Na III Niedzielę Wielkiego Postu 19. 03. 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na III Niedzielę Wielkiego Postu 19. 03. 2017r.

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na misje. Bóg Zapłać za wsparcie misjonarzy i dzieł które prowadzą szczególnie w krajach biednych.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 3. We wtorek nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym Miasta Poznania. To szczególne dla nas wydarzenie. Zapraszamy na godz. 15.00. Rozpoczniemy to piękne spotkanie modlitewne Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi, o godz. 17.00 – Droga Krzyżowa. Przed wieczorną Eucharystią pielgrzymi wysłuchają historii naszego kościoła oraz dowiedzą się, w której świątyni gromadzą się wierni w Rzymie. Wszystko zakończy uroczystą Eucharystią o godz. 18.00. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie intencja: O dar intensywnego rozwoju misyjnych dzieł Kościoła.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych z klasy I, II i III w wtorek o godz. 19.00 w kaplicy.
 5. W najbliższą środę, po mszy św. wieczornej w kawiarence projekcja filmu: „Czy naprawdę wierzysz?”. Film przedstawia historię 12 osób, których drogi krzyżują się dzięki wierze. Serdecznie zapraszamy.
 6. Zapraszamy na katechezy otwarte w ramach założonego przez św. Karola Boromeusza „Bractwa Nauki Chrześcijańskiej”. Trzecia katecheza w najbliższy czwartek po wieczornej mszy św. w kawiarence, pt.: „Sąd Boży i piekło”, którą wygłosi dr Jan Frąckowiak, sekretarz Ks. Arcybiskupa. Serdecznie zapraszamy.
 7. W piątek Droga Krzyżowa:
 • dla dzieci o godz. 17.00
  •   dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  •   dla młodych o godz. 19.30
 1. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy II Gimnazjum – grupa chłopców w środę o godz. 19.00.
 2. W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00. Jest to również Dzień Świętości Życia. Jeżeli są osoby które chciałyby włączyć się w Duchową Adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego do zapraszamy na Eucharystię w piątek na godz. 18.00. W sobotę o godz. 18.00 – Msza Święta w intencji solenizanta ks. Mariana – naszego seniora.
 3. W niedzielę 26 marca o godz. 13.00 – Uroczysta Msza św. dziękczynna w Katedrze Poznańskiej z okazji 25 – lecia sakry biskupiej ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 4. Przypominamy o „Ćwiczeniach Duchowych św. Ignacego”. Z tyłu kościoła w koszyczku znajdują się karty z Ćwiczeniami.
 5. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, oraz Gość Niedzielny.
 6. Za ofiary składane na daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Barbara Zdzieszyńska, w 84 r. życia, zam.                 OPL 5 oraz śp. Andrzej Grypczyński w 78 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu ……..Dobry Jezu………..
 8. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są również paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas.
 9. Od jutra Caritas parafialna organizuje akcję 1kg – zbiórkę żywności, słodyczy, oraz innych artykułów, dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy. Bóg      Zapłać wszystkim którzy podzielą się miłością.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu