Na 24 Niedzielę Zwykłą 13.09. 2015r.

Ogłoszenia Parafialne Na 24 Niedzielę Zwykłą 13.09. 2015r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki przed kościołem  będą przeznaczone na dalsze prace budowlane, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejną ratę za parking. Firma budująca parking poprosiła mnie o przesunięcie terminu powrotu na naszą budowę w celu opóźnienia prac na innej budowie i grożących kar za nie dotrzymanie terminu i w związku z tym do nas wrócą dopiero w październiku.

 Za każdy dar serca składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś z okazji – 13 dnia miesiąca, różaniec o godz. 17.30, a procesja fatimska po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 2. Dziś o godz 11.00 poświęcenie tornistrów dzieciom, szczególnie klas pierwszych i przedszkolakom.
 3. Dziś podczas Mszy o godz. 11.00 i 12.15 gościć będziemy powieściopisarza, Roberta Kościuszko. Nasz gość będzie chciał zachęcić rodziców do przekazywania wiary dzieciom, a ich pociechy do czytania ciekawych historii Biblijnych.
 4. Spotkanie parafialnej rady duszpasterskiej w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence, a parafialnej rady ekonomicznej o godz. 20.30.
 5. Spotkanie dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. Spotkanie dla rodziców młodzieży klasy I, II i III Gimnazjum w środę o godz. 19.00 w kaplicy.
 7. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III szkoły podstawowej w sprawie przygotowań do I komunii świętej w czwartek o godz. 19.00 w kaplicy.
 8. Krąg biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 9. W piątek święto św. Stanisława Kostki. Jest to dzień imienin ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Msza Święta w intencji zacnego solenizanta w Katedrze o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 10. Grupa młodych małżeństw organizuje w najbliższą sobotę – jednodniową autokarową pielgrzymkę rodzinną do klasztoru Ojców Benedyktynów w Lubiniu i Księży Filipinów na Świętą Górę. W programie: Msza Święta, zwiedzanie klasztorów, spotkanie z Ojcami benedyktynami i filipinami, oraz ognisko. Zbiórka przed kościołem o godz. 8.45, powrót około godz. 18.00. Koszt 20 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Zapraszamy dzieci do scholii – chórku dziecięcego. Próba w niedzielę o godz. 10.00 w salce.
 12. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w zakrystii.
 13. Za tydzień gościć będziemy ks. Szczepana – proboszcza parafii św. Moniki, który wygłosi Słowo Boże, a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na budowę kościoła na Starym Strzeszynie.
 14. Za tydzień w niedzielę w katedrze o godz. 16.00 – Msza Święta pod przewodnictwem bp. Grzegorza Balcerka w intencji tegorocznych srebrnych i złotych jubilatów.
 15. Polecamy Przewodnik Katolicki, Idziemy i Gość Niedzielny.
 16. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Joanna Stróżyk w 49 r. życia, zam. OPL 7. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
 17. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 18. Zapraszamy do naszej parafialnej kawiarenki na coś smacznego.

 

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia.