Na 30 Niedzielę Zwykłą 29. 10. 2017r.

 1. Różaniec dziś o godz. 17.30, jutro i wtorek po wieczornej Mszy Świętej, a dla dzieci jutro i wtorek o godz. 17.00.
 2. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz 15.00. Na cmentarzach komunalnych będzie prowadzona zbiórka na renowację grobów Poznaniacy – Rossie.

W wtorek wieczorna Msza Święta z Uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszamy w sposób szczególny osoby, które wybierają się na cmentarz i nie będą miały możliwości w środę uczestniczenia w Eucharystii.

 1. W czwartek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte o godz. 8.00 i 10.00, oraz o godz 18.00 – za wszystkich, którzy odeszli z naszej rodziny parafialnej w ostatnim roku. Zapraszamy członków rodziny do wspólnej modlitwy. Prosimy o przyniesienie znicza. Pamiętajmy, że od 1 do 8 listopada można codziennie za jedną dusze zyskać odpust zupełny. Warunki to: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, oraz nawiedzenie cmentarza i modlitwa na cmentarzu: Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, oraz jakąkolwiek modlitwa w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez Ojca Świętego.
 2. W czwartek i piątek od godz 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 3. Spotkanie w klubie maluszka u Boromeuszka w czwartek od godz 10.00 do 12.00 w salce.
 4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek od 17.00 do 18.00 oraz piątek od 16.00 do 18.00. Co 15 min będzie dzieciom udzielana Komunia Święta.
 5. W piątek od godz 19.00 do 19.30 spowiedź dla młodzieży. O godz 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 6. Nabożeństwo I soboty po porannej Mszy Świętej.
 7. W sobotę od godz 9.00 odwiedzimy z Komunią Świętą chorych i starszych wiekiem parafian.

W sobotę wspomnienie św. Karola Boromeusza – dzień imienin w naszej parafii – odpust. Msze Święte o godz 8.00 i dodatkowa o godz 10.00.

Suma odpustowa o godz 18.00 którą odprawi Ksiądz Rektor naszego seminarium Szymon Stułkowski.

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich parafian i gości do uczestnictwa w tym wielkim parafialnym święcie. Zapraszam również dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii Świętej z rodzicami.

 1. Za tydzień przed kościołem Caritas rozprowadzać będzie rogale marcińskie. Dochód z tych rogali będzie przeznaczony na przygotowanie wigilii dla bezdomnych.
 2. Przy wyjściu z kościoła na stole są wyłożone karteczki na wymienianki. Czytelnie wypisane kartki można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiona przy ambonce. Codziennie od 2 listopada pół godz. przed wieczorną mszą na różańcu będziemy modlić się za naszych zmarłych.
 3. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Edward Kamiński w 90r. życia, zam. Za Cytadelą, oraz Florian Szczepaniak w 81 r. życia, zam. ul. Winogrady. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu
 5. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku. Można nabyć książeczki do I Komunii Świętej.
 6. W wtorek odbędzie się w naszej parafii pierwszy Balik Wszystkich Świętych! Zapraszamy serdecznie dzieci wraz z rodzicami. Rozpoczniemy o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w salkach parafialnych przez około 1 godz zabawa, połączona z prezentacją świętych.
 7. Za rok od 3 do 17 października 2018 r. pragniemy zorganizować parafialną pielgrzymkę śladami św. Ojca Maksymiliana Kolbego oraz św. Jana Pawła II do Japonii i na Filipiny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Zostało nam kilka miejsc.

 Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.