Pielgrzymka śladami św. Olafa do Norwegii 5 – 14.06.2017

Pielgrzymka śladami św. Olafa – fiordy Norwegii 5 – 14.06.2017

Goteborg – Iddefjord – Oslo – Vang – Trondheim – lodowiec Svartisen – koło podbiegunowe – Lofoty – Pojezierze Szwedzkie – Uppsala – Sztokholm

Dzień 1

Zbiórka o 11:45 przy parafii, wyjazd z Poznania o 12:00, przejazd do terminalu promów w Świnoujściu. Zaokrętowanie na prom, rejs do Szwecji. Na promie do dyspozycji podróżnych m.in.: restauracja, bar, kantor. Nocleg na promie w kabinach 4-osobowych wewnętrznych.

Dzień 2

Po śniadaniu na promie przejazd wzdłuż zachodniego wybrzeża Szwecji. Krótkie zwiedzanie Goteborga – drugiego co do wielkości miasta Szwecji: arsenał miejski, Gotaplatsen – plac z Posejdonem, ratusz, siedziba Kampanii Wschodnioindyjskiej. Później postój w Iddefjord na granicy szwedzko-norweskiej, przy moście łączącym dwa brzegi fiordu. Przejazd do hotelu w okolicy Oslo, kolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, przyjazd do Oslo: uroczysta zmiana warty Gwardii Królewskiej, ratusz miejski w którym wręczana jest pokojowa nagroda Nobla, twierdza Akerhus, rejs statkiem po Oslofiordzie, muzeum łodzi wikingów na  półwyspie Bygdoy, park Vigelanda.

W godzinach popołudniowych wyjazd na północ, postój panoramiczny nad jeziorem Vang, skąd przewieziono do Polski kościółek, stojący dziś w Karpaczu. Kolacja i nocleg w środkowej Norwegii.

Dzień 4

Śniadanie, przejazd do Trondheim i zwiedzanie Katedry Nidaros zbudowanej w połowie XII wieku. Katedra nosząca do dziś starą nazwę Trondheim (największa w całej Skandynawii) jest miejscem symbolicznego pochówku króla Norwegii św. Olafa II, który wprowadził w Norwegii chrześcijaństwo. Po śmierci w bitwie został uznany za męczennika, później ogłoszony świętym. Jego grób w katedrze Nidaros od wieków jest miejscem pielgrzymek. Cd zwiedzania Trondheim, pięknie położonego nad Trondheimsfjordem: most Starego Miasta z XVII wieku, drewniane domy i magazyny kupieckie postawione nad fiordem na palach, Munkholmen: dawne miejsce egzekucji oraz klasztor Benedyktynów z fortecą i więzieniem.

Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd w kierunku lodowca Svartisen. Dla chętnych wyprawa do stóp jęzora lodowca. Postój w stacji turystycznej przy przekroczeniu granicy Koła Podbiegunowego – możliwość wykupienia certyfikatu. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Bodo na prom do Archipelagu Lofotów, przypłynięcie do miasta Å – miejscowości o najkrótszej nazwie na świecie. Przejazd słynnym mostem do Muzeum Wikingów oraz do wioski Henningsvaer. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez wyspy w kierunku przeprawy promowej, powrót na Półwysep Skandynawski. Przekroczenie granicy szwedzkiej i przejazd przez tamtejsze pojezierze. Po drodze fotostopy z widokami na jeziora i pasma Gór Skandynawskich. Nocleg tranzytowy w środkowej Szwecji.

Dzień 8

Śniadanie, przejazd przez południową część Pojezierza, przyjazd do Uppsali – nawiedzenie katedry. Wewnątrz pochowana jest Katarzyna Jagiellonka, a na wieżach wiszą dzwony wywiezione z Polski przez Szwedów w trakcie Wojny Północnej. Kolacja i nocleg w okolicy Sztokholmu.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Sztokholmu, spacer po stolicy Szwecji: Stare Miasto z wąskimi uliczkami i kanałami (zwane Wenecją Północy), Pałac Królewski, Parlament, domy kupieckie, ratusz, katedra, Muzeum statku Waza. W godzinach popołudniowych wyjazd w kierunku Trelleborga. Późnym wieczorem zaokrętowanie na prom do Polski.

Dzień 10

Przypłynięcie do Świnoujścia w godzinach porannych, przejazd do Poznania, zakończenie pielgrzymki.

Cena wynosi 4 490 zł i zawiera:

– przejazd autokarem na całej trasie,

– przeprawy promowe: Świnoujście-Trelleborg-Świnoujście (kabiny 4-osobowe), posiłek podczas przeprawy,

– 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami, 7 śniadań i 7 kolacji,

– opiekę duchową i Msze św.,

– opiekę pilota wycieczek,

– ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 10 000 Euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera:

– lokalnych przewodników, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, przepraw promowych w Norwegii, słuchawek systemu Tour Audio Guide – koszt 150 Euro, zbierane podczas pielgrzymki,

– dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (180 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz dobrowolnego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych,

– ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (980 zł),

– napojów do kolacji.

Folder: Pielgrzymka śladami św. Olafa do Norwegii – wersja III