V niedziela zwykła – 4 lutego 2018 roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
V niedziela zwykła – 4 lutego 2018 roku

 1. Dziś po Mszach Świętych przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc klasztorom klauzurowym oraz na radio Emaus. Bóg Zapłać.

 2. Dziś o godz. 16.00 Msza Święta i poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym.

 3. We wtorek o godz. 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III gimnazjum. Proszę przynieść wyciąg z Księgi Chrztu (ad sacra) oraz opinię katechety. Bierzmowania udzieli ks. Bp Grzegorz Balcerek w niedzielę 15 kwietnia o godz. 16.00 w Katedrze Poznańskiej.

 4. Kandydaci do bierzmowania z klasy VII mają swoje spotkania: środa o 19.00 grupa chłopców, czwartek o 19.00 grupa dziewczyn.

 5. W środę nasza parafia będzie uczestniczyć w Jerycho Różańcowym na Wzgórzu Przemysła. O godz. 12.00 Msza Święta, a po Mszy Świętej różaniec. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian.

 6. W środę o godz. 18.00 Msza Święta za Wspólnotę Żywego Różańca, Ojczyznę i parafię.

 7. W piątek spotkanie duszpasterstwa młodzieży o godz. 19.30

 8. W piątek spotkanie Klubu Maluszka u Boromeuszka o 13.50 w salce parafialnej. W programie koncert z utworami Stanisława Moniuszki. Serdecznie zapraszamy mamy z dziećmi na to spotkanie.
  Zapraszamy serdecznie dzieci przedszkolne i klas 1-4 do udziału w parafialnym Baliku Karnawałowym organizowanym w ostatki, czyli po poznańsku w podkoziołek – tj. w poniedziałek 12 lutego od godz. 17.00 do 19.00. W czasie baliku poza tańcem, przewidziane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci oraz poczęstunek i napoje. Zapisy na naszej stronie: http://www.boromeusz.pl/2018/02/balik-karnawalowy-u-boromeuszka/

 1. W tym tygodniu nie będzie spotkania kręgu biblijnego. Spotkanie będzie za tydzień w czwartek.

 2. Za tydzień 2 niedziela miesiąca w naszej parafii tzw. niedziela budowlana.

 3. Seniorzy naszej parafii organizują zabawę karnawałową we wtorek 13 lutego o godz. 19.00. Zapisy w sklepiku parafialnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy w ostatni dzień karnawału.

 4. Kandydatów do grona ministrantów serdecznie zapraszamy na zbiórki w soboty o godz. 9.00 do salki parafialnej.

 5. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego oraz książkę o naszej parafii.

 6. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.

 7. Za tydzień 11 lutego wspomnienie M. B. z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W naszej parafii Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych za 2 tygodnie w sobotę 17 lutego o godz. 10.00 z udziałem ks. Bp. Grzegorza Balcerka, który w tym dniu będzie też wizytował naszą parafię.

 8. Z okazji XXVII Światowego Dnia Chorego zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z błogosławieństwem na wzór Lourdes, którą odprawi Ksiądz bp Zdzisław Fortuniak, w niedzielę 11 lutego o godz. 13.30 w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej.

 9. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maciej Wróblewski w 80 r. życia, zam. ul. Naramowicka 47 oraz śp. Waleria Gronostajska w 92 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…….Dobry Jezu…

Parafianom i gościom życzymy Bożego tygodnia.