Na Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2015 r.

Ogłoszenia Parafialne Na Uroczystość Wszystkich Świętych 1.11.2015 r.

 1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę.
 2. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00.
 3. Jutro wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00, oraz o godz 18.00 – za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 4. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I:
 • grupa dziewczyn – poniedziałek o godz. 19.00
 • grupa chłopców – środa o godz. 19.15

W środę wspomnienie św. Karola Boromeusza – dzień imienin w naszej parafii – odpust. Msze Święte o godz 8.00 i dodatkowa o godz 10.00.

Suma odpustowa o godz 18.00 którą odprawi Ksiądz Kanonik Ryszard Adamczak – proboszcz parafii ze Śremu – mojego pierwszego wikariatu.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie. Zapraszam również dzieci z klasy I, II i III, które przygotowują się do I Komunii Świętej z rodzicami.

 1. W środę o godz 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Spotkanie członków Żywego Różańca za tydzień w poniedziałek 9 listopada po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Zapraszam na kolejne spotkanie ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski na temat: „Rodzina Kościołem domowym”. Na tę konferencję zapraszam również rodziców dzieci klasy I, II i III jako przygotowanie formacyjne do I Komunii swojego dziecka.
 3. W tym tygodniu I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 17.00 do 18.00 i piątek od godz. 16.00 do 18.00. Co 15 min dzieciom będzie udzielana Komunia Święta.
 4. W czwartek i piątek od godz 17.00 do 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Krwi Chrystusa i Grupę Miłosierdzia Bożego.
 5. Spowiedź dla młodzieży w piątek od godz. 19.00 do 19.30, a o godz. 19.30 – Msza Święta młodzieżowa.
 6. W sobotę od godz 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych wiekiem parafian.
 7. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii jest to tzw. niedziela budowlana.
 8. Msza Święta i poświęcenie książeczek dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 16.00. Książeczki można nabywać w sklepiku.
 9. Za tydzień przed kościołem Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Dochód z tych rogali będzie przeznaczony na przygotowanie wigilii dla bezdomnych.
 10. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzyni, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 11. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.
 12. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Idziemy i Gość Niedzielny.
 13. Informujemy, że na naszej stronie można odsłuchać konferencje głoszone w naszej świątyni przez dominikanina ojca Adama Szustaka.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia.