Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 3 niedzielę adwentu 14.12. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na dalsze prace, oraz na spłatę rat. 
Zakupiliśmy nowy obraz św. Józefa, który w wtorek po porannych roratach zostanie poświęcony, oraz spłaciliśmy kolejną ratę za wnętrze kościoła.
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam 
Wielkie Bóg Zapłać.
1. Jeszcze dziś trwa zbiórka żywności na święta dla biedniejszych rodzin naszej parafii. Dary można składać w kaplicy, a wydawane będą od środy do piątku po rannych i wieczornych roratach. 
2. Zapraszamy na roraty:
- dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
-   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania: klasa I i III gimnazjum w poniedziałek o godz. 19.00, klasa II Gimnazjum w środę o godz. 19.00.
4. Modlitwa w duchu Taize w środę wyjątkowo w salce obok kawiarenki o godz. 19.15.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III jako przygotowanie do I Komunii Świętej w środę o godz. 19.00 w kaplicy.
6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
7. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w kawiarence.
8. Chorych z spowiedzią i Komunią Świętą świąteczną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.00. Chorych po mszy prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
9. Caritas Archidiecezji Poznańskiej tradycyjnie organizuje wigilię dla bezdomnych i ubogich na Tragach Poznańskich. W tym roku dla ok 1700 osób. Organizatorzy  zwrócili się do nas z prośbą o upieczenie placka. Jeśli któraś z  parafianek chciałaby taki dar serca ofiarować to prosimy o zgłoszenie w zakrystii bo do jutra musimy podać ilość blach. 
10.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, oraz nową gazetę pt: „Idziemy”.
11.  Pod balkonem przy konfesjonałach można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, opłatki, kalendarz papieski z zdjęciami i notką o naszej parafii, jak również bombki z nadrukiem wnętrza naszej świątyni jako cegiełkę - pamiątkę poświęcenia naszego kościoła.
12. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są różnego rodzaju artykuły świąteczne jak również zestawy kolędowe.
13. Salezjańska parafia św. Jana Bosko zaprasza na rekolekcje adwentowe w dniach od 19 do 21 grudnia. Poprowadzi je Dominikanin, ojciec Adam Szustak.

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i owocnego przeżycia kolejnego tygodnia adwentu.                                                      

 
na 2 niedzielę adwentu 07. 12. 2014 r.
1. Dziś o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do                     I Komunii Świętej.
2. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00. Matka Boża objawiając się pielęgniarce w Włoszech zaprosiła do modlitwy w tym dniu szczególnie w godzinie łaski od g. 12.00 do g.13.00. W  naszej parafii w tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Szczegóły o „Godzinie Łaski” można przeczytać na plakacie, który jest wywieszony przy kaplicy. 
3. Na Ostrowie Tumskim procesja światła pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa jutro o godz. 18.00.
4. Zapraszamy na Roraty:
 dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00, 
 dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
5. W wtorek parafialna pielgrzymka do Berlina połączoną z jarmarkiem przedświątecznym. Zbiórka przed kościołem o godz. 5.45. 
6. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence. Gościem spotkania będzie p. Ewa Kaleta, która organizuje spotkania małżeńskie, oraz wieczory dla zakochanych. Temat spotkania: „Dialog, czyli o bliskości, która nie rani”.
7. Modlitwa w duchu wspólnoty Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy.
8. Próba scholii dziecięcej w środę o godz. 17.00 w salce.
9. Spotkanie dla dzieci jako przygotowujące do I Komunii Świętej połączone z roratami:
 klasa I – wtorek o godz. 17.45
 klasa II – środa o godz. 17.45
 klasa III – czwartek o godz. 17.45
 szkoła nr 102 w piątek o godz. 17.00
10.  Spotkanie dla osób, które zapisały się na przyszłoroczną pielgrzymkę do Meksyku i na Kubę w środę o godz. 19.00 w kawiarence. Proszę o przyniesienie paszportu. 
11.  Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00.
12.  Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce. 
13. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.00 w środę - modlitwa za ojczyznę, w czwartek - za kapłanów, a w piątek koronka do Bożego Miłosierdzia. 
14. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
15.  Pod balkonem przy konfesjonałach można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, opłatki, jak również bombki z nadrukiem wnętrza naszej świątyni jako cegiełkę - pamiątkę poświęcenia naszego kościoła.
16.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego, oraz Miłujcie się.
17.  Caritas parafialna prowadzi jeszcze do następnej niedzieli akcję zbiórki żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Dary można składać do koszów, które znajdują się w kaplicy pod figurą św. Antoniego. Jeśli ktoś zna rodzinę, która potrzebuje takiej pomocy to prosimy o kontakt w zakrystii. 
18. Archidiecezja Poznańska organizuje w przyszłym roku kilka pielgrzymek. Szczegóły na stronie www.archpoznan.pl.
19. Za tydzień w piątek pod wieczór - weekendowy wyjazd dla młodzieży z Księdzem wikariuszem do Nadziejewa. Dokładne informacje u ks. Sebastiana. 
20. Kilka dni temu przy naszej parafii rozpoczął swoją działalność Poznański chór „ Canticorum”. Osoby, które chciałyby należeć do chóru zapraszamy na próby w czwartki  o godz. 18.00 do naszej parafialnej salki. 
21. Caritas Archidiecezji Poznańskiej zaprasza chorych i woluntariuszy na Mszę Świętą, która pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Bryla zostanie odprawiona w kościele M.B. Bolesnej w niedziele 14 grudnia o godz. 13.30. 
22. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są medaliki dla dzieci I Komunijnych, lampiony na roraty, kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne.
Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i owocnego przeżycia kolejnego tygodnia adwentu.                                                      

 
Na 1 niedzielę adwentu 30.11. 2014r.
1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na misje i Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg Zapłać za wsparcie misji.
2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom roratnie lampiony.
3. Zapraszamy na roraty:
- dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
-   dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00
-  codziennie 15 min przed porannymi roratami będą śpiewane godzinki ku. czci Matki Bożej
4. Spotkanie grupy pielgrzymkowej w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. Podczas spotkania będą wspomnienia z przeżytych pielgrzymek oraz będziemy planować pielgrzymki na przyszły rok. 
5. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i naszej Ojczyzny w środę o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kawiarence. 
6. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
7. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Dzieciom co 15 min będzie udzielana Komunia Święta.
8. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży przede wszystkim gimnazjalnej. 
9. Próba scholi dziecięcej w środę o godz. 17.00. 
10.  Spotkanie ERM w piątek o godz. 17.00.
11. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
12. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych  i starszych wiekiem parafian 
z Komunią Świętą. 
13.  Za tydzień o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
14.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego. 
15.  Osoby, które jeszcze nie dokonały wpłaty na pielgrzymkę do Berlina , proszę, aby w biurze parafialnym potwierdziły swój udział.
16. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 9.30.
17. Spotkanie organizacyjne dotyczące pielgrzymki do Meksyku i na Kubę odbędzie się za 1,5 tygodnia to jest w środę 10 grudnia po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. 
18.  Wczoraj na Mszy Świętej o godz 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach chcielibyśmy z opłatkami dotrzeć do mieszkań naszych parafian,  w związku z tym proszę o życzliwe przyjęcie osób, które zapukają do Waszego mieszkania. Ofiary będą przeznaczone na prace wykończeniowe naszego kościoła.
19. Caritas parafialna od jutra przez 1,5 tygodnia pragnie przeprowadzić akcję zbiórki żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Mogą to być np: kilogram mąki, cukru, makaron, kawa herbata, słodycze, oraz inne produkty. Dary można przynosić do kaplicy pod figurę św. Antoniego.
20.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Henryk Drynkowski w 79 r. życia, zam.                   OPL 8, oraz Tadeusz Januszak w 87 r. życia, zam. OPL 6. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności..................Dobry Jezu........
21. Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są już medaliki dla dzieci I Komunijnych, lampiony na roraty, oraz kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne.
22. Ksiądz wikariusz organizuje weekendowy wyjazd dla młodzieży w dniach od 12 do 14 grudnia do Nadziejewa. Dokładne informacje u ks. Sebastiana. 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.                                                      

 
Na Niedzielę Chrystusa Króla 23. 11. 2014 r.
1. Dziś gościmy kleryka naszego seminarium, który  głosi Słowo Boże a po Mszy Świętej będzie przed kościołem zbierał ofiary na seminarium. Bóg Zapłać za wsparcie tej duchowej uczelni.
2. Spotkanie klubu – „Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. W programie między innymi: wieczór patriotyczny. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
3. Spotkanie Podwórkowego Różańca dzieci w poniedziałek o godz. 18.15 w salce.
4. Próba scholi dziecięcej w środę o godz. 17.00 w salce.
5. Modlitwa w duchu Taize połączona z adoracją Krzyża w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież. 
6. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania:
 klasa I gimnazjum- poniedziałek o godz. 19.00
 klasa II Gimnazjum – środa godz. 19.00
 klasa III Gimnazjum – poniedziałek o godz. 18.45
7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
8. Spotkanie grupy Caritas w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
9. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
10.  Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
11.  Do końca listopada codziennie pół godz. przed mszą wieczorną na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
12.  Za tydzień na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom lampiony roratnie.
13.  Za tydzień zbiórka do puszek na misje i pomoc Kościołowi na Wschodzie.
14.  Pan Adwokat będzie udzielał darmowych porad prawnych w poniedziałek od godz. 18.00 do 19.00 w salce. 
15.  Pani logopeda będzie przyjmować w wtorek od godz. 18.00 do 19.00.
16.  Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie dla kandydatów w sobotę o godz. 9.30.
17.  W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Janina Modelska w 81 roku życia, zam. ul. Za Cytadelą, oraz śp. Salomea Jankowiak w 90 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
18.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny.
19.  Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są już medaliki dla dzieci I Komunijnych, lampiony na roraty, oraz kalendarze.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia.

 
na 33 Niedzielę Zwykłą 16. 11. 2014 r.
1. Dziś zbiórka do puszek na organizacje Światowych Dni Młodzieży z udziałem Papieża Franciszka w Krakowie. Bóg Zapłać za włączenie się w to piękne dzieło spotkań, którego inicjatorem był św. Jan Paweł II. 
2. Próba chórku dziecięcego w wtorek o godz. 17.00 w salce.
3. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
4. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież, która pragnie pojechać na Europejskie Spotkanie Młodych, które na przełomie starego i nowego roku odbędzie się w Pradze.
5. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Św:
 klasa I i II – wtorek godz. 17.00
 klasa III – czwartek godz. 17.00
 szkoła nr 102 – piątek godz. 17.00.
6. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III – jako włączenie się w formację przygotowującą do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy. 
7. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00.
8. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, gościć będziemy kleryków naszego seminarium.
9.  Przy wyjściu z kościoła na stole są jeszcze wyłożone karteczki na wymienianki. Codziennie pół godz. przed mszą wieczorną na różańcu  modlimy się za naszych zmarłych.
10.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Irena Białkowska w 85 roku życia, zam. OPL 13, oraz śp. Gabriela Fabiś w 90 r. życia, zam. ul. Szelągowska. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
11.  Dnia 9 grudnia pragniemy zorganizować jednodniową pielgrzymkę do Berlina połączoną z jarmarkiem przedświątecznym. Program jest wywieszony przy kaplicy.
12.  Przed świętami pragniemy jeszcze zorganizować  dnia 18 grudnia - jednodniową pielgrzymkę do Świebodzina, Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, do groby św. Urszuli Ledóchowskiej, czyli do Pniew, oraz do Matki Bożej Pocieszenia w Szamotułach. Koszt 40 zł. Zapisy w biurze. 
13.  Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gość Niedzielny.
14.  Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na coś smacznego, jak również zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są już medaliki dla dzieci I Komunijnych.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Błogosławionej
niedzieli i dobrego tygodnia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 399