28 Niedziela Zwykła – 10 października 2021

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Myślą i modlitwą obejmujemy wszystkich dobrodziejów naszej parafii. Dzisiejsza składka parafialna przeznaczona jest na inwestycje parafialne. Aktualnie udało się zamontować nowe maszty, system do mikrofonu bezprzewodowego                w kościele, zakup nowej figury Chrystusa na krzyż przed kościołem i sfinansować renowację krzyża. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiarność!
 2. Trwają w naszej parafii rekolekcje przed Nawiedzeniem Matki Bożej. Nauki rekolekcyjne jeszcze w poniedziałek o godz. 10.00 i 18.00. Pół godziny wcześniej różaniec. Bardzo zachęcamy do obecności w tych ćwiczeniach duchownych.
 3. Dzisiejszej niedzieli:
 • o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w czasie której prosimy o duchowe owoce czasu Nawiedzenia
 • Caritas parafialna rozprowadza Papieskie Kremówki
 • można jeszcze nabyć flagi i emblematy w zakrystii
 1. W najbliższy wtorek 12 października przybędzie do naszej parafii Matka Boża w Kopii Cudownego Obrazu. To wydarzenie przeżywamy raz na 40 lat. Zatem jest to wydarzenie bardzo ważne i Uroczyste przywitanie Matki Bożej będzie o godz. 17.15 przy rondzie w parku Kosynierów koło kościoła. Następnie procesja do kościoła i Msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Balcerka. Szczegółowy plan Nawiedzenia został zaniesiony do naszych domów. Jeśli ktoś nie otrzymał można odebrać dziś z kościoła a także jest umieszczony na stronie internetowej parafii pod zakładką „Nawiedzenie”.
  O godz. 24.00 Msza św. w intencji powołań kapłańskich i za powołanych, o godz. 10.00 w środę za chorych i z udzieleniem sakramentu chorych. Msza na pożegnanie Matki Bożej w środę o godz. 16.00. Tego dnia nie będzie Mszy św. wieczornej. Całonocne czuwanie z podziałem na ulice i osiedle naszej parafii w ciszy.
  Przez całą noc będzie można, wchodząc przez zakrystię, wejść  do sali na parterze i napić się ciepłej herbaty.
  Bądźmy w te dni wspólnie przed Matką!
 1. Nabożeństwa różańcowe w tym tygodniu:
 • poniedziałek, piątek po wieczornej Mszy Św.
 • sobota i niedziela o godz. 17.30
 • w czwartek o godz. 20.30
 • dla dzieci w czwartek o godz. 17.00
 1. Adoracje Najświętszego Sakramentu:
 • każdego dnia przed wieczorną Mszą św. (oprócz czwartków)
 • w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja do spowiedzi. O godz. 20.30 różaniec.  
 1. Ministrów młodszych, starszych i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00
 2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego. Przy wejściu do kościoła można nabyć za dobrowolną ofiarę czasopismo „Miłujcie się”, które jest poświęcone Matce Bożej.
 3. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę śp. Czesław Napieralski w 90 roku życia, zamieszkała OPL 7, śp. Gertruda Kłosowska w 93 roku życia, zamieszkała OPL 13, śp. Danuta Łukaszewska w 76 roku życia, zamieszkała OPL 9, sp. Ryszard Turek w 71 roku życia, zamieszkały Wilczak, śp. Anna Krzymańska – Wróblewska w 89 roku życia, zamieszkała ul. Na szańcach, śp. Halina Stellmacher w 88 roku życia, zamieszkała OPL 15.

Polecajmy Miłosierdziu Bożemu wołając… Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

 1. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.
 2. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl,

facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań,

konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121,

tel. parafialny 662 589 800