I NIEDZIELA ADWENTU 1 grudnia 2019

Od wczoraj do środy przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi ojciec prof. Jarosław Kupczak – dominikanin. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz 10.00 i 18.00 w kościele. Dodatkowe konferencje o godz 19.00  – w poniedziałek o „ Wierze”, a w wtorek o „ Kościele”.

Bardzo serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, oraz kościołom prześladowanym szczególnie w Syrii. Bóg Zapłać za gest miłosierdzia wobec sióstr i braci będących w potrzebie.
 2. Dziś o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
 3. Zapraszamy na roraty:
 • – dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
 • – dla dzieci od poniedziałku do środy o godz 17.00 ze względu na rekolekcje, natomiast w czwartek i piątek o godz 18.00
 • – codziennie 15 min przed rannymi roratami Godzinki ku czci Matki Bożej
 1. Muzyczne wielbienie ze „Wspólnotą Poznanie Jezusa” w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 2. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i naszej Ojczyzny w środę o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kawiarence.
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas I, II i III w środę o godz 19.00 w kościele.
 4. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi ks. Krystian Sammler.
 5. Spotkanie parafialnej rady ekonomicznej w czwartek o godz 20.00.
 6. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Dzieciom co 15 min będzie udzielana Komunia Święta.
 7. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 8. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo I soboty. Od godz 9.00 odwiedzimy chorych i starszych parafian z Komunią Świętą.
 9. Za tydzień w niedzielę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Matka Boża objawiając się pielęgniarce w Włoszech zaprosiła do modlitwy w tym dniu – szczególnie w godzinie łaski. Od g. 12.00 do g.13.00 w kaplicy będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Za tydzień 2 niedziela miesiąca tzw: niedziela budowlana.
 11. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 12. Wczoraj na Mszy Świętej o godz 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będziemy roznosić opłatków po domach, dlatego proszę zwrócić uwagę, że jeżeli ktoś będzie chodził i powoływał się na proboszcza to znaczy, że oszukuje. W opłatki można zaopatrzyć się pod chórem. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na organy piszczałkowe.
 13. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne. W sklepiku można nabyć wieńce adwentowe, które zrobiły niepełnosprawne dzieci ze szkoły nr 102.
 14. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym.
 15. Duszpasterstwo młodzieży przygotowało dla parafian – postanowienia adwentowe „Liczymy Adwentowe Kroki” na każdy dzień. Kartkę można zabrać z koszyczka wychodząc z kościoła przy głównym wyjściu.
 16. Za tydzień ministranci będą rozprowadzać sianko.
 17. W dniach od 27 kwietnia do 2 maja pragniemy zorganizować 6 dniową parafialną pielgrzymkę na Ukrainę. Program jest wywieszony na tablicy ogłoszeń a zapisy w biurze.
 18. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Wanda Lipińska w 80 roku życia, zam OPL 5. Zmarłą parafiankę polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.