Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na Niedzielę 12 Niedzielę Zwykłą 22. 06. 2014 r.
1. Dziś gościmy misjonarza z Białorusi, który głosi Słowo Boże a po Mszy Świętej zbiera ofiary na remont kościoła. Za okazaną pomoc składamy Bóg Zapłać.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
3. W oktawie Bożego Ciała wieczorna Msza Święta z nieszporami i procesją eucharystyczną.
4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence spotkanie klubu Pod Dębem Karola pt: „ Ojciec Święty Franciszek”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
5. Spotkanie jako przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klasy II Gimnazjum w poniedziałek o godz. 19.00. 
6. Spotkanie katechetów naszej parafii w wtorek o godz. 19.00.
7. Krąg biblijny w czwartek o godz. 19.00.
8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to światowy dzień o uświęcenie kapłanów. Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Głowna procesja miasta Poznania wyjdzie po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 przez ks. Arcybiskupa w Kościele NSJ i św. Floriana na Jeżycach i przejdzie pod Poznańskie Krzyże.
9. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.30 dla szkoły nr 102, a dla szkoły nr 29, oraz wszystkich dzieci naszej parafii o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
10. Za tydzień Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta odpustowa w Katedrze o godz. 10.00. 
11.  Za tydzień przed kościołem Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych. 
12. Msza Święta w intencji solenizanta ks. Pawła za tydzień o godz. 9.30.
13.  Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w soboty w Kościele św. Marcina od godz 12.30 do 15.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież do udziału w pielgrzymce.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Janina Jankowska w 72 r. życia, zam OPL 6, oraz śp. Janina Pachocka w 78 r. życia, zam. OPL 1. Zmarłe parafianki polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu……. 
15.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
16.  Dnia 2 i 3 września organizujemy 2 dniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. 
17.  W dniach od 1 do 11 października organizujemy 11 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program jest wywieszony przy kaplicy. Mamy 2 wolne miejsca.
18.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki. 
19.  Pragnę poinformować Parafian, że 4 Panów: to jest: P. Artur Kwiatkowski, p. Paweł Diakowicz, p. Paweł Kuroczycki, oraz p. Mariusz Siepka - 2 tygodnie temu zostali przez ks. Arcybiskupa promowani na szafarzy nadzwyczajnych. Teraz mamy 7 szafarzy, którzy mogą pomagać w udzielaniu Komunii Świętej, a szczególnie zanosić Pana Jezusa w niedzielę do chorych. Co tydzień do 8 chorych jest zanoszona Komunia Święta, ale jeżeli są jeszcze chorzy, którzy mają pragnienie przyjmowania w każdą niedzielę Jezusa w Komunii Świętej to prosimy o kontakt w zakrystii.
20.  Pragnę też poinformować parafian, że otrzymałem też smutniejszą wiadomość mianowicie dekret od ks. Arcybiskupa następującej treści: Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej z dniem 25 sierpnia zwalniam ks. mgr Adriana Przybeckiego z funkcji wikariusza parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu i mianuje wikariuszem parafii Wniebowzięcia N.M.P w Środzie Wielkopolskiej. Msza Święta za ks. Adriana jako nasze podziękowanie za 2 letnią posługę odprawimy 24 sierpnia o godz. 12.15. 
 Ks. Adriana w naszej parafii zastąpi ks. Sebastian Kowalik. 
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na Niedzielę Najświętszej Trójcy 15. 06. 2014 r.
1. Caritas dziś zbiera ofiary do puszek na poszkodowanych w powodzi w Bośni i Serbii. Za okazane serce powodzianom składamy Bóg Zapłać.
2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. 
3. Spotkanie dla młodzieży jako przygotowanie do bierzmowania: klasa II gm – poniedziałek o godz. 19.00, klasa I Gm - wtorek o godz. 16.30. 
4. Spotkanie grupy pielgrzymkowej w wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence. 
5. W środę o godz. 18.00 - Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem ks. Biskupa Zdzisława Fortuniaka. Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. 
6. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz 17.00 i o godz 19.30. Nie będzie mszy o godz 18.00. 
Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz 16.00 w kościele.  Pierwszy ołtarz będzie przy administracji os. Pod Lipami, drugi – przy bloku nr 9 i 10 na os. Pod Lipami, trzeci przy Atanerze nr 35, a czwarty w naszym kościele. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00. Kochani bardzo Was prosimy o wywieszenie flag, oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym mieszkaniu. Flagi i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała. 
Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kaplicą w poniedziałek o godz 18.30.
Jeśli ktoś z parafian miałby jakieś kwiaty, które mogłyby dzieci wykorzystać do sypania to proszę o przynoszenie do zakrystii.
7. Od piątku oktawa Bożego Ciała. Msze Święte w kościele. Wieczorna Msza Święta z nieszporami a po niej procesja eucharystyczna.
8. W piątek parafialna pielgrzymka do Lichenia. Zbiórka przed kościołem o godz. 7.30, a powrót około godz. 18.00. 
9. Dziś Archidiecezjalna Pielgrzymka mężczyzn i młodzieży męskiej do Sanktuarium Maryjnego w Tulcach. Msza Święta pod przewodnictwem ks. Biskupa o godz. 12.00. Zapraszamy mężczyzn.
10. Dnia 2 i 3 września organizujemy 2 dniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Koszt z noclegiem w domu pielgrzyma 95 zł. Mamy jeszcze kilkanaście wolnych miejsc. 
11.  W dniach od 1 do 11 października organizujemy 11 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program jest wywieszony przy kaplicy. Zapisy w biurze. 
12. W każdą sobotę czerwca w parafii  św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę od godz. 12.30 do 15.00.
13.  Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej w środę od godz. 18.00 do 19.00.
14.  Za tydzień gościć będziemy misjonarza z Białorusi. 
15. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Mieczysław Starosta w 82 r. życia,                              zam. OPL 13, śp. Jadwiga Cieślak w 89 r. życia, zam OPL 5, oraz śp. Eugeniusz Rzemyk w 66 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłych parafian polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….
16. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego, oraz Miłujcie się. 
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 08. 06. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki na zewnątrz kościoła będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie zapłaciliśmy  kolejną ratę za ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę. Zakupiliśmy 12 nowych ławek, 4 nowe ławki pojawiły się już na balkonie. Przy tej okazji pragnę podziękować kolejnym 3 rodzinom które ufundowały po 1 nowej ławce, jak również dziękuje tegorocznym dzieciom I Komunijnym, które złożyły dar serca na 1,5 nowej ławki.  
 Wszystkim darczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać.
1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. 
2. Jutro 2 Dzień Zielonych Świąt – Święto N.M. P Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Święta w kaplicy o godz. 10.00. 
3. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego jutro po wieczornej Mszy Świętej.
4. Spotkanie dla małżeństw i osób młodych samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence. 
5. Spotkanie w środę o godz. 19.00 - parafialnej Rady duszpasterskiej, a o godz. 20.00 - parafialnej Rady Ekonomicznej.
6. Spotkanie dla dzieci klasy I i II jako przygotowanie do I Komunii Świętej w czwartek o godz. 17.00.
7. Spotkanie dla rodziców młodzieży klasy III Gimnazjum, która 18 czerwca przyjmie sakrament bierzmowania w czwartek o godz. 18.45 w kaplicy.
8. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00.
9. Spotkanie ERM w piątek o godz. 17.00. 
10.  W piątek z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec fatimski o godz. 17.30, a po Mszy Świętej nabożeństwo połączone z procesją. Bardzo serdecznie zapraszam.
11.  Za tydzień zbiórka do puszek na poszkodowanych w powodzi w Bośni i Serbii.
12.  Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje też zbiórkę na rzecz powodzian na Bałkanach. Najbardziej potrzebne są m.in.: materace dmuchane, koce, poduszki, prześcieradła, środki czystości, suche produkty spożywcze (z długim terminem ważności). Dary można składać w siedzibie Caritasu przy Rynku Wileckim. 
13.  Dnia 2 i 3 września organizujemy 2 dniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Koszt z noclegiem w domu pielgrzyma 95 zł.
14.  Od dnia 10 do 13 września organizujemy 4 dniową pielgrzymkę jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II do Krakowa, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia. Program jest wywieszony przy kaplicy. Zapisy w biurze. 
15.  Katechetka Pani Jola organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w sposób szczególny dla dzieci dnia 22 czerwca w cenie 50 zł. Ma jeszcze kilka wolnych miejsc. Zaprasza także osoby starsze. Zapisy w zakrystii. 
16.  Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
17.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Można tam nabyć między innymi flagi i emblematy do udekorowania naszych okien na uroczystość Bożego Ciała. 
18.  Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na coś smacznego. 
19.  W każdą sobotę czerwca w parafii  św. Marcina od godz. 12.30 do 15.00 trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. 
20.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan – Stanisław Kolski w 88 r. życia, zam. OPL 7, oraz Włodzimierz Szewczyk w 72 r. życia, zam ul. Ugory 20. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
21.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na Niedzielę Wniebowstąpienia 01. 06. 2014 r.
1. Dziś gościmy Księży Kleryków naszego seminarium, którzy głoszą słowo Boże a po Mszach Świętych przed kościołem zbierają ofiary na utrzymanie seminarium. Za wsparcie składamy Bóg Zapłać.
2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45. 
3. Spotkanie Klubu „Pod Dębem Karola” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Temat spotkania brzmi: „Święty Jan Paweł II”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
4. Spotkanie dla klasy III Gimnazjum jako przygotowanie do bierzmowania w poniedziałek o godz. 19.00. 
5. Rodziców dzieci, które będą uczestniczyć w lipcowym obozie formacyjno – wypoczynkowym  w górach zapraszamy na spotkanie w wtorek na godz. 19.00 do kaplicy.
6. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca , rodzin, Ojczyzny i parafii w środę o godz. 18.00. Spotkanie wspólnoty po Mszy Świętej w kawiarence.
7. W czwartek i piątek od godz 17.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
8. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od godz. 16.00 do 18.00.
9. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży I, II i III klasy Gimnazjum.
10.  Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00.
11.  W sobotę ks. Proboszcz i ks. Paweł odwiedzą chorych i starszym wiekiem parafian.
12.  Za tydzień w naszej parafii 2 niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
13.  Osoby, które pomagały w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie do kawiarenki w czwartek na godz. 19.00. Za obecność i pomoc w naszym parafialnym święcie, szczególnie za dużą ilość placka, za okazane serce i wsparcie wszystkim składamy serdeczne Bóg Zapłać.
14.  Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
15.  Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
16.  Mamy jeszcze kilka miejsc na czerwcową pielgrzymkę do Lichenia.
17.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. 
18.  Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na coś smacznego. 
19.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Halina Giżycka w 74 r. życia, zam. OPL 12, oraz Irena Idźkowiak w 89 r. życia, zam OPL 13. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
20.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na 6 Niedzielę Wielkanocną 25. 05. 2014 r.
1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
2. Jutro Dzień Matki. Będziemy w czasie Mszy Świętych i wieczornego nabożeństwa majowego modlić się za nasze mamy. 
3. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę o godz. 17.30. 
4. Spotkanie jako przygotowanie do bierzmowania dla klasy I Gimnazjum w wtorek o  godz. 17.00, a dla klasy II Gimnazjum w środę o godz. 19.00.
5. Próba scholii dziecięcej w piątek o godz. 16.00. 
6. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
7. Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego seminarium. 
8. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
9. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie w sobotę 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
10.  Mamy jeszcze 5 miejsc dla dzieci na wakacyjny obóz formacyjno – wypoczynkowy w góry, oraz kilka miejsc na pielgrzymkę do Lichenia.
11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ludomira Bogacka w 84 r. życia, zam. OPL 12, oraz Lidia Chrzanowska w 81 r. życia, zam OPL 15. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.

13.  Dziś Festyn parafialny od godz 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub do Włoch, komputer Laptop, tablet, nawigacje samochodową, rower, kosiarka do trawy, narzędzia ogrodnicze, złote serduszko, wizyta u stomatologa, kosmetyczki i fryzjera, lego exclusiv- restauracja paryska, kilka koszów z niespodzianką, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. 
 Niewiasty, które upiekły coś na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence. 
 Kochani zapraszam Was bardzo serdecznie na nasze parafialne święto. Festyn o  godz. 14.00 rozpoczniemy tańcami z dziećmi. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II dla dzieci i starszych około 16.45.  Pierwsze losowanie o godz. 20.00, główne losowanie około godz. 20.30. 
 Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne rurki i ciasto. Są też za  symboliczną złotówkę zeszyty i bloki. 

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 392