Na 3 niedzielę adwentu 13.12. 2015 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 3 niedzielę adwentu 13.12. 2015 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki przed kościołem  będą przeznaczone na dalsze prace budowlane, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie zapłaciliśmy kolejną ratę za parking i zakupiliśmy nowe drzwi gdzie znajdują się konfesjonały.

 Za każdy dar serca składam Wielkie Bóg Zapłać. 

 1. Od jutra do środy będziemy przeżywać rekolekcje, które będzie głosił znany ewangelizator p. Leszek Dokowicz. Msza Święta i konferencja od poniedziałku do środy tylko o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszam do licznego udziału.
 2. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci wyjątkowo od poniedziałku do środy o godz. 17.00, a w czwartek i piątek o godz. 18.00.
 3. Rodziców dzieci klasy I, II i III jako przygotowanie do I Komunii Świętej zapraszam na Mszę Świętą rekolekcyjną w poniedziałek na godz. 18.00.
 4. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Spotkanie dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w kawiarence.
 6. Chorych z spowiedzią i Komunią Świętą świąteczną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 9.30. Chorych prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 7. Caritas Archidiecezji Poznańskiej tradycyjnie organizuje wigilię dla bezdomnych i ubogich na Tragach Poznańskich. W tym roku dla ok 1700 osób. Organizatorzy zwrócili się do nas z prośbą o upieczenie placka. Jeśli któraś z  parafianek chciałaby taki dar serca ofiarować to prosimy o zgłoszenie w zakrystii bo do jutra musimy podać ilość blach.
 8. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Idziemy i Gościa Niedzielnego.
 9. Pod balkonem przy konfesjonałach można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, wieńce adwentowe jako pomoc na misje, opłatki, jak również bombki z nadrukiem wnętrza naszej świątyni jako cegiełkę – pamiątkę poświęcenia naszego kościoła.
 10. Dziękuje Pniom działającym w grupie Caritas parafialnej, oraz wszystkim parafianom i przyjaciołom naszej parafii za wielki dar serca złożony w ramach akcji zbiórki żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Paczki zostały już przygotowanie. Prosimy rodziny o ich odebranie.
 11. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są różnego rodzaju artykuły świąteczne jak również zestawy kolędowe.
 12. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Antoni Walkowiak w 81 r. życia, zam OPL 7. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu….

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i owocnego przeżycia  kolejnego tygodnia adwentu.