Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 20 Niedzielę Zwykłą 17. 08. 2014r.
1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas. Bóg Zapłać za wsparcie dzieł miłosierdzia. 

2. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 

3. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

4. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

5. Msza Święta dziękczynna za dwuletnią posługę w naszej parafii ks. Adriana za tydzień w niedzielę o godz. 12.15. Bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.

6. Mamy jeszcze 3 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie, oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 

7. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

8.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Janusz Góral w 55 r. życia, zam.  OPL 3, śp. Monika Ratajczak w 91 r. życia, zam. ul. Ugory 79, oraz śp. Kazimiera Maj w 85 r. życia, zam. ul. Ugory 18. Zmarłych parafian polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia. 
 
Na 19 Niedzielę Zwykłą 10. 08. 2014r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przed kościołem będą przeznaczone na wykończenie naszej świątyni, oraz na spłatę rat. 
W ostatnim czasie zamontowaliśmy nowy Krzyż, tabernakulum, oraz obrazy św. Karola Boromeusza i św. Jana Pawła II. Dzięki fundatorom połowę sumy mamy zapłacone, a drogą połowę mamy rozłożone na raty. Myślę, że w wrześniu na ścianach ołtarzowych pojawią się jeszcze 2 figury o wysokości około 170cm: Matki Bożej Fatimskiej i św. Józefa z Dzieciątkiem Jezus. Brakuje nam jeszcze około 20 ławek na balkon. Siedem ławek jest w przygotowaniu. Dziękuje młodej rodzinie, oraz parafiance za ufundowanie po 1 nowej ławce. Stolarz też przygotowuje sedille, czyli nowe miejsca siedzące, które zostaną zmontowane w prezbiterium. W pracowni artystycznej jest wykonywana płaskorzeźba Matki Bożej Częstochowskiej, która pod koniec miesiąca pojawi się nad wejściem do kościoła w miejscu gdzie obecnie znajduje się baner z św. Janem Pawłem II. 
Za każdy dar serca wszystkim fundatorom i dobroczyńcom składam Wielkie Bóg Zapłać.

1. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 
2. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
3. W środę z okazji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie połączone z różańcem i procesją po Mszy Świętej o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszam.
4. W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte jak w niedziele wakacyjną, wieczorna o godz. 20.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Podczas mszy święcenie ziół i kwiatów. Wiązanki będą przed kościołem. Ofiary z tych wiązanek zostaną przeznaczone na nowe ławki. Przy tej okazji pragnę jeszcze raz podziękować, ponieważ za wielkanocne palmy zakupiliśmy 2 nowe ławki. 
5. Od poniedziałku do piątku przeżywaliśmy półkolonie w naszej parafii. Dzieciom za udział, a opiekunkom i młodzieży za wielką pomoc - składam Bóg Zapłać.
6. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas.
7. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
8. Mamy jeszcze 4 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie, oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 
9. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.
10.  W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Janina Lewandowska w 70 r. życia, zam. ul. Wilczak 13. Zmarłą parafiankę polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia. 

 
Na 18 Niedzielę Zwykłą 03. 08. 2014 r.

1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie. Bóg Zapłać za wsparcie tych duchowych uczelni. 

2. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00. 

3. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

4. Od jutra do piątku przeżywać będziemy w naszej parafii półkolonie. Program jest wywieszony przy kaplicy.

5. W środę Święto Przemienienia Pańskiego. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00.

6. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii.

7. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

9. Osoby które nie potwierdziły jeszcze uczestnictwa w pielgrzymkach do Częstochowy, Krakowa lub Chorwacji, proszę aby to uczyniły w najbliższym tygodniu w biurze. Mamy jeszcze 4 miejsca na październikową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie., oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 

10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw niedziela budowlana.

11.  W miesiącu sierpniu jesteśmy zaproszeni do modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. 

12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Felicja Staszewska w 90 r. życia, zam. OPL 13, oraz śp. Andrzej Szafiński w 80 r. życia, zam. OPL 6. Zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu…… 

Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy pięknego wypoczynku.

 
Na 17 Niedzielę Zwykłą 27. 07. 2014 r.

1. Msza Święta wieczorna w niedzielę o godz. 20.00.

 2. W wakacje biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

 3. W tym tygodniu I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta w czwartek i piątek od godz. 17.00 do godz. 18.00.

 4. W czwartek i piątek od godz. 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa i Grupę Miłosierdzia Bożego.

 5. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

 

6. Proszę  w biurze parafialnym o potwierdzenie udziału w pielgrzymkach poprzez dokonanie wpłaty:

- do Częstochowy – 95zł

- do Krakowa, Wadowic, Oświęcimia i Kalwarii Zebrzydowskiej – 200zł

- do Chorwacji i Medjugorie – 500zł

 

7. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

 8. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

 

9. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Halina Pawlicka w 66 r. życia, zam. OPL 4. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……

Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy pięknego wypoczynku.

 

 
Na 16 Niedzielę Zwykłą 20. 07. 2014r.

1. Msza Święta w niedziele wakacyjną wieczorem o godz 20.00.

 Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

 2. W tym tygodniu wspominać będziemy w: wtorek – św. Marię Magdalenę, środę – św. Brygidę, czwartek – św. Kingę, piątek – św. Jakuba, sobotę – św. Joachima i Annę.

 3. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

 4.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

 5. Od poniedziałku do piątku przeżywaliśmy półkolonie w naszej parafii. Dzieciom za udział i prowadzącym: ks. Adrianowi, Paniom opiekunkom i młodzieży składam serdeczne Bóg Zapłać.

 6. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Dzieci z rodzin uboższych otrzymają nowe plecaki z wyprawką szkolną.          Nowe plecaki ofiarowuje Caritas, a wszyscy ludzie dobrego serca są zaproszeni aby ten tornister wypełnić, dlatego organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych (piórniki, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, linijki  itp.). Przez cały tydzień w kaplicy pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz do którego można składać artykuły szkolne. Jeżeli komuś łatwiej jest wspomóc akcję finansowo, w tym samym czasie skarbonka pod figurą św. Antoniego będzie udostępniona do tego celu.

 7. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Tadeusz Niemier, w wieku 76 lat za. OPL 11 i Bożena Norek, w wieku 92 lat, zam. ul. Wilczak. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….

 Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy dużo słońca i pięknego wypoczynku.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 400