Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 30 Niedzielę Zwykłą 26. 10. 2014 r.
1. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Spotkanie podwórkowego różańca dzieci jutro o godz. 17.30.
3. Spotkanie scholii dziecięcej w wtorek o godz. 17.30.
4. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
5. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie grupy biblijnej.
6. W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów Poznaniacy - Rossie.
 W piątek wieczorna Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych.  Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie  będą  miały możliwości w sobotę uczestniczenia w Mszy Świętej. 
7. Za tydzień w niedzielę wspomnienie wszystkich zmarłych. O godz 18.00 Msza Święta zostanie odprawiona za wszystkich parafian, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień  przez Ojca Świętego.
8. Odwiedziny chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą za 2 tygodnie w sobotę 9 listopada. 
9. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki będzie można od jutra wrzucać do skrzyni, która zostanie wystawiona przy ambonce. Od 2 listopada codziennie pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
10. W tym tygodniu odeszły do Pana: śp. Helena Lotto – Lehmann w 79 r. życia, zam.                  OPL 15, oraz śp. Halina Żurowska w 93 r. życia, zam. OPL 15. Zmarłe parafianki polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu….
11.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, oraz kalendarze na przyszły rok.
12. W naszej parafii od 4 listopada będzie prowadzony kurs przedmałżeński pt: „Wieczory dla zakochanych”. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. 
13.  W dniach od 12 do 26 listopada 2015 pragniemy zorganizować 15 dniową pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadalupe, czyli do Meksyku i na Kubę. Plan pielgrzymki jest wywieszony przy kaplicy. Przewodnikiem naszej grupy będzie ks. Adrian Galbas – prowincjał księży Palotynów. Zapisy w biurze. 
14. Archidiecezja Poznańska w sierpniu organizuje pielgrzymkę na Maltę. Szczegóły na plakacie przy kaplicy. 
15.  Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za  2 tygodnie, czyli w niedzielę 9 listopada o godz 16.00. Książeczki można nabyć w sklepiku.
16.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, pojawił się nowy asortyment, oraz zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia.  

 
Na 29 Niedzielę Zwykłą 19. 10. 2014 r.
Dziś rozpoczynamy święty czas misji parafialnych. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału. Msze Święte z nauką misyjną codziennie o godz. 10.00 i 18.00 z wyjątkiem środy ponieważ w środę będziemy przeżywać wielką uroczystość poświęcenia naszego kościoła pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Plan misji myślę, że dotarł do każdej rodziny, jeśli nie to proszę zabrać wychodząc z kościoła. 
Młodzież gimnazjalną, licealną, studentów, oraz młodzież pracującą bardzo serdecznie zapraszamy  na spotkanie z księdzem misjonarzem jutro na godz. 19.30.
W wtorek dzień pokutny i spowiedź. W środę Msza Święta z poświęceniem tylko o godz. 18.00. Kochani to jest Msza Święta wieńcząca kilkuletni nasz trud budowy. Niech nikogo na tym naszym uroczystym świętowaniu nie zabraknie. Bardzo serdecznie Was zapraszam.
W czwartek dzień małżeński z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich o godz. 10.00 i 18.00. Przyjdźcie kochani, aby odnowić miłość, którą kiedyś wzajemnie sobie ślubowaliście. 
W piątek dzień miłosierdzia o godz. 10.00 i 18.00, a około godz. 19.00 – droga Krzyżowa ulicami naszego osiedla.
W sobotę o godz. 10.00 – Msza Święta za wszystkich zmarłych parafian i dobroczyńców. Na godz. 12.00 zapraszamy do kościoła rodziców z dziećmi, ponieważ będzie błogosławieństwo małych dzieci. Za tydzień w niedzielę zakończenie misji. W czasie tygodnia z wyjątkiem środy codziennie różaniec o godz. 9.30 i 17.30, koronka o godz. 15.00 i apel Jasnogórski o godz. 21.00.
Kochani niech to będzie wyjątkowy tydzień dla naszej parafii. Bardzo Was wszystkich zapraszam.
1. Dziś zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. Bóg Zapłać za wsparcie tej Bożego i papieskiego dzieła.
2. Spotkanie dla młodzieży z klasy I, II i III Gimnazjum jako przygotowanie do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.30. 
3. Różaniec dla dzieci w kaplicy w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
4. W piątek od godz. 11.30 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z Komunią Świętą.
5.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Górska w 93 r. życia, zam. ul. Ugory 20,  śp. Elżbieta Ławniczak w 63 r. życia, zam. ul. Wilczak 4, śp. Danuta Gładyszak w 86 r. życia, zam. OPL 11, śp. Teresa Ostrowska w 82 r. życia, zam. OPL 5, oraz                               śp. Eugeniusz Janas w 82 r. życia, zam. OPL 1. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
6.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
7. Polecamy nowy numer gazetki u Boromeusza. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku. 
8.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, pojawił się nowy asortyment, oraz zapraszamy do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego, Bożego tygodnia.  

 
Na 28 Niedzielę Zwykłą 12. 10. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na wykończenie naszej świątyni, oraz na spłatę rat. 
W ostatnim czasie zamontowaliśmy na klatce schodowej balustradę, zakupiliśmy nową ławkę dla ministrantów w prezbiterium, oraz spłaciliśmy kolejną ratę za wnętrze kościoła, szczególnie prezbiterium. Zostały przygotowane nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w wykończenie naszej świątyni. 
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.
1. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej dziś o godz. 16.00.
2. Jutro z racji 13 dnia miesiąca różaniec i procesja fatimska po Mszy Święte  o godz. 18.00. 
3. Spotkanie modlitewne dla małżeństw i młodych osób samotnych naszej parafii w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence. Gościem spotkania będzie Pan który ewangelizuje przez media, szczególnie przez film.
4. W tym tygodniu spotkania dla dzieci:
 klasa I – wtorek o godz. 17.00
 klasa II – środa o godz. 17.00
 klasa III – czwartek o godz. 17.00
5. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
6. Modlitwa w duchu Taize w środę o godz. 19.15 w kaplicy. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież.
7. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.30.
8. W środę 16 października obchodzić będziemy 36 rocz wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień całodziennej adoracji w naszej parafii od godz 8.30 – 17.30 w kaplicy. Znajdźmy kochani choć chwilę czasu, żeby przybyć na adorację. W tym dniu zapraszamy do kościoła na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji o dobre przygotowanie naszej parafii do misji świętych i poświęcenia naszego kościoła, który jest wotum wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła.
9. Za tydzień w sobotę Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpoczniemy I Misje Święte w naszej parafii, które będzie głosił ks. Adrian Galbas – Prowincjał Księży Palotynów. Program misji wraz z listem od ks. Misjonarza dostarczymy do każdej rodziny drogą pocztową. Bardzo serdecznie proszę Was Drodzy parafianie, o modlitwę w intencji misji, oraz Waszą obecność. 
10.  Za tydzień zbiórka przed kościołem na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. 
11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Jagiełło w 86 r. życia, zam OPL 4, oraz śp. Piotr Domalewski w 29 r. życia, zam. ul. Winogrady. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
13.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia.  

 
Na 27 Niedzielę Zwykłą 05. 10. 2014r.
1. Dziś zbiórka na misje. Bóg Zapłać za wsparcie misjonarzy i dzieła misyjnego. 
2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
3. Spotkanie klubu: „ Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Temat spotkania: „Różaniec ratunkiem dla Świata”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy
4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
5. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.30.
6. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za tydzień o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku. 
7. Za tydzień II niedziela miesiąca, w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
8. Spotkanie z okazji Światowego Dnia Seniora w sobotę o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej. Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą sprawowaną pod przewodnictwem ks. Biskupa, a po Mszy Świętej koncert. Zapraszamy seniorów.
9. Przy kaplicy znajduje się program obchodów dni papieskich, oraz program Ekumenicznego Święta Biblii.
10.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
11.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego.


Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i pięknego tygodnia. 
 

 
Na 26 Niedzielę Zwykłą 28. 09. 2014r.
Dzisiejsza niedziela jest poświęcona modlitwie w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”. 

1.  W środę rozpoczyna się październik. Różaniec w tygodniu po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę pół godz przed wieczorną Mszą Świętą, czyli o godz 17.30. Dla dzieci w tym tygodniu od środy, ale od przyszłego tygodnia od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
2. Spotkanie Podwórkowego Różańca dzieci w poniedziałek o godz. 18.30 w salce.
3. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00, a  po nowennie i różańcu spotkanie z ks. Sebastianem w kawiarence.
4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi 
w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
5. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży przede wszystkim gimnazjalnej. 
6. W czwartek wspomnienie św. Aniołów Stróżów. Suma odpustowa na os. Kosmonautów o godz. 18.30. 
7. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
8. W sobotę od godz. 9.00 ks. Sebastian i ks. Paweł odwiedzą chorych  i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą, a ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi 24 października w czasie misji parafialnych.
9. Msza Święta i poświęcenie różańców dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za 2 tygodnie to jest 12 października o godz. 16.00. Różańce można nabywać w sklepiku. 
10.  Za tydzień zbiórka do puszek na misje. 
11.  Pani radca prawny Barbara będzie bezpłatnie udzielać porad w wtorek od godz. 18.00 do 19.00 w kawiarence.
12.  W środę rozpoczyna się parafialna pielgrzymka do Chorwacji i Mediugorie. Zbiórka o godz. 5.00 przed kościołem. 
13.  W tym tygodniu będziemy wspominać: w poniedziałek –św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w wtorek - św. Hieronima, w środę -św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w czwartek – św. Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zdzisław Kajetańczyk w 72 r. życia, zam. OPL 15, oraz śp. Wojciech Małecki w 84 r. życia, zam. OPL 14. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu……..
15.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny.
16.  Zapraszamy do parafialnego sklepiku, oraz do kawiarenki parafialnej na smaczną kawa, herbatę, oraz coś słodkiego. 
Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli 
i Bożego tygodnia.  

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 410