PIELGRZYMKA DO BAWARII OD 02 DO 06 MAJA 2016

PIELGRZYMKA DO BAWARII OD 02 DO 06 MAJA 2016

1 DZIEŃ – PONIEDZIAŁEK

Zbiórka godz. 5.00 na parkingu przed kościołem. Msza Święta i wyjazd do Bawarii;

Przyjazd do hotelu 4****  Alpenkonig  w miejscowości ReithbeiSeefeld, zakwaterowanie , nocleg .

2 DZIEŃ  – WTOREK

Śniadanie. Msza Święta. W godzinach porannych przyjazd do jednego z najpiękniejszych i najsłynniejszych zakątków Bawarii – zamków Hohenschwangau i Neuschwanstein, Hohenschwangau to zamek, w którym swoje    dzieciństwo spędził król Ludwik, wjazd busikiem zamkowym na wzgórze, gdzie wśród przepaści i jezior położony jest zamek Neuschwanstein, zwiedzanie baśniowego Neuschwanstein – najbardziej znanego zamku Ludwika II ,symbolu zamków bawarskich, który był inspiracją dla Walta Disneya, którego logo wzorowane było właśnie na konturach tej budowli, spacer na Marienbrücke (Most Marii), przerzucony dokładnie naprzeciw zamku nad stumetrową przepaścią z wodospadem na dnie, dla chętnych zejście Wąwozem Rzeki Pullat, czas wolny na zakup pamiątek.

Przejazd do miejscowości Wies, w której znajduje się bardzo ciekawe dzieło architektury sakralnej – kościół Wieskirche – wielka, imponująca barokowa bazylika stojąca na… polu! Miejsce to ze względu na swoje piękno oraz historię zapisuje się na mapie Niemiec jako szczególnie polecane grupom pielgrzymów.

Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg;

3 DZIEŃ  – ŚRODA

Śniadanie. Msza Święta. Wizyta w centrum uroczego alpejskiego miasteczka Füssen, które ze względu na odbywające się w nim musicale na temat króla Ludwiga II nazywane jest miasteczkiem musicalowym, spacer po urokliwej starówce położonej na tle skalistych szczytów.

Przejazd do leżącego u stóp Zugspitze Garmisch-Partenkirchen, spacer po zimowej stolicy Niemiec, m.in. zabytkowa ulica Ludwigstraße z malowanymi domkami, centrum kurortowe i park zdrojowy, następnie wizyta na Stadionie Olimpijskim, gdzie co roku 1. stycznia odbywa się noworoczny konkurs zaliczany do Turnieju Czterech Skoczni

Przejazd malowniczymi trasami widokowymi Deutsche Alpenstraße i Romantische Straße do najmniejszego z zameczków króla Ludwika II – Linderhof ,  spacer wśród fontann ogrodami królewskimi do pobliskiej sztucznej jaskini zbudowanej specjalnie na życzenie króla, zwiedzanie kapliczek (Marokańskiej i Mauretańskiej), krótki czas wolny, następnie wizyta w klasztorze i bazylice w Ettal – jednym z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Niemczech, barokowy kompleks klasztorny w Ettal, niewielkiej miejscowości położonej 10 km na północ od Garmisch-Partenkirchen i na południowy wschód od Oberammergau. Opactwo powstało już 1330 dla sprowadzonych tutaj benedyktynów którzy do dnia dzisiejszego opiekują się opactwem. Klasztor ten zachował swoje historyczne zaplecze (m.in. budynek browaru). Ponadto znajduje się tu siedziba Bawarskiej Kongregacji Benedyktynów (niem. Bayerische Benediktinerkongregation), dom gościnny, gimnazjum z internatem .

Możliwość zakupu miejscowych wyrobów winiarskich i piwowarskich oraz wyśmienitych likierów EttalerKlosterlikör wyrabianych od setek lat przez mieszkających tutaj Benedyktynów, spacer po przyjemnym ryneczku, podjazd pod masyw Zugspitze (2.965 m n.p.m.), wjazd na najwyższy szczyt Niemiec  ( tylko dla chętnych)  kolejką linową, skąd przy dobrej widoczności można delektować się panoramą pięciu krajów – Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Włoch i Francji oraz widokiem alpejskiego lodowca, na którym znajduje się najwyżej w Niemczech położona kapliczka oraz tzw. „drzewko majowe. Przejazd na nocleg.

4 DZIEŃ – CZWARTEK

Śniadanie,przejazd miejscowości pielgrzymkowej Andechs – zwiedzanie sanktuarium, z którym związana była Św. Jadwiga Śląska, klasztor benedyktyński na wzgórzu Heiliger Berg w Andechsie na wschodnim brzegu jeziora Ammersee w górnej Bawarii w południowych Niemczech. Msza Święta.

Zabudowania klasztorne postawiono w miejscu dawnego zamku Andechs, siedziby dynastii Andechs, z której pochodziła św. Jadwiga. Od 1850 klasztor podlega opactwu św. Bonifacego w Monachium.

Przyklasztorny kościół św. Mikołaja, św. Elżbiety i św. Marii słynie z rokokowych wnętrz, sztukaterii i fresków autorstwa Johanna Baptisty Zimmermanna. W skarbcu klasztornym znajduje się wiele relikwii, m.in. kości czaszki św. Jadwigi. Andechs jest najważniejszym celem pielgrzymek w Bawarii.

Klasztor znany jest z warzonego tu piwa Andechser.

Przyjazd do stolicy Bawarii i jednocześnie jej największego miasta – Monachium .Przejazd  do centrum miasta i zwiedzanie monachijskiej starówki, wizyta m.in. w słynnym Frauenkirche – Kościele Mariackim, będącym symbolem stolicy Bawarii, Kolumna Mariacka, Nowy i Stary Ratusz, Odeonsplatz – miejsce puczu hitlerowskiego, Kościół Teatynów, w którym pochowana jest polska księżniczka Teresa Kunegunda – córka Jana III Sobieskiego, Rezydencja Książąt i Królów Bawarskich, gmach Bawarskiej Opery Narodowej, najbardziej znana piwiarnia na świecie – Hofbräuhaus, która zasłynęła w świecie jako ulubione miejsce Adolfa Hitlera, który w niej właśnie wygłaszał wielogodzinne mowy, obecnie zaś lokal słynie z wyśmienitego regionalnego jadła w bardzo przyzwoitych cenach oraz Maßbier – piwa podawanego w wielkich litrowych kuflach, czas wolny na monachijskiej starówce.

Przejazd do miejscowości Velburg. Zakwaterowanie w hotelu 3 *** „Zurpost”  , którego gościem był  kardynał Ratzinger ( w hotelu wiele zdjęć z tej wizyty, podziękowania Kardynała Ratzingera za wyśmienite jedzenie).

Nocleg.

5 DZIEŃ  – PIĄTEK

Śniadanie.  Msza św. w kościele farnym pw. Jana Chrzciciela  ( katolickim).

Przejazd przez Niemcy, powrót do Polski w godzinach wieczornych.

CENA:     1560zł

Cena zawiera:

  • Przejazd autokarem wyposażony m.in. w klimatyzację, barek, WC, DVD,
  • Zakwaterowanie: 3 noclegi w komfortowym hotelu****okolicy słynnych zamków – pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami, 1 nocleg w Velburgu, hotel 3***
  • Wyżywienie 4 śniadania w formie szwedzkiego stołu (bufetu), 4 obiadokolacje , serwowane w restauracji hotelowej,
  • Obsługa licencjonowanego pilota-przewodnika,
  • Opieka duchowa
  • Ubezpieczenie KL do 10.000 EUR, NNW  do 2000 €
  • Ubezpieczenie OC Biura podróży
  • 23 % podatek VAT

 Informacje dodatkowe:

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamki, busiki, itd.) – łączna kwota ok. 45,00 EUR od osoby

dla chętnych wjazd na Zugspitze (łącznie ok. 3 godziny) – ok. 37,00 EUR osoba dorosła,  istnieje możliwość zamiany wjazdu na Zugspitze na tańszy wariant – Eckbauer w cenie ok. 20,00 EUR,

Ceny wstępów w 2016 roku mogą się nieznacznie zmienić.