Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela Wniebowstąpienia – 12 maja 2024 r.

1. Podczas dzisiejszej Mszy św. o 11:00 siedemnaścioro dzieci naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Od poniedziałku do piątku dzieci te przeżywać będą biały tydzień. Tydzień ten będzie również czasem przygotowania do I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 29, które po raz pierwszy przyjmą Ciało Chrystusa w przyszłą niedzielę o 11:00. Próby dla nich odbędą się w poniedziałek i czwartek o 16:30 oraz we wtorek i w środę o 18:45 oraz w czwartek o 16:30. Spowiedź w piątek o 16:30.

2. Nabożeństwa majowe od wtorku do niedzieli o 17:40. Ponadto w soboty i niedziele maja zapraszamy na wieczory maryjne przy krzyżu o 20:45.

3. Poniedziałek to 13 dzień maja. Zapraszamy bardzo serdecznie na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy Mszą św. o 18:00. Po niej odmówimy cząstkę różańca, litania loretańską i udamy się ze śpiewem na procesję fatimską.

4. W poniedziałek Ksiądz Biskup Grzegorz Balcerek obchodzi 25-lecie sakry biskupiej. Uroczysta Msza św. będzie odprawiona pod jego przewodnictwem we wtorek o 16:00 w Katedrze Poznańskiej. Polecamy Biskupa Jubilata waszym modlitwom.

5. Zbiórka ministrantów starszych we wtorek o 19:00.

6. Zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego w czwartek o 18:50 do sali białej.

7. Młodzież która przystępuje się do bierzmowania ma swoje próby w czwartek i piątek o 19:00 w kościele św. Jana Bosko. Czuwanie i spowiedź przed bierzmowaniem w sobotę o 19:00 w parafii św. Jana Bosko.

8. Uczestników kwietniowej pielgrzymki na Cypr zapraszamy w piątek na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

9. Nasza parafia organizuje jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Uzdrowienia Chorych w Smolicach oraz Sankturarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy. W programie także spotkanie z siostrami boromeuszkami, które właśnie w Trzebnicy mają swój dom generalny. Pielgrzymka odbędzie się w najbliższą sobotę 18.05. Wyjazd o 9:00. Cena 70 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Zbiórka ministrantów i kandydatów w sobotę o 11:00.

11. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i czwartek o 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę po Mszy św. porannej.

12. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła.

13. W ostatnim czasie do wieczności odszedł nasz parafianin śp. Jerzy Graja l. 93, zam. OPL 10. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na cały tydzień