Niedziela Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019 r.

  1. Dziś przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną z racji rozpoczynjącego się Tygodnia Miłosierdzia. Bóg zapłać za gest serca wobec potrzebujących.
  2. Dziś w kościele uroczysta koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00, a młodzież zaprasza na śpiewaną koronkę po Mszy Świętej o godz. 19.30. Można uzyskać odpust zupełny pod stałymi warunkami odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najśw. Sakramentem. Zapraszamy, by skorzystać z tego wyjątkowego daru łaski.
  3. We wtorek przeniesiona z 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, Patrona Polski.
  4. Od środy nabożeństwa majowe po wieczornej Mszy Świętej, a w soboty i w niedziele o godz. 17.30.
  5. W środę 1 maja wspomnienie św. Józefa. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja prowadzona przez przyjaciół ASD i okazja do spowiedzi św. Spotkanie „W szkole myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II będzie 9 maja, czyli w następny czwartek.
  7. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i można brać udział w zabawach. Spowiedź z okazji I piątku miesiąca tylko przed mszą św.
  8. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne tylko w poniedziałek i sobotę.
  9. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo I soboty miesiąca i odwiedziny chorych parafian z Komunią św. od godz. 9.30.
  10. Za tydzień na Mszę Świętą o godz. 19.30 zapraszamy tegorocznych maturzystów do wspólnej modlitwy. Przyszła niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  11. Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na organizację tegorocznego festynu, który będziemy przeżywać w niedzielę 12 maja.
  12. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać.
  13. Zapraszamy do naszego sklepiku parafialnego. Są różnego rodzaju artykuły mogące służyć jako prezent I Komunijny.
  14. Polecamy: Przewodnik Katolicki oraz Gościa Niedzielnego.
  15. Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje w niedzielę za tydzień rodzinną majówkę nad jeziorem w okolicach Kórnika. Dojazd samochodami. Zbiórka przed naszym kościołem o godz. 15.00. W programie nabożeństwo majowe, gry i zabawy oraz ognisko. Prosimy zabrać kiełbaski. Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi.
  16. Festyn parafialny będziemy przeżywać w niedzielę 12 maja od godz. 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Medjugorie, Laptop, tablet, rower, kosiarka do trawy, wizyta u kosmetyczki, fryzjera….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Jeśli rodzina lub firma chciałaby jakiś nowy przedmiot ofiarować na loterię to prosimy o kontakt w zakrystii lub biurze parafialnym. Już dziś pragniemy zwrócić się z uprzejmą prośbą do niewiast o upieczenie placka na festyn. Rok temu było przeszło 120 blach. Gdyby jakaś parafianka chciała przygotować trochę bigosu lub smalcu ze skwarkami to prosimy o kontakt w sklepiku.  Za każdy dar serca składamy serdeczne Bóg Zapłać.
  17. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zbigniew Dudek w 67 r. życia, zam. OPL 5 oraz śp. Henryk Górski w 88 r. życia, zam. OPL 8. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu… R.I.P.

Drogim parafianom i miłym gościom życzymy owocnego przeżywania czasu Wielkanocnego