Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na 16 Niedzielę Zwykłą 20. 07. 2014r.

1. Msza Święta w niedziele wakacyjną wieczorem o godz 20.00.

 Biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

 2. W tym tygodniu wspominać będziemy w: wtorek – św. Marię Magdalenę, środę – św. Brygidę, czwartek – św. Kingę, piątek – św. Jakuba, sobotę – św. Joachima i Annę.

 3. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

 4.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

 5. Od poniedziałku do piątku przeżywaliśmy półkolonie w naszej parafii. Dzieciom za udział i prowadzącym: ks. Adrianowi, Paniom opiekunkom i młodzieży składam serdeczne Bóg Zapłać.

 6. Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję "Tornister pełen uśmiechów”. Dzieci z rodzin uboższych otrzymają nowe plecaki z wyprawką szkolną.          Nowe plecaki ofiarowuje Caritas, a wszyscy ludzie dobrego serca są zaproszeni aby ten tornister wypełnić, dlatego organizujemy zbiórkę artykułów szkolnych (piórniki, długopisy, ołówki, kredki, pisaki, linijki  itp.). Przez cały tydzień w kaplicy pod figurą św. Antoniego będzie wystawiony kosz do którego można składać artykuły szkolne. Jeżeli komuś łatwiej jest wspomóc akcję finansowo, w tym samym czasie skarbonka pod figurą św. Antoniego będzie udostępniona do tego celu.

 7. W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Tadeusz Niemier, w wieku 76 lat za. OPL 11 i Bożena Norek, w wieku 92 lat, zam. ul. Wilczak. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….

 Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy dużo słońca i pięknego wypoczynku.

 
Na 15 Niedzielę Zwykłą 13. 07. 2014r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki na zewnątrz kościoła będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie zapłaciliśmy  kolejną ratę za ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę. Zakupiliśmy 9 nowych ławek, które znajdują się na balkonie. Przy tej okazji pragniemy podziękować rodzinie która ufundowała nową ławkę. Wszystkim darczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać.


1. Msze Święte w lipcu i sierpniu: w niedzielę: przed południem bez zmian, a wieczorem o godz. 20.00. 

W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz. po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

2. Dziś z okazji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30, a procesja po Mszy Świętej o godz. 20.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

3. Od jutra do piątku przeżywać będziemy w naszej parafii półkolonie. Program jest wywieszony na zewnątrz.

4. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

5.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

6.  W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Łucja Wojtczak, w wieku 83 lat, zam. OPL 5. Zmarłą polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….


Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy dużo słońca i pięknego wypoczynku.

 
Na 14 Niedzielę Zwykłą 06. 07. 2014r.
1. Msze Święte w lipcu i sierpniu: w niedzielę: przed południem bez zmian, a wieczorem o godz 20.00

W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz po rannej i wieczornej Mszy Świętej.

2. W piątek święto św. Benedykta opata, patrona Europy.

3. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana. 

4. W niedzielę z okazji 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie. Różaniec o godz. 19.30 a procesja po Mszy Świętej o godz. 20.00. Bardzo serdecznie zapraszamy.

5. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.

6. Mamy jeszcze kilka miejsc na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 

7. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.

8. Wszystkim parafianom, którzy przyjęli i ugościli pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę, wyrażamy serdeczne podziękowanie - staropolskim „ Bóg zapłać”.

Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy dużo słońca i pięknego wypoczynku.

 
Na Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła 29. 06. 2014r.
1. Dziś przed kościołem grupa Caritas zbiera ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych. Bóg Zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
2. Msze Święte w lipcu i sierpniu: w niedzielę: przed południem bez zmian, a wieczorem o godz 20.00. 
W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne od poniedziałku do piątku przez pół godz po rannej i wieczornej Mszy Świętej.
3. Spotkanie grupy Caritas jutro po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
4. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca w środę o godz. 18.00.
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź Święta w czwartek i piątek od godz 17.00 do godz 18.00. 
6. W czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa i Grupę Miłosierdzia Bożego.
7. W sobotę nabożeństwo I Soboty po Mszy Świętej o godz. 8.00 w łączności z różańcem prowadzonym przez grupę Żywego Różanca. 
8. W sobotę o godz. 8.00 Msza Święta rozpoczynająca obóz formacyjno – wypoczynkowy dla dzieci w górach. Zbiórka przed kościołem o godz. 7.40.
9. Polecamy Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
10. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w sobotę w Kościele św. Marcina od godz 12.30 do 15.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież do udziału w pielgrzymce.
11.  Mamy jeszcze kilka miejsc na wrześniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. 
12.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki, jest też kalendarz papieski z stroną o naszej parafii.
13.  Parafia M. Bożej Zwycięskiej z os. Zwycięstwa od 28 lipca organizuje kilku dniową pielgrzymkę do Lublina, Kazimierza, Nałęczowa, Sandomierza. Szczegóły u ks. Proboszcza na os. Zwycięstwa. 
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Katarzyna Kowalewska w 44 r. życia, zam OPL 8, śp. Jacek Nowak w 53 r. życia, zam. ul. Wilczak 4a, oraz śp. Teresa Noska w 70 r. życia, zam. ul. Gromadzka. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…….
15. W sobotę do naszej parafii przyjdą pielgrzymi, którzy w ramach Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki pielgrzymują z Czarnkowa i Obornik. Pragnę zwrócić się z serdeczną prośbą o przyjęcie na nocleg grupy około 40 osób. Potrzebujemy około 20 rodzin, które ugościłyby po 2 pielgrzymów. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii lub biurze. Wierze, że pielgrzymi w naszej parafii znajdą przysłowiowy dach nad głową i zostaną nakarmieni. Wszystkim, którzy otworzą swoje serce składam serdeczne Bóg Zapłać. Pielgrzymi przybędą około godz. 19.00, o godz. 21.00 zapraszają cała naszą parafie do kościoła na apel jasnogórski, a następnego dnia o godz. 7.00 z kościoła wyruszą do katedry. Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę o godz. 8.00. 
Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się na urlop życzymy dużo słońca i pięknego wypoczynku.

 
Na Niedzielę 12 Niedzielę Zwykłą 22. 06. 2014 r.
1. Dziś gościmy misjonarza z Białorusi, który głosi Słowo Boże a po Mszy Świętej zbiera ofiary na remont kościoła. Za okazaną pomoc składamy Bóg Zapłać.
2. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
3. W oktawie Bożego Ciała wieczorna Msza Święta z nieszporami i procesją eucharystyczną.
4. W poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence spotkanie klubu Pod Dębem Karola pt: „ Ojciec Święty Franciszek”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy.
5. Spotkanie jako przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży klasy II Gimnazjum w poniedziałek o godz. 19.00. 
6. Spotkanie katechetów naszej parafii w wtorek o godz. 19.00.
7. Krąg biblijny w czwartek o godz. 19.00.
8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to światowy dzień o uświęcenie kapłanów. Msze Święte w naszej parafii o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00. W tym dniu nie obowiązuje post. Głowna procesja miasta Poznania wyjdzie po Mszy Świętej odprawionej o godz. 18.00 przez ks. Arcybiskupa w Kościele NSJ i św. Floriana na Jeżycach i przejdzie pod Poznańskie Krzyże.
9. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.30 dla szkoły nr 102, a dla szkoły nr 29, oraz wszystkich dzieci naszej parafii o godz. 18.00. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
10. Za tydzień Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta odpustowa w Katedrze o godz. 10.00. 
11.  Za tydzień przed kościołem Caritas zbierać będzie ofiary do puszek na wakacje dla dzieci z rodzin uboższych. 
12. Msza Święta w intencji solenizanta ks. Pawła za tydzień o godz. 9.30.
13.  Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę do Częstochowy odbywają się w soboty w Kościele św. Marcina od godz 12.30 do 15.00. Zapraszamy w sposób szczególny młodzież do udziału w pielgrzymce.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana śp. Janina Jankowska w 72 r. życia, zam OPL 6, oraz śp. Janina Pachocka w 78 r. życia, zam. OPL 1. Zmarłe parafianki polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu……. 
15.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
16.  Dnia 2 i 3 września organizujemy 2 dniową pielgrzymkę do Częstochowy i Sanktuarium w Gidlach. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. 
17.  W dniach od 1 do 11 października organizujemy 11 dniową pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Program jest wywieszony przy kaplicy. Mamy 2 wolne miejsca.
18.  Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Obok asortymentu religijnego są też za symboliczną złotówkę różnej grubości zeszyty i bloki. 
19.  Pragnę poinformować Parafian, że 4 Panów: to jest: P. Artur Kwiatkowski, p. Paweł Diakowicz, p. Paweł Kuroczycki, oraz p. Mariusz Siepka - 2 tygodnie temu zostali przez ks. Arcybiskupa promowani na szafarzy nadzwyczajnych. Teraz mamy 7 szafarzy, którzy mogą pomagać w udzielaniu Komunii Świętej, a szczególnie zanosić Pana Jezusa w niedzielę do chorych. Co tydzień do 8 chorych jest zanoszona Komunia Święta, ale jeżeli są jeszcze chorzy, którzy mają pragnienie przyjmowania w każdą niedzielę Jezusa w Komunii Świętej to prosimy o kontakt w zakrystii.
20.  Pragnę też poinformować parafian, że otrzymałem też smutniejszą wiadomość mianowicie dekret od ks. Arcybiskupa następującej treści: Mając na uwadze potrzeby duszpasterskie Archidiecezji Poznańskiej z dniem 25 sierpnia zwalniam ks. mgr Adriana Przybeckiego z funkcji wikariusza parafii św. Karola Boromeusza w Poznaniu i mianuje wikariuszem parafii Wniebowzięcia N.M.P w Środzie Wielkopolskiej. Msza Święta za ks. Adriana jako nasze podziękowanie za 2 letnią posługę odprawimy 24 sierpnia o godz. 12.15. 
 Ks. Adriana w naszej parafii zastąpi ks. Sebastian Kowalik. 
Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 396