Na 28 Niedzielę Zwykłą 09. 10. 2016 r.

Ogłoszenia Parafialne Na 28 Niedzielę Zwykłą 09.10. 2016 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy budowie, oraz na spłatę rat za parking, witraże i figurę św. Jana Pawła II. Figurę św. Jana Pawła II poświęci 22 października o godz. 18.00 – ks. bp. Zdzisław Fortuniak.

Pojawiły się nowe cegiełki jako pamiątka włączenia się w budowę pomnika Jana Pawła II.  

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. Spotkanie modlitewne dla małżeństw i młodych osób samotnych w wtorek o godz. 19.30. W programie adoracja przed Najświętszym Sakramentem w oprawie słowno muzycznej w kaplicy.
 3. Spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania:
 • klasa I – grupa dziewczyn w środę o godz. 19.00
 • klasa III  – w piątek o godz. 19.00 w salce.
 1. Spotkanie dla młodzieży w środę o godz. 19.00.
 2. W czwartek z racji 13 dnia miesiąca różaniec i procesja fatimska po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 3. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po procesji fatimskiej w kawiarence.
 4. W tym tygodniu spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej:
 • klasa I – wtorek o godz. 17.00
 • klasa II – środa o godz. 17.00
 • klasa III – czwartek o godz. 17.00
 • szkoła 102 – piątek o godz. 17.00
 1. Za tydzień w niedzielę 16 października obchodzić będziemy 38 rocz wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień adoracji w naszej parafii od godz 15.00 do 18.00. Na Mszy Świętej o godz. 12.15 śpiewał będzie chór lekarzy z udziałem muzyków skupionych przy Wielkopolskiej Izbie Lekarskiej. Po Mszy Świętej koncert.
 2. Za tydzień zbiórka do puszek na misje.
 3. Zapraszamy dzieci do scholii – chórku dziecięcego. Próba w niedzielę o godz. 10.00 w salce.
 4. Zapraszamy chłopców do ministrantów. Spotkanie w sobotę o godz. 9.00 w zakrystii.
 5. Za 2 tygodnie dnia 24 i 25 października pragniemy zorganizować dwudniowa parafialną pielgrzymkę do Częstochowy i Kalisza. Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych.
 6. Z okazji rocznicy poświęcenia Poznańskiej Bazyliki Metropolitalnej i Światowego Dnia Seniora w środę w Katedrze Poznańskiej o godz. 11.00 – koncert, a o godz. 11.30 – Msza Święta pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Zapraszamy seniorów.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Bernard Kowalski w 89 r. życia, zam. ul. Gromadzka, śp. Ryszard Zieleśkiewicz w 65 r. życia, zam ul. Wilczak 13, oraz śp. Zofia Wałęsiak w 96 r. życia, zam. ul. Murawa. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……
 8. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny.
 9. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
 10. Na tablicy ogłoszeń przy kaplicy można przeczytać o modlitewnym spotkaniu które odbędzie się w najbliższą sobotę w Częstochowie pod hasłem: Wielka Pokuta, oraz o spotkaniach, które w listopadzie będą odbywać się w naszej parafii pod hasłem: „ Wieczory dla zakochanych”.
 11. Od poniedziałku przyjmujemy intencje na przyszły rok.