3.Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

 1. Dziś druga niedziela miesiąca. Swoją modlitwą ogarniamy wszystkich dobrodziejów naszej parafii, a w czasie Mszy św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Aktualnie został zamontowany nowy mikrofon na ambonie, zostały zamontowane przy drzwiach wejściowych na dole i przy chórze specjalne kotary, aby każde otwarcie drzwi nie powodowało wywiewanie ciepłego powietrza. Został również na nowo zaizolowany taras, ponieważ przeciekał sufit w salce sportowej dla młodzieży. Na ławki w kościele zostały zamontowane gumy, aby ograniczyć ich poruszanie się po posadzce. Kościół jest również ogrzewany. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i ofiarność!
 2. Rozpoczynamy trzeci tydzień adwentu. Dziękujemy za wspólną drogę adwentowego czuwania. Zapraszamy dalej do wspólnego zmagania się o piękno wiary i życia, przygotowując jednocześnie serce dla przychodzącego Pana.

U Boromeusza w poniedziałki są niespodzianki 🙂  

Roraty:

 • dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

W soboty po porannych roratach zapraszamy młodzież i rodziny z dziećmi na gorące kakao i bułkę z dżemem truskawkowym.

Dla każdego przygotowaliśmy świece. W czasie rorat nabożeństwa będą się odbywały po wieczornych Mszach św. (tj. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy).

Każdego dnia śpiewamy Godzinki o godz. 6.10.

 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
 1. Opłatki i świece Wigilijnego Działa Pomocy Dzieciom można nabyć dziś i każdego dnia po Mszach św. przy biurze parafialnym.
 2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. W tym czasie modlitwa w ciszy i okazja na dłuższą spowiedź. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Wspólnoty Różaniec Przytulaniec. Zakończenie Apelem Jasnogórskim.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
 • Wspólnota „Różaniec Przytulaniec” w poniedziałek o 18.00: Msza św. plus spotkanie formacyjne,
 • ministranci starsi we wtorek godz. 19.00,
 • kandydaci na ministrantów i ministranci młodsi w sobotę o godz. 11.00,
 • młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z klasy 7 w sobotę po porannych roratach,
 • młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z klasy 8 w sobotę po porannych roratach
 1. W przygotowaniu do świat kilka spraw:
 • całodzienna spowiedź połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu odbędzie się w poniedziałek 20 grudnia
 • pasterki odbędą się o godz. 20.00, 22.00 i 24.00
 • pragniemy zaprosić na Wieczerzę Wigilią wszystkich, którzy z różnych względów w tym dniu mieliby być sami. Wigilia odbędzie się na probostwie 24 grudnia                                o godz. 16.00. Ze względów organizacyjnych musielibyśmy wiedzieć na ile osób mamy przygotować dania wigilijne, dlatego osoby, które chciałby we Wspólnocie parafialnej przeżyć czas Wigilii prosimy o kontakt z księdzem proboszczem do                           15 grudnia. Ważne dla nas księży jest, aby nikt z naszych kochanych parafian, w tym dniu z własnej woli nie był sam.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 13.30 Msza św. i spotkanie dla rodziców i dzieci, którzy przygotowują się do wczesnej Komunii Św.
 2. W przyszłą niedzielę w Katedrze odbędą się święcenia biskupie ks. Jana Glapiaka. Uroczystość będzie transmitowana w paśmie TVP3 POZNAŃ oraz przez Telewizję TRWAM. Transmisja rozpocznie się o godzinie 15.20.
 3. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę nasi parafianie śp. Małgorzata Hryszkiewicz w 63 roku życia, zamieszkała OPL 15, śp. Jana Schmidt w 80 roku życia, zamieszkała OPL 12 i śp. Urszula Buczkowska w 71 roku życia, zamieszkała ul. Szelągowska. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu…
 5. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
 6. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl, facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań, konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121, tel. parafialny 662 589 800