Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na Niedzielę Palmową 29. 03. 2015 r.
1. Dziś na Mszy Świętej o godz. 12.15 będzie śpiewał chór: „ Cantores Christi” – działający przy parafii Chrystusa Króla. W czasie Mszy Świętej wyśpiewają Pasję wg. św. Łukasza.
2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
3. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, to przy głównym wejściu jest wystawiona skrzynka. Bóg Zapłać.
4. W środę Msza Święta o godz 18.00 - w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, a spotkanie za tydzień po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. 
5. W środę spowiedź wielkanocna w naszej parafii w kaplicy: od godz 7.00 do godz 8.00, oraz od godz 15.00 do 19.00, przerwa od godz. 16.30 do 17.00. 
6. W Wielki Piątek od godz 9.00 pragniemy odwiedzić chorych i starszych wiekiem parafian do których chodzimy w I sobotę miesiąca, oraz tych, którzy chcieliby skorzystać z spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.

Triuduum Paschalne

Wielki Czwartek – Uroczysta Msza Święta o godz 18.00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy również dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej z klasy I, II i III wraz z rodzicami. Adoracja w ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz 9.00 oraz o godz 15.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz 18.00. Zapraszamy również dzieci z klasy III wraz z ojcami. Adoracja przy grobie do godz 24.00. Adorację od godz. 23.00 do 24.00 poprowadzi młodzież. W tym dniu obowiązuje  post ścisły.

Wielka Sobota – od godz 8.00 do 20.30 adoracja przy grobie. 
Święcenie potraw na stół wielkanocny w kaplicy o godz 10.00, 11.00, 12.00, oraz                                                 od godz 13.00 do godz 17.00 - co pół godz.
Wigilia Wielkiej Soboty zakończona procesją rezurekcyjną o godz 21.00. Prosimy o przyniesienie świec. 
W pierwsze i drugie Święto Msze Święte jak w każdą niedzielę.
W wielki piątek i sobotę w kaplicy o godz. 8.00 - jutrznia. 
7. Od wielkiego piątku do niedzieli miłosierdzia, codziennie będzie odmawiana nowenna połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego:
 piątek godz 17.30, sobota o godz 20.30, oraz w święta o godz 9.00
8. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce.
9. Rekolekcje dla Zespołu Szkół Łączności i Gimnazjum od jutra do środy.
10. Dziękujemy Paniom za przygotowanie palm, oraz za pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości. Bóg Zapłać.
11. Polecamy Przewodnik Katolicki, czasopismo Idziemy, Gość Niedzielny, paschaliki na stół wielkanocny.
12. Polecamy nowy nr parafialnej gazetki: „U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku. 
13. Zapraszamy na pielgrzymki. Na początku maja w Bieszczady, a w połowie czerwca do Trójmiasta. Programy są wywieszone przy kaplicy. Zapisy w biurze.
14. Zapraszamy również na parafialny spływ kajakowy. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. 
15. Zapraszamy do parafialnego sklepiku - są artykuły świąteczne i I Komunijne.
16. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Szymańska w 68 r. życia, zam OPL 13. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu…….
Drogim Parafianom i gościom życzymy owocnego Wielkiego Tygodnia.

 
Na V Niedzielę Wielkiego Postu 22. 03. 2015r.
1. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
2.  Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, to przy głównym wejściu jest wystawiona skrzynka. Bóg Zapłać. 
3. Jutro rozpoczyna jest jednodniowa parafialna pielgrzymka do Świebodzina, Rokitna i Pniew. Zbiórka o godz 7.00 przed kościołem. 
4. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek po wieczornej Mszy Świętej. 
5. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00. W intencji solenizanta ks. Mariana - Msza Święta o godz 18.00. Na tej Mszy Świętej również będzie można podjąć zobowiązanie modlitwy przez 9 miesięcy za dziecko poczęte a jeszcze nie narodzone. 
6. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w środę po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. 
7. W tym tygodniu próbna spowiedź święta dla dzieci klasy III przy konfesjonale:
 - klasa 3a – poniedziałek o godz. 16.00
 - klasa 3b – wtorek o godz. 16.00
 - klasa 3c - środa o godz. 16.00
 - szkoła 38, oraz inne szkoły – czwartek o godz. 16.00.
8. Próba scholii dziecięcej w środę o godz. 17.00.
9. Spotkanie dla klasy II Gimnazjum w środę o godz. 19.00. 
10. Krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. 
11. W piątek droga Krzyżowa po rannej Mszy Świętej w kaplicy, a po wieczornej Mszy Świętej – ulicami naszego osiedla. Bardzo serdecznie zapraszam.
12. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły nr 102. 
13.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Idziemy, Gościa Niedzielnego, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janina Kotlińska w 89 roku życia, zam. OPL 8, oraz  śp. Alojzy Dworecki w 79 r. życia, zam. ul. Wilczak 4b. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……Dobry Jezu……
15.  Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy - Bóg Zapłać.
16.  Za tydzień - niedziela palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na budowę. Dzieci o godz 10.40 gromadzą się przed szkołą z palmami.
17.  Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 12.15 będzie śpiewał chór: „ Cantores Christi” – działający przy parafii Chrystusa Króla. W czasie Mszy Świętej wyśpiewa ją Pasję wg. św. Łukasza. 
18.  Inscenizacja Męki Pańskiej na Cytadeli w sobotę o godz 19.00.
19.  Jeszcze dziś trwa akcja 1 kg dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy. Wydawanie paczek w wtorek, środa i czwartek po rannej i wieczornej Mszy Świętej. 
20.  Na początku maja pragniemy zorganizować - 5 dniową pielgrzymkę w Bieszczady, do Krasiczyna, Przemyśla, polskiego La Salette – Dębowca, Kalwarii Pacławickiej, oraz w połowie czerwca - 4 dniową pielgrzymkę nad morze do Gdańska, Gdyni i Sopotu. Programy są wywieszone przy kaplicy. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w biurze.
21. Grupa małżeństw i młodych osób samotnych pragnie zorganizować w sobotę 18 kwietnia parafialny spływ kajakowy. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. Zapraszamy całe rodziny.
22.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku - są artykuły świąteczne i I Komunijne.
Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia
Wielkiego Postu

 
Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 15. 03. 2015r.
1. Dziś Akcja Katolicka przed kościołem zbiera ofiary na dożywianie dzieci ze szkoły nr 29. 
2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
3. Spotkanie Klubu „Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Temat spotkania brzmi: „Miłość zdjęta z Krzyża”. Szczegóły na plakacie.
4. Próba scholii dziecięcej w środę o godz. 17.00.
5. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy.
6. W czwartek Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. 
7. W piątek Droga Krzyżowa:
•   dla dzieci o godz. 17.00
•    dla starszych po rannej i wieczornej Mszy Swiętej
•    dla młodzieży o godz. 19.30
8.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
9. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły sportowej z os. Pod Lipami. Prosimy rodziców o zainteresowanie uczestnictwem swoich dzieci w rekolekcjach.
10.  Spotkanie dla rodziców ministrantów i seniorów w sobotę o godz. 19.00 w kawiarence. 
11.  W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Lech Bernacik w 66 roku życia,                                                    zam. ul. Wójtowska. Zmarłego polećmy Bożej Opatrzności……Dobry Jezu……
12.  Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy - Bóg Zapłać.
13.  Parafialna grupa Caritas organizuje dziś akcję przekaż 1 % podatku na Caritas Archidiecezji. Woluntariusze po Mszach Świętych w kawiarence będą pomagać w wypełnieniu druków. 
14. W dniach od 4 do 8 maja pragniemy zorganizował - 5 dniową pielgrzymkę w Bieszczady, do Krasiczyna, Przemyśla, polskiego La Salette – Dębowca, Kalwarii Pacławickiej, oraz w dniach  od 15 do 18 czerwca - 4 dniową pielgrzymkę nad morze do Trójmiasta z jednym dniem całkowicie spędzonym nad morzem. Programy są wywieszone przy kaplicy. Zapisy w biurze.
15.  Dziś od godz. 16.00 do 19.00 w klubie sportowym Posnania – Zespół Szkół Sportowych z os. Pod Lipami organizuje charytatywny maraton zumby dla chorej Zosi -  uczennicy 5 klasy. Szczegóły przy kaplicy na wywieszonym plakacie. 
16.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku - są artykuły świąteczne i I Komunijne. 
17.  Pani radca prawny Barbara będzie bezpłatnie udzielać porad w wtorek od g. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
18. W piątek – Męska Droga Krzyżowa organizowana przez duszpasterstwo mężczyzn naszej Archidiecezji. Początek o godz. 19.00 na parkingu przed seminarium duchownym. 
19. Nabożeństwo pokutne z indywidualną spowiedzią odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu, w najbliższą sobotę o godz. 19.00. Nabożeństwu przewodniczyć będzie i również zasiądzie do konfesjonału ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki. 
20.  Przez cały tydzień do następnej niedzieli organizujemy akcję 1 kg dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary będzie można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy.
21. W kaplicy pojawiła się wystawa pt: „Historia pomnika NSPJ w Poznaniu”, oraz makieta pomnika wdzięczności. Zapraszam do obejrzenia.
22.  Grupa małżeństw i młodych osób samotnych pragnie zorganizować w sobotę 18 kwietnia parafialny spływ kajakowy. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. Zapraszamy całe rodziny. 
Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia
Wielkiego Postu

 
Na III Niedzielę Wielkiego Postu 08. 03. 2015r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat za wnętrze kościoła.
Wszystkim dobroczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać.
1. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
2. Spotkanie Podwórkowego Koła Różańcowego dzieci w poniedziałek o godz. 18.00.
3. Spotkanie grupy Caritas w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej. 
4. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I i III Gimnazjum w poniedziałek o godz. 19.00.
5. Spotkanie dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
 klasa I – wtorek o godz. 17.00
 klasa II – środa o godz. 17.00
 klasa III – czwartek o godz. 17.00
 szkoła nr 102 - w piątek o godz. 17.00
6. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych naszej parafii w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence. Gościem spotkania będzie ks. Prałat Stanisław Wojtaszek, który podzieli się świadectwem przeszło 50 letniego życia kapłańskiego. Serdecznie zapraszam.
7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.30.
9. W piątek Droga Krzyżowa:
•   dla dzieci o godz. 17.00
•    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
•    dla młodzieży o godz. 19.30
10. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Idziemy i Gościa Niedzielnego, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
11.  Adwokat Pani Małgorzata będzie udzielać bezpłatnie porad w piątek od godz. 9.00 do 10.00, a Pani radca prawny Barbara za tydzień w wtorek 17 marca od godz. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
12. Za tydzień Akcja Katolicka przed kościołem przeprowadzi zbiórkę na dożywianie dzieci                        ze szkoły nr 29. 
13.  Parafialna grupa Caritas organizuje akcję przekaż 1 % podatku na Caritas Archidiecezji. Woluntariusze za tydzień w niedziele po Mszach Świętych w kawiarence będą pomagać w wypełnieniu druków. Na to spotkanie należy przynieść PIT – 40 A otrzymany z ZUS-u. 
14. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Krzysztof Basiński w 44 roku życia, zam. OPL 15, śp. Witold Pokojski w 88 r. życia, zam. OPL 5 i śp. Krystyna Szczerbińska w 85 roku życia, zam. OPL 15. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…...Dobry Jezu….
15. Zapraszamy do parafialnego sklepiku - są między innymi zaproszenia na I Komunię Świętą. 
17. W dniach od 4 do 8 maja pragniemy zorganizował - 5 dniową pielgrzymkę w Bieszczady, do  Krasiczyna, Przemyśla, polskiego La Salette – Dębowca, Kalwarii Pacławickiej, oraz w dniach   od 15 do 18 czerwca - 4 dniową pielgrzymkę nad morze do Trójmiasta z jednym dniem  całkowicie spędzonym nad morzem. Programy są wywieszone przy kaplicy. Zapisy w biurze. 
16. Za tydzień w niedzielę od godz. 15.00 do 19.00 w klubie sportowym Posnania – Zespół Szkół Sportowych z os. Pod Lipami organizuje charytatywny maraton zumby dla chorej Zosi -  uczennicy 5 klasy. Szczegóły przy kaplicy na wywieszonym plakacie. 
17. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy - Bóg Zapłać.
Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia
Wielkiego Postu

 
Na II Niedzielę Wielkiego Postu 1. 03. 2015r.
Od dziś do środy przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi Filipin ks. Adam Adamski. 
 Msze święte z kazaniem rekolekcyjnym codziennie o godz 10.00 i wieczorem o godz 18.00. 
Zapraszamy na dodatkowe rozważania rekolekcyjne po Mszy o godz 18.00: 
w poniedziałek: św. Filip Nerii – asceza i poczucie humoru w życiu chrześcijanina, natomiast w wtorek: Świętogórska Roża Duchowna – zaakceptować swój czas jak Maryja. 
Okazja do spowiedzi pół godz. przed każdą Mszą Świętą.
1. Dziś dzień modlitwy i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbiórka do puszek na misje. Bóg Zapłać za wsparcie tego dzieła.
2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
3. W środę Msza Święta o godz 18.00 - w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii, a po Mszy Świętej spotkanie w kawiarence. 
4. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy młodzież.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I, II i III w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy.
6. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i piątek od godz. 16.00 do 18.00, a dla młodzieży od godz. 19.00 do 19.30. 
7. W piątek Droga Krzyżowa:
•   dla dzieci o godz. 17.00
•    dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
•    dla młodzieży o godz. 19.30
8. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą. 
9. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw. niedziela budowlana. 
10. Za tydzień o godz. 16.00 - Gorzkie Żale i Msza Święta dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
11.  Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Świebodzina, Rokitna i Pniew, oraz 5 wolnych miejsc na pielgrzymkę do Pragi i Ziemi Kłodzkiej. Proszę też o potwierdzenie udziału w pielgrzymkach poprzez wpłatę zaliczki: do Pragi – 200zł, a do Grecji – 400zł. 
12. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik, Idziemy i Gość Niedzielny, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
13. Zapraszamy do parafialnego sklepiku - są między innymi zaproszenia na I Komunię Świętą.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Gertruda Walerjańczyk w 93 roku życia, zam.                   OPL 6, śp. Aleksander Adamski w 78 r. życia, zam. OPL 6, oraz śp. Bogusław Nadolski w 72 roku życia, zam. OPL 2. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…………..Dobry Jezu…………….
15.  Koperty na daninę zostały dołączone do książeczki kolędowej. Jeśli ktoś nie otrzymał to są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za składane ofiary na daninę diecezjalną w czasie wielkiego postu do skrzynki wystawionej przy ambonie dziękujemy - Bóg Zapłać.
Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia
 Wielkiego Postu

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 415