamy dzieci do scholii – chórku dziecięcego. Próba w środę o godz. 17.00 w salce. 
7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce. 
8. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy IV w piątek o godz. 19.00 w kaplicy. 
9. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.30 w kawiarence.
10.  Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w zakrysti.
11.  Pani logopeda Katarzyna będzie przyjmować w wtorek od godz. 17.30 – 18.30.
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
13.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Tadeusz Stefański w 75 r. życia, zam. OPL 5,  oraz śp. Mieczysław Herzog w 78 r. życia, zam. ul. Ugory 20. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
14.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. 
15.  Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na coś smacznego.
 

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 391