Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 06.03. 2016r.

Ogłoszenia Parafialne Na IV Niedzielę Wielkiego Postu 06.03. 2016r.

 1. Dziś Akcja Katolicka przed kościołem zbiera ofiary na dożywianie dzieci ze szkoły nr 29.
 1. Gorzkie Żale o godz. 16.00 i Msza Święta dla rodziców i dzieci klas III, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 2. W tym tygodniu spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania:
 • klasa III Gimnazjum w poniedziałek o godz. 18.45
 • klasa I Gimnazjum grupa dziewczyn w poniedziałek o godz. 19.00
 • klasa II Gimnazjum grupa chłopców w środę o godz. 19.15
 1. W wtorek o godz. 19.00 w kawiarence spotkanie dla małżeństw i młodych samotnych. Gościem spotkania będzie znany nie tylko w Poznaniu, ale i w Polsce i poza granicami p. Jacek Pulikowski, który wraz z małżonką również brał udział w synodzie o rodzinie w Rzymie. Temat spotkania: „Relacje małżeńskie i międzyludzkie – co zrobić żeby były jeszcze lepsze”.  Bardzo serdecznie zapraszamy.
 2. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III jako przygotowanie do Komunii dzieci w wtorek o godz. 19.30 w kaplicy.
 3. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 1. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
 • klasa I – wtorek o godz. 17.00
 • klasa II – środa o godz. 17.00
 • klasa III – czwartek o godz. 17.00
 • szkoła nr 102 – piątek o godz. 17.00
 1. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •    dla starszych po rannej i wieczornej Mszy Swiętej
  •    dla młodzieży o godz. 19.30
 1. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
 2. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły sportowej z os. Pod Lipami. Prosimy rodziców o zainteresowanie uczestnictwem dzieci w rekolekcjach.
 3. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.
 5. Do następnej niedzieli Caritas parafialna organizuje akcję 1kg – zbiórkę żywności, słodyczy, oraz innych artykułów, dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy.
 6. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
 7. Dnia 10 marca o godz. 11.00 to jest czwartek pragniemy zorganizować parafialne wyjście do kina na film pt: „Cierń Boga – historia Jezusa widziana oczami apostołów”.  Cena biletu 15 zł. Zapisy w sklepiku. Zbiórka przed kinem Apollo o godz. 10.45.
 8. Mamy jeszcze 3 miejsca na kwietniową pielgrzymkę w Beskidy na Ziemię Żywiecką, oraz 2 miejsca na wrześniową pielgrzymkę do Czarnogóry, Albanii, Chorwacji i Bośni – Hercegowiny Programy są wywieszone przy kaplicy. Zapisy w biurze.
 9. Wikariusz organizuje jednodniowy wyjazd dla młodzieży do Sanktuarium Królowej Rodzin w Lubaszu dnia 12 marca. Zbiórka o godz. 10.00 przed kościołem, powrót około godz. 17.00 Zachęcamy młodzież do udziału.  Zapisy w zakrystii u ks. Wikariusza
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Marek Pawlicki w 62 r. życia, zam. OPL 4, oraz                   śp. Barbara Pietrzak w 76 r. życia, zam. ul. Za Cytadelą. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…….Dobry Jezu………

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu