2.Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021

 1. Trwamy w szczególnym czasie roku liturgicznego – w adwencie. Bardzo dziękujemy tym którzy tak licznie uczestniczą w roratach. Jako kapłani jesteśmy zbudowani jak wielu  z Was pięknie przeżywa ten czas. Dziękujemy za to!

Tak na marginesie: U Boromeusza w poniedziałki są niespodzianki 🙂  

Roraty:

 • dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

W soboty po porannych roratach zapraszamy młodzież i rodziny z dziećmi na gorące kakao i bułkę z dżemem truskawkowym.

Dla każdego przygotowaliśmy świece. W czasie rorat nabożeństwa będą się odbywały po wieczornych Mszach św. (tj. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

Każdego dnia śpiewamy Godzinki o godz. 6.10.

 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
 1. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać:
 • przy konfesjonale – świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom
 • w zakrystii i przy wejściu do biura – opłatki (opłatki można także nabyć każdego dnia po Mszach św. i w godzinie funkcjonowania biura parafialnego).
 1. W tym tygodniu spotkania dla rodziców, którzy przygotowują swoje dzieci do spotkania z Chrystusem w dniu Pierwszej Komunii Św. Spotkania odbędą się w kościele według następującego planu:
 • grupa I rodziców w poniedziałek o godz. 19.30
 • grupa II rodziców we wtorek o godz. 19.30
 • grupa III rodziców w środę o godz. 19.30.
 1. W najbliższą środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na biedne Kościoły.  W tym dniu zostanie zakończony rok św. Józefa.                 
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja na dłuższą spowiedź. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa zakończona Apelem Jasnogórskim.
 3. W przyszłą sobotę o godz. 18.00 Msza z wielbieniem a o 19.00 wielbienie dla Młodych. Zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę:
 • o godz. 13.30 Msza św. dla dzieci i rodziców, którzy przygotowują się do spotkania  z Chrystusem w dniu Pierwszej Komunii Św. tego dnia dzieciom zostaną poświęcone różańce.
 • Po Mszy św. o godz. 13.30 pani, która szyje alby dla dzieci komunijnych będzie pobierała wymiary wzrostu dzieci, aby uszyć alby
 • druga niedziela miesiąca. Swoją modlitwą ogarniamy wszystkich dobrodziejów naszej parafii, a w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Aktualnie został zamontowany nowy mikrofon na ambonie, zostały zamontowane nad drzwiami wejściowymi na dole i na chórze metalowe uchwyty na których po niedzieli zostaną zamontowane kotary. Został również na nowo zaizolowany taras, ponieważ przeciekał sufit w salce sportowej dla młodzieży. Kościół jest również ogrzewany.
 1. W przygotowaniu do świat kilka spraw:
 • spowiedź parafialna połączona z całodzienną adoracją Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia
 • pasterki odbędą się o godz. 20.00, 22.00 i 24.00
 • pragniemy zaprosić na Wieczerzę wigilią wszystkich, którzy z różnych względów w tym dniu mieliby być sami. Wigilia odbędzie się na probostwie 24 grudnia o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych musielibyśmy jako księża wiedzieć na ile osób mamy przygotować dania wigilijne, dlatego osoby, które chciałby z nami przeżyć ten czas Wigilii prosimy o kontakt z księdzem proboszczem do 15 grudnia. Ważne dla nas księży jest, aby nikt z naszych kochanych parafian, w tym dniu z własnej woli nie był sam.
 1. Dziękujemy za wszelką życzliwość i ofiarność. Pragniemy, także podziękować za ofiary składane na konto parafialne.
 2. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 3. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę nasi parafianie śp. Mieczysław Wełniak w 86 roku życia, zamieszkała ul. Kmieca, śp. Tadeusz Łagodzki w 70 roku życia, zamieszkały OPL 10 i śp. Hanna Elbanowska w 84 roku życia, zamieszkała OPL 7. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu…
 4. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
 5. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl, facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań, konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121, tel. parafialny 662 589 800