Na V Niedzielę Wielkiego Postu 13.03. 2016r.

Ogłoszenia Parafialne Na V Niedzielę Wielkiego Postu 13.03. 2016r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat. W ostatnim czasie spłaciliśmy kolejną ratę za parking. Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Gorzkie Żale o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 2. Spotkanie grupy pielgrzymkowej w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej. W czasie spotkania będzie relacja z pielgrzymki do Meksyku i na Kubę, w sposób szczególny zostanie omówiona historia obrazu M. Bożej z Guadelupe. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich którzy pragną dowiedzieć się o tych pięknych miejscach.
 3. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II gm grupa dziewczyn – w poniedziałek o godz. 19.00.
 4. W piątek droga Krzyżowa po rannej Mszy Świętej w kaplicy, a po wieczornej Mszy Świętej – ulicami naszego osiedla. Proszę o zabranie świec. Bardzo serdecznie zapraszam.
 5. W sobotę uroczystość św. Józefa.
 6. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły nr 102.
 7. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego, Gościa Niedzielnego, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
 8. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, to przy głównym wejściu jest wystawiona skrzynka. Bóg Zapłać.
 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Jeżewska w 81 roku życia, zam. OPL 10, śp. Stanisław Baranowski w 92 r. życia, zam. OPL 6, śp. Małgorzata Chojnacka-Michalak w 62 r. życia, zam. ul. Wilczak 4b, śp. Kazimierz Mielec w 88 r. życia, zam. ul. Na Szańcach, śp. Kazimierz Barczyński w 91 r. życia, zam. OPL 13, oraz Leon Mrozek w 81 r. życia, zam. OPL 5. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności……Dobry Jezu……
 10. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 11. Za tydzień – niedziela palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na witraż do kościoła. Dzieci o godz 10.40 gromadzą się przed szkołą nr 29 z palmami.
 12. Inscenizacja Męki Pańskiej na Cytadeli za tydzień w sobotę o godz 19.00.
 13. Jeszcze przez kilka dni trwa zbiórka żywności – akcja 1kg dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można wkładać do kosza pod figurą św. Antoniego w kaplicy.
 14. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.
 15. Parafia w Skórzewie organizuje w roku Miłosierdzia pielgrzymkę do Włoch. Mają jeszcze kilka wolnych miejsc .Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy kaplicy.

Drogim Parafianom i gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu