Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 6 Niedzielę Wielkanocną 25. 05. 2014 r.
1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
2. Jutro Dzień Matki. Będziemy w czasie Mszy Świętych i wieczornego nabożeństwa majowego modlić się za nasze mamy. 
3. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę o godz. 17.30. 
4. Spotkanie jako przygotowanie do bierzmowania dla klasy I Gimnazjum w wtorek o  godz. 17.00, a dla klasy II Gimnazjum w środę o godz. 19.00.
5. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00. 
6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
7. Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego seminarium. 
8. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
9. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
10.  Mamy jeszcze 5 miejsc dla dzieci na wakacyjny obóz formacyjno – wypoczynkowy w góry, oraz kilka miejsc na pielgrzymkę do Lichenia.
11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ludomira Bogacka w 84 r. życia, zam. OPL 12, oraz Lidia Chrzanowska w 81 r. życia, zam OPL 15. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.

13.  Dziś Festyn parafialny od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub do Włoch, komputer Laptop, tablet, nawigacje samochodową, rower, kosiarka do trawy, narzędzia ogrodnicze, złote serduszko, wizyta u stomatologa, kosmetyczki i fryzjera, lego exclusiv- restauracja paryska, kilka koszów z niespodzianką, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. 
 Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence. 
 Kochani zapraszam Was bardzo serdecznie na nasze parafialne święto. Festyn o  godz. 14.00 rozpoczniemy tańcami z dziećmi. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla dzieci i starszych około 16.45.  Pierwsze losowanie o godz. 20.00, główne losowanie około godz. 20.30. 
 Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne rurki i ciasto. Są też za  symboliczną złotówkę zeszyty i bloki. 

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na Niedzielę 5 Niedzielę Wielkanocną 18. 05. 2014 r.
1. Dziś I Komunia Święta o godz. 10.30 i 12. 30 w nowym kościele. Od poniedziałku do piątku biały tydzień o godz 18.00. Msze Święte w przyszłym tygodniu rano i wieczorem w nowym kościele.
2. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i  niedzielę o godz 17.30.
3. Modlitwa w duchu Taize jutro o godz. 19.00 w kaplicy.Zapraszamy szczególnie młodzież. 
4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
5. W piątek Wspólnota Żywego Różańca z naszej parafii będzie prowadziła modlitwę różańcową w katedrze od godz. 12.00 do 13.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
6. Próba scholi dziecięcej w piątek o godz. 16.00. 
7. Za tydzień w niedzielę Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 w kaplicy.
8. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
9.  Organizujemy parafialną pielgrzymkę do Lichenia 20 czerwca, to jest piątek po Bożym Ciele. Zapisy w biurze. Koszt 30 zł. Wyjazd o godz. 7.30 a powrót około godz. 18.00. 
10.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp.: śp. Bernard  Mikołajczyk w 68 r. życia,  zam. OPL 11, śp. Wojciech Kocurek w 63 r. życia, zam OPL 3, oraz śp. Kazimierz Dymalski w 92 r. życia, zam OPL 10. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….
11.  Ks. Arcybiskup w czwartek w Katedrze o godz. 16.00 wyświęci 12 diakonów. Nazwiska kandydatów do święceń są wywieszone przy kaplicy. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
12.  Dziękuje za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać. 
13.  Zapraszamy do obejrzenia naszego parafialnego sklepiku religijnego „U Boromeusza”. Mieści się on między wejściem do biura parafialnego a bocznym wejściem do kościoła.  
14.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
15. Przy kaplicy są wywieszone plakaty o pielgrzymce młodzieżowej do Częstochowy w najbliższą sobotę, oraz do Bułgarii, Rumunii i Serbii. 
16.  Zapraszamy seniorów do wzięcia udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu praw konsumenta w czwartek o godz. 10.00 w kawiarence. Szkolenie poprowadzi pracownik biura Miejskiego Rzecznika Konsumenów. Będzie ono dotyczyć w szczególności prawa do rozwiązania umowy zawartej poza siedzibą przedsiębiorcy tj. np: w domu czy podczas rozmowy telefonicznej bądź też przez internet. Po szkoleniu możliwość skorzystania z bezpłatnych porad prawnych w tym zakresie. 
17.  Festyn parafialny będziemy przeżywać za tydzień w niedzielę 25 maja od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kaplicą i kościołem. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub do Włoch, komputer Laptop, tablet, rower, kosiarka do trawy, narzędzia ogrodnicze, wizyta u stomatologa, kosmetyczki i fryzjera, lego exclusiv- restauracja paryska, kilka koszów z niespodzianką, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby coś ofiarować na loterię losową lub fantową to za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Pragniemy bardzo serdecznie poprosić niewiasty o upieczenie placka na festyn. Chcielibyśmy zgromadzić przeszło 100 blach. Słodkości będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki.  Zachęcamy dzieci do udziału w konkursie wiedzy o św. Janie Pawle II, który będzie w dniu festynu około godz. 16.45. Mężczyzn, którzy chcieliby nam pomóc przy organizacji festynu, czyli ustawianiu stołów, namiotów i budowaniu sceny to zapraszamy w sobotę na godz. 15.00.
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na Niedzielę 4 Niedzielę Wielkanocną 11. 05. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni , oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie spłaciliśmy ostatnią ratę za posadzkę granitową, oraz zapłaciliśmy  kolejną ratę za ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę. Zakupiliśmy również 10 nowych ławek. Przy tej okazji pragnę podziękować kolejnym 5 rodzinom, które ufundowały po 1 nowej ławce. Przygotowaliśmy sklepik parafialny i zakupiliśmy do niego nowe meble, oraz zakupiliśmy nową – podświetlaną tablicę informacyjną, która została zamontowana przy wejściu do biura parafialnego. 
 Za każdy dar serca składamy Wielkie Bóg Zapłać.

1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i  niedzielę o godz 17.30.
2. Spotkanie podwórkowego kółka różańcowego w poniedziałek o godz. 18.00 w salce.
3. Spotkanie przygotowujące festyn parafialny w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence.
4. W wtorek z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec fatimski o godz. 17.30, a po Mszy Świętej nabożeństwo połączone z procesją. Bardzo serdecznie zapraszam.
5. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
6. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w środę po wieczornej Mszy Świętej.
7. Spotkanie grupy Caritas w czwartek po wieczornej Mszy Świętej. 
8. Za tydzień I Komunia Święta dzieci o godz. 10.30 i 12.30 w kościele. Msze Święte za tydzień przed południem w kaplicy. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00 i 10.00 a dla rodziców i rodziny od godz. 17.00 do 18.00. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii: klasa 3 A i B – poniedziałek i środa o godz. 18.00, klasa 3 C, szkoła 38, oraz pozostałe dzieci w wtorek i czwartek o godz. 18.00. 
9. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego z filmem Cristiada w cenie 7 zł.. 
10. Dziękuje za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać. 
11. Zapraszamy do obejrzenia naszego parafialnego sklepiku religijnego „U Boromeusza”. Mieści się on między wejściem do biura parafialnego a bocznym wejściem do kościoła.  
12. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
13. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Wojciechowski w 81 r. życia, zam. OPL 10, Henryk Glinka w 60 r. życia, zam ul. Wilczak 4a, Antoni Michalak w 73 r. życia,                zam OPL 5, Jadwiga Magnuszewska w 70 r. życia, zam .OPL 5, oraz Aleksandra Plucińska w 88 r. życia, zam OPL 15. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
14.  Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 25 maja od godz 14.00 do 21.30. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub do Włoch, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u stomatologa, lego exclusiv- raustauracja paryska, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby coś ofiarować na loterię losową lub fantową to prosimy o przyniesienie do zakrystii lub biura. Chciałbym już dzisiaj zwrócić się z uprzejmą prośba do niewiast o upieczenie czegoś słodkiego na festyn. Słodkości będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki. Za każdy dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na 3 Niedzielę Wielkanocną 04. 05. 2014 r.
1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i  niedzielę o godz 17.30.
2. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów dziś o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maturzystów i rodziców.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w piątek o godz. 19.00 w kaplicy, a próba dla dzieci przed I Komunią Świętą w kościele: poniedziałek o godz. 18.00 szkoła 29, klasa III a i b, wtorek o godz. 18.00 - klasa 3c, oraz szkoła 38. 
4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca a po nabożeństwie majowym spotkanie w kawiarence.
5. Spotkanie dla młodzieży klasy III jako przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 19.00.
6. W czwartek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika - Głównego Patrona Polski i Archidiecezji. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
9. Grupa młodych małżeństw i osób samotnych w sobotę organizuje majówkę dla rodziców i dzieci w Borówcu. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 12.00, a powrót około godz. 16.00. W programie między innymi: nabożeństwo majowe, oraz mecz piłki nożnej dzieci kontra ojcowie, oraz biesiadowanie przy ognisku. Zapraszamy bardzo serdecznie.
10.  Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
11.  Za tydzień I Komunia Święta dla dzieci z szkoły nr 102 w kaplicy o godz. 13.00. 
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
13.  Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
14.  Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
15.  Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 25 maja od godz 14.00 do 21.30. Losy będzie można nabywać przed kościołem za tydzień. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub Włoch, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u stomatologa, koszyk z jajkami….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot, coś - ofiarować na loterię losową lub fantową to prosimy o przyniesienie do zakrystii lub biura parafialnego. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na organizację festynu parafialnego. Bóg Zapłać.
16. Po Mszy Świętej zapraszam, aby wejść do dziś otwartego naszego parafialnego sklepiku – religijnego „U Boromeusza”. Mieści się on między wejściem do biura parafialnego a bocznym wejściem do kościoła. W sklepiku dziś i przez cały tydzień rodzice dzieci I Komunijnych mogą odbierać alby. Godziny otwarcia są wywieszone przy sklepiku. 
17.  Zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z logopedy w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 w kawiarence. 
18.  Za tydzień marsz dla życia. Dokładne informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. 
19.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksandra Bieganowska w 81 r. życia, zam. ul. Ugory 20, oraz Marian Kurczewski w 81 r. życia, zam OPL 5. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i sympatycznego tygodnia.
 
Na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 .04. 2014r.
1. Dziś rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka na Caritas.
2. Dziś o godz. 15.00 w kościele uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. W czwartek wspomnienie św. Józefa. Dodatkowa Msza Święta za naszą Ojczyznę o godz. 10.00.
4. Od  czwartku nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy Świętej, a w soboty i  niedziele o godz. 17.30. 
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00.
6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
7. W piątek spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00 do 19.30, a o godz. 19.30 Msza Święta.
8. W sobotę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w kościele według porządku niedzielnego. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 z niedzieli. W sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.30. 
9. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów za tydzień w niedzielę o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I Gimnazjum w poniedziałek o godz. 16.45.
11.  3 maja harcerze przed kościołem będą sprzedawali własnoręcznie wykonane przez siebie rozety biało-czerwone. Zachęcamy do zakupu.
12.  Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
13.  Polecamy: Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aurelia Kielińska w 67 roku życia, zam. OPL 10. Zmarłą  parafiankę polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……


Drogim parafianom i miłym gościom 
życzymy owocnego przeżywania 
czasu Wielkanocnego – radości Zmartwychwstania.
 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 388