Menu Content/Inhalt
Ogł. duszpasterskie
Na Niedzielę 4 Niedzielę Wielkanocną 11. 05. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni , oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie spłaciliśmy ostatnią ratę za posadzkę granitową, oraz zapłaciliśmy  kolejną ratę za ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę. Zakupiliśmy również 10 nowych ławek. Przy tej okazji pragnę podziękować kolejnym 5 rodzinom, które ufundowały po 1 nowej ławce. Przygotowaliśmy sklepik parafialny i zakupiliśmy do niego nowe meble, oraz zakupiliśmy nową – podświetlaną tablicę informacyjną, która została zamontowana przy wejściu do biura parafialnego. 
 Za każdy dar serca składamy Wielkie Bóg Zapłać.

1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i  niedzielę o godz 17.30.
2. Spotkanie podwórkowego kółka różańcowego w poniedziałek o godz. 18.00 w salce.
3. Spotkanie przygotowujące festyn parafialny w poniedziałek o godz. 19.00 w kawiarence.
4. W wtorek z okazji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie, różaniec fatimski o godz. 17.30, a po Mszy Świętej nabożeństwo połączone z procesją. Bardzo serdecznie zapraszam.
5. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
6. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w środę po wieczornej Mszy Świętej.
7. Spotkanie grupy Caritas w czwartek po wieczornej Mszy Świętej. 
8. Za tydzień I Komunia Święta dzieci o godz. 10.30 i 12.30 w kościele. Msze Święte za tydzień przed południem w kaplicy. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 9.00 i 10.00 a dla rodziców i rodziny od godz. 17.00 do 18.00. Próba dla dzieci przed uroczystością I Komunii: klasa 3 A i B – poniedziałek i środa o godz. 18.00, klasa 3 C, szkoła 38, oraz pozostałe dzieci w wtorek i czwartek o godz. 18.00. 
9. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego z filmem Cristiada w cenie 7 zł.. 
10. Dziękuje za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać. 
11. Zapraszamy do obejrzenia naszego parafialnego sklepiku religijnego „U Boromeusza”. Mieści się on między wejściem do biura parafialnego a bocznym wejściem do kościoła.  
12. Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
13. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Wojciechowski w 81 r. życia, zam. OPL 10, Henryk Glinka w 60 r. życia, zam ul. Wilczak 4a, Antoni Michalak w 73 r. życia,                zam OPL 5, Jadwiga Magnuszewska w 70 r. życia, zam .OPL 5, oraz Aleksandra Plucińska w 88 r. życia, zam OPL 15. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……
14.  Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 25 maja od godz 14.00 do 21.30. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub do Włoch, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u stomatologa, lego exclusiv- raustauracja paryska, oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby coś ofiarować na loterię losową lub fantową to prosimy o przyniesienie do zakrystii lub biura. Chciałbym już dzisiaj zwrócić się z uprzejmą prośba do niewiast o upieczenie czegoś słodkiego na festyn. Słodkości będzie można w dniu festynu przed południem przynosić do kawiarenki. Za każdy dar serca składam serdeczne Bóg Zapłać.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.

 
Na 3 Niedzielę Wielkanocną 04. 05. 2014 r.
1. Od poniedziałku do piątku nabożeństwa majowe po wieczornej mszy, a w sobotę i  niedzielę o godz 17.30.
2. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów dziś o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy maturzystów i rodziców.
3. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych w piątek o godz. 19.00 w kaplicy, a próba dla dzieci przed I Komunią Świętą w kościele: poniedziałek o godz. 18.00 szkoła 29, klasa III a i b, wtorek o godz. 18.00 - klasa 3c, oraz szkoła 38. 
4. W środę o godz. 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca a po nabożeństwie majowym spotkanie w kawiarence.
5. Spotkanie dla młodzieży klasy III jako przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 19.00.
6. W czwartek uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika - Głównego Patrona Polski i Archidiecezji. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00.
7. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
8. Spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych w piątek o godz. 17.00 w salce.
9. Grupa młodych małżeństw i osób samotnych w sobotę organizuje majówkę dla rodziców i dzieci w Borówcu. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 12.00, a powrót około godz. 16.00. W programie między innymi: nabożeństwo majowe, oraz mecz piłki nożnej dzieci kontra ojcowie, oraz biesiadowanie przy ognisku. Zapraszamy bardzo serdecznie.
10.  Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
11.  Za tydzień I Komunia Święta dla dzieci z szkoły nr 102 w kaplicy o godz. 13.00. 
12.  Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
13.  Wyjazd dla młodzieży nad Pola Lednickie 7 czerwca. Zapisy u ks. Adriana.
14.  Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
15.  Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 25 maja od godz 14.00 do 21.30. Losy będzie można nabywać przed kościołem za tydzień. Główne nagrody to m.in.: 7 – dniowa wycieczka do Chorwacji lub Włoch, komputer Laptop, tablet, rower, wizyta u stomatologa, koszyk z jajkami….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot, coś - ofiarować na loterię losową lub fantową to prosimy o przyniesienie do zakrystii lub biura parafialnego. Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziś przed kościołem można złożyć ofiarę na organizację festynu parafialnego. Bóg Zapłać.
16. Po Mszy Świętej zapraszam, aby wejść do dziś otwartego naszego parafialnego sklepiku – religijnego „U Boromeusza”. Mieści się on między wejściem do biura parafialnego a bocznym wejściem do kościoła. W sklepiku dziś i przez cały tydzień rodzice dzieci I Komunijnych mogą odbierać alby. Godziny otwarcia są wywieszone przy sklepiku. 
17.  Zapraszamy do bezpłatnego skorzystania z logopedy w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 w kawiarence. 
18.  Za tydzień marsz dla życia. Dokładne informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z kościoła. 
19.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aleksandra Bieganowska w 81 r. życia, zam. ul. Ugory 20, oraz Marian Kurczewski w 81 r. życia, zam OPL 5. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i sympatycznego tygodnia.
 
Na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 27 .04. 2014r.
1. Dziś rozpoczyna się tydzień miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka na Caritas.
2. Dziś o godz. 15.00 w kościele uroczysta koronka do Miłosierdzia Bożego.
3. W czwartek wspomnienie św. Józefa. Dodatkowa Msza Święta za naszą Ojczyznę o godz. 10.00.
4. Od  czwartku nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy Świętej, a w soboty i  niedziele o godz. 17.30. 
5. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00.
6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian z Komunią Świętą.
7. W piątek spowiedź dla młodzieży od godz. 19.00 do 19.30, a o godz. 19.30 Msza Święta.
8. W sobotę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte w kościele według porządku niedzielnego. Msza Święta wieczorna o godz. 18.00 z niedzieli. W sobotę nie będzie Mszy Świętej o godz. 19.30. 
9. Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów za tydzień w niedzielę o godz. 19.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy I Gimnazjum w poniedziałek o godz. 16.45.
11.  3 maja harcerze przed kościołem będą sprzedawali własnoręcznie wykonane przez siebie rozety biało-czerwone. Zachęcamy do zakupu.
12.  Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
13.  Polecamy: Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
14.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Aurelia Kielińska w 67 roku życia, zam. OPL 10. Zmarłą  parafiankę polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……


Drogim parafianom i miłym gościom 
życzymy owocnego przeżywania 
czasu Wielkanocnego – radości Zmartwychwstania.
 
 
Na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 20 .04. 2014r.
My Wasi duszpasterze,
życzymy, aby Syn Boży - Chrystus Zmartwychwstały umocnił Waszą wiarę, po to abyście piękniej kochali Boga i wzajemnie się miłowali. Niech te Święta będą Boże i rodzinne. Na radosne świętowanie życzymy - Szczęść Boże.

1. W I i II Święto Msze jak w każdą niedzielę. Jutro przed kościołem zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Papieski Wydział Teologiczny UAM, oraz szkoły katolickie. 
2. Od wtorku do soboty wieczorna Msza Święta połączona z nieszporami, oraz okolicznościowym kazaniem przygotowującym do kanonizacji, a po wieczornej Mszy Świętej codziennie adoracja Najświętszego Sakramentu  zakończona apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 w intencji dobrych owoców kanonizacji Jana Pawła II. W sobotę adoracja do godz. 24.00. O godz. 24.00 Msza Święta z Wigilii Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
3. W piątek ze względu na oktawę wielkanocną nie obowiązuje post. 
4. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godz 15.00 w kościele uroczysta koronka.  Nowenna do Miłosierdzia Bożego połączona z koronką w święta o godz. 9.00, a od wtorku do soboty o godz 17.30.
5. Za tydzień rozpoczęcie tygodnia miłosierdzia. Zbiórka przed kościołem do puszek na Caritas. 
6. Prosimy, aby za tydzień dzieci na Mszę o godz. 11.00 - przyniosły Wielkopostne skarbonki Caritas.
7. W czwartek rozpoczyna się 8 dniowa parafialna pielgrzymka na Kanonizację do Rzymu. Zbiórka przed kościołem o godz. 5.30. 
8.  Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
9. Polecamy Świąteczny podwójny numer Przewodnika Katolickiego w cenie 10 zł, oraz Gościa Niedzielnego.
10.  Osoby, które mogą i chcą włączyć się w organizację festynu parafialnego serdecznie zapraszam na spotkanie w wtorek na godz. 19.00 do kawiarenki. Festyn odbędzie się w niedziele 25 maja od godz. 14.00 do 21.30.
11.  W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bożena Łuczak w 72 r. życia, zam. OPL 13, oraz śp. Bohdan Witaszek w 81 r. życia, zam. OPL 8. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……Dobry Jezu
12.  Polecamy też nowy nr gazetki parafialnej: „U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na duszpasterstwo dzieci i młodzieży. 
 

 
Na Niedzielę Palmową 13. 03. 2014 r.
Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni , oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie spłaciliśmy przed ostatnią ratę za posadzkę granitową, zamontowaliśmy nowe wycieraczki przy wejściach do kościoła, założyliśmy na balkonie deskę ozdobną, zakupiliśmy nowe drzwi przeciwpożarowe EI 60 które zostały zamontowane w kościele przy zakrystii, oraz na raty zakupiliśmy nowy ołtarz, ambonkę i chrzcielnicę.  Zakupiliśmy również 10 nowych ławek. Przy tej okazji pragnę podziękować kolejnym 8 rodzinom, które ufundowały po 1 nowej ławce. Przygotowaliśmy też nowe cegiełki jako pamiątkę włączenia się w zakup nowych ławek. Druga ławka posiada tabliczkę: Fundator – osoby które nabyły cegiełki na zakup nowej ławki.  
 Za każdy dar serca składamy Wielkie Bóg Zapłać.

1. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta. 
2. Różaniec fatimski dziś o godz. 17.30. 
3. Misterium Drogi Krzyżowej w wtorek po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy. Inscenizację przygotowała młodzieżowa grupa teatralna Raj. Zapraszamy.
4. W Wielki Piątek od godz 10.00 pragniemy odwiedzić chorych i starszych wiekiem parafian z spowiedzią i Komunią Świętą Wielkanocną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub biurze parafialnym.
5. W środę spowiedź wielkanocna w naszej parafii w kaplicy: od godz 7.30 do godz 8.00, oraz                   od godz 15.00 do 18.00, przerwa od godz. 16.30 do 17.00, oraz wieczorem w kościele                         od godz. 19.00 do 20.30.
 W środę od godz. 18.45 do godz. 21.00 odbędzie się w kościele czuwanie przy Krzyżu i ikonie  Matki Bożej – symbolach Światowych Dni Młodzieży które nawiedzają naszą archidiecezje i  również naszą parafię. Bardzo serdecznie zapraszam młodzież oraz wszystkich parafian na  chwile adoracji przy tych świętych znakach. 

Triuduum Paschalne

Wielki Czwartek – Uroczysta Msza Święta o godz 18.00. Na tę Mszę Świętą zapraszamy również dzieci które przygotowują się do I Komunii Świętej z klasy I, II i III wraz z rodzicami. Adoracja w ciemnicy do godz. 21.00.

Wielki Piątek – Droga Krzyżowa o godz 9.00 oraz o godz 15.00. Nabożeństwo Męki Pańskiej o godz 18.00. Zapraszamy również dzieci I Komunijne wraz z ojcami. Adoracja przy grobie do godz 24.00. W tym dniu obowiązuje  post ścisły.

Wielka Sobota – od godz 8.00 do 20.30 adoracja przy grobie. 
Święcenie potraw na stół wielkanocny w kaplicy o godz 10.00, 11.00, 12.00, oraz                                                 od godz 13.00 do godz 17.00 - co pół godz.

Wigilia Wielkiej Soboty zakończona procesją rezurekcyjną o godz 21.00. Prosimy o przyniesienie świec. 

W pierwsze i drugie Święto Msze Święte jak w każdą niedzielę.
W wielki piątek i sobotę w kaplicy o godz. 8.00 - jutrznia. 
6. Od wielkiego piątku do niedzieli miłosierdzia, codziennie będzie odmawiana nowenna połączona z koronką do Miłosierdzia Bożego:
 piątek godz 17.30, sobota o godz 20.30, oraz w święta o godz 9.00
7. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce.
8. Rekolekcje dla Zespołu Szkół Łączności i Gimnazjum od jutra do środy.
9. Dziękujemy Paniom za przygotowanie palm, oraz za pomoc w organizacji dzisiejszej uroczystości. Bóg Zapłać.
10. Mamy dla dzieci jeszcze kilka miejsc na lipcowy obóz w górach oraz na półkolonie.
11. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, paschaliki na stół wielkanocny, oraz ozdoby świąteczne.
Drogim Parafianom i gościom życzymy owocnego Wielkiego Tygodnia.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 27 z 386