Na V Niedzielę Wielkiego Postu 02.04. 2017r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Na V Niedzielę Wielkiego Postu 02.04. 2017r.

 1. Dziś jest możliwość złożenia ofiary do puszki przed kościołem na jałmużnę postną oraz na kwiaty do grobu Pańskiego. Za okazane serce składamy Bóg Zapłać.
 2. Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich dodatkowa Msza Święta.
 3. Spotkanie grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 1. W środę Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii o godz 18.00, a po Mszy Świętej spotkanie w kawiarence.
 2. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla klasy I Gimnazjum – grupa dziewczyn w czwartek o godz. 19.00.
 3. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz 17.00 do 18.00, oraz w piątek dla dzieci od godz 16.00 do godz 18.00.
 5. W piątek droga Krzyżowa po rannej Mszy Świętej, a po wieczornej Mszy Świętej – ulicami naszego osiedla. Proszę o zabranie świec. Bardzo serdecznie zapraszamy.
 6. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, oraz paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy najuboższym.
 7. Od środy do piątku rekolekcje dla dzieci i młodzieży z szkoły nr 102.
 8. Za ofiary składane na daninę diecezjalną w czasie Wielkiego Postu do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 9. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw: niedziela budowlana.
 10. Za tydzień – niedziela palmowa. Podczas każdej mszy świecenie palm. Palmy będzie można nabyć przed kościołem, a ofiary będą przeznaczone na witraż do kościoła. Dzieci o godz 10.40 gromadzą się przed szkołą nr 29 z palmami.
 11. Inscenizacja Męki Pańskiej na Cytadeli za tydzień w sobotę o godz 20.00.
 12. Zapraszamy do parafialnego sklepiku – są artykuły świąteczne i I Komunijne.
 13. Przypominamy o „Ćwiczeniach Duchowych św. Ignacego”. Z tyłu kościoła w koszyczku znajdują się karty z Ćwiczeniami.
 14. Bezpłatne porady prawne w poniedziałek od godz. 18. 30 do 19.30 w salce obok kawiarenki.
 15. W tym tygodniu odeszła do Pana: śp. Izabela Arndt w 90 r. życia, zam. OPL 7. Zmarłą parafiankę polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu……
 16. Bóg Zapłać wszystkim którzy podzieli się sercem włączając się w akcje 1 kg dla potrzebujących rodzin na święta. Dary będą wydawane od środy do piątku po wieczornej Mszy Świętej.
 17. W sobotę 6 maja pragniemy zorganizować dla dzieci z rodzicami pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę do Częstochowy. Koszt 50 zł od osoby. Zbiórka o godz. 5.15 przed kościołem, powrót około godz. 22.00. Zapisy w biurze.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia Wielkiego Postu