Na 1 niedzielę adwentu 29.11. 2015r.

Ogłoszenia Parafialne Na 1 niedzielę adwentu 29.11. 2015r.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na misje, Fundusz pomocy Kościołowi na Wschodzie, oraz kościół prześladowany. Bóg Zapłać za wsparcie misji.
 2. Dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 poświęcimy dzieciom lampiony na roraty.
 3. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00
  • codziennie 15 min przed rannymi roratami będą śpiewane godzinki ku. czci Matki Bożej
 4. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i naszej Ojczyzny w środę o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kawiarence.
 5. Spotkanie dla klasy I Gimnazjum grupa chłopców jako przygotowanie do bierzmowania w środę o godz. 19.15 w salce.
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski na temat: „Potrzeba światła Prawdy”.
 7. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od godz. 17.00 do 18.00, oraz w piątek od 16.00 do 18.00. Dzieciom co 15 min będzie udzielana Komunia Święta.
 8. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta dla młodzieży przede wszystkim gimnazjalnej.
 9. W sobotę po Mszy św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 10. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych i starszych wiekiem parafian
  z Komunią Świętą.
 11. Za tydzień o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Medaliki można nabyć w sklepiku parafialnym.
 12. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 13. Osoby, które jeszcze nie dokonały wpłaty na pielgrzymkę do Drezna z ks. wikariuszem, prosimy, aby w biurze parafialnym potwierdziły swój udział.
 14. Zapraszamy chłopców do ministrantów.
 15. Wczoraj na Mszy Świętej o godz 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach chcielibyśmy z opłatkami dotrzeć do mieszkań naszych parafian, w związku z tym proszę o życzliwe przyjęcie osób, które zapukają do Waszego mieszkania. Ofiary będą przeznaczone na prace wykończeniowe naszego kościoła.
 16. Caritas parafialna od jutra przez cały tydzień pragnie przeprowadzić akcję zbiórki żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Mogą to być np: kilogram mąki, cukru, makaron, kawa herbata, słodycze, oraz inne produkty. Dary można przynosić do kaplicy pod figurę św. Antoniego.
 17. W środę 16 grudnia o godz. 18.30 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Łączności przy ul. Przełajowej, odbędzie się koncert charytatywny Poznańskich Słowików. Fundusze uzyskane z biletów będą przeznaczone na leczenie bardzo chorego Bartka Hadyńskiego, brata jednego z uczniów szkoły. Bilety w cenie 10, 20 albo 50zł są do nabycia w zakrystii.
 18. W tym tygodniu odeszła do Pana śp. Krystyna Echaust w 95 r. życia, zam. OPL 2.  Zmarłą polećmy Bożej Opatrzności………………Dobry Jezu……..
 19. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, oraz kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.