Ogłoszenia duszpasterskie

32. Niedziela Zwykła – 6 listopada 2022 r.

1. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w Sali Jana Pawła II.

2. Wielbienie dla młodzieży naszej parafii odbędzie się we wtorek o 20:00 w kościele. Zapraszamy wszystkich chętnych.

3. Spotkanie Kręgu biblijnego w środę o 19:00 w sali Jana Pawła II. Pochylimy się nad tekstem Mk 2,1-12 – Uzdrowienie paralityka.

4. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21:00. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadziły osobo uczęszczające na Krąg biblijny

5. W najbliższy piątek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu Msze św. o godz. 8:00, 10:00 i 18:00. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W czwartek o 19:00 próba zespołu młodzieżowego. Zapraszamy nowe osoby.

7. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek o 18:45 w salce parafialnej.

8. Sobota o 11:00 zbiórka dla ministrantów młodszych.

9. W przyszłą sobotę i niedzielę po mszach św. młodzież będzie rozprowadzała rogale świętomarcińskie. Młodzież w ten sposób zbiera na działalność swego duszpasterstwa.

10. Za tydzień z racji 2 niedzieli miesiąca swoją modlitwą obejmiemy wszystkich dobrodziejów naszej Parafii, a w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje i remonty parafialne.

11. W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środę 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00.

12. Przy wejściu do kościoła na stolikach są wyłożone kartki, na których można zapisywać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Wypełnione kartki można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych będziemy modlić się każdego dnia o 17:30.

13. W miniony piątek przeżyliśmy podniosłą uroczystość św. Karola Boromeusza, naszego patrona. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania i przebieg uroczystości odpustowych: ministrantom, lektorom, panom kościelnym, panu organiście, scholii dorosłych, szafarzom, dziewczynom niosącym dary, dbającym o świąteczny wystrój świątyni – sprzątającym kościół i dom parafialny, układającym kwiaty. Wszystkim, którzy ubogacili liturgię swoją obecnością i modlitwą. Bóg zapłać!

14. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Wanda Baksalewicz. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

DANE PARAFII:
tel.: 662 589 800
strona www: boromeusz.pl
mail: boromeusz@archpoznan.pl facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań
konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121