I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
I NIEDZIELA ADWENTU 3 grudnia 2017

Od wczoraj do środy przeżywamy rekolekcje adwentowe, które głosi dominikanin Ojciec Roman Bielecki. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym dla wszystkich od poniedziałku do środy o godz 10.00 i 18.00 w kościele. Bardzo serdecznie zapraszamy.

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie, oraz kościołom prześladowanym. Bóg Zapłać za gest miłosierdzia wobec sióstr i braci będących w potrzebie.
 2. Dziś o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Medaliki można nabyć w sklepiku.
 3. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci w tym tygodniu ze względu na rekolekcje od poniedziałku do środy o godz 17.00, a w czwartek i piątek o godz 18.00
  • codziennie 15 min przed rannymi roratami godzinki ku. czci Matki Bożej
 4. Spotkanie grupy Caritas w poniedziałek, a grupy Miłosierdzia Bożego w wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 5. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i naszej Ojczyzny w środę o godz. 18.00, po Mszy spotkanie w kawiarence.
 6. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach duchowej szkoły – myśli i dziedzictwa św. Jana Pawła II. Msza Święta w czwartek o godz. 18.00 z kazaniem wprowadzającym, a po Mszy Świętej konferencja, którą wygłosi filipin ks. dr Adam Adamski.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 11.00. Matka Boża objawiając się pielęgniarce w Włoszech zaprosiła do modlitwy w tym dniu – szczególnie w godzinie łaski od g. 12.00 do g.13.00. W naszej parafii w tej godzinie będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W tym dniu nie obowiązuje post.
 8. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy III Gimnazjum w wtorek o godz. 19.00 w salce.
 9. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz 19.30 w kawiarence.
 10. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego, oraz dla dzieci Mały Przewodnik z pięknym filmem w cenie 9 zł.
 11. Za tydzień 2 niedziela miesiąca tzw: niedziela budowlana.
 12. Wczoraj na Mszy Świętej o godz 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W najbliższych dniach chcielibyśmy z opłatkami dotrzeć do mieszkań naszych parafian, w związku z tym proszę o życzliwe przyjęcie osób, które zapukają do mieszkania. Ofiary będą przeznaczone na witraż.
 13. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne, również płyty z kolędami naszego chóru Canticorum.
 14. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym.
 15. Sygnalizujemy, że spotkanie dotyczące przyszłorocznej pielgrzymki do Japonii i na Filipiny odbędzie się po następnej niedzieli, czyli w poniedziałek 11 grudnia o godz 19.00 w kawiarence.
 16. Duszpasterstwo młodzieży przygotowało dla parafian – postanowienia adwentowe na każdy dzień. Kartkę można zabrać z koszyczka wychodząc z kościoła przy głównym wyjściu. Przypominamy również o obrazkach z modlitwa za bierzmowanych.
 17. Caritas parafialna przez cały tydzień prowadzi akcję: zbiórka żywności „kilogram dla potrzebujących rodzin z naszej parafii na święta”. Dary można składać do kosza, który znajduje się w kaplicy pod figurą św. Antoniego.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.