Na III Niedzielę Wielkiego Postu 24. 03. 2019r.

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na Caritas. Bóg Zapłać za dar miłości wobec potrzebujących pomocy.
 2. Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu o godz. 16.00, po nich około godz. 16.45 dodatkowa Msza Święta.
 1. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Dodatkowa Msza Święta o godz. 10.00. Jest to również Dzień Świętości Życia. Jeżeli są osoby z naszej parafii, które chciałyby włączyć się w Duchową Adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego to zapraszamy na Eucharystię o godz. 18.00 w czasie której będzie można złożyć przyrzeczenia 9-miesięcznej modlitwy. O godz. 18.00 – Msza Święta w intencji solenizanta ks. Mariana – naszego seniora.
 2. Muzyczne wielbienie z wspólnotą „Poznanie Jezusa” w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 3. Spotkanie grupy Caritas w poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 4. We wtorek nasz kościół będzie Kościołem Stacyjnym Miasta Poznania. Zapraszamy na godz. 17.00. Rozpoczniemy to piękne spotkanie modlitewne Koronką do Bożego Miłosierdzia, następnie adoracja przed Najświętszym Sakramentem i możliwość spowiedzi. O godz. 18.00 – Eucharystia, a po Mszy Świętej Droga Krzyżowa. Naszej modlitwie towarzyszyć będzie intencja: O dar intensywnego rozwoju misyjnych dzieł Kościoła.
 5. Spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki listopadowej do Ziemi Świętej w środę o godz 19.00 w kawiarence.
 1. Spotkanie grupy biblijnej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w kawiarence.
 2. W piątek Droga Krzyżowa:
  • dla dzieci o godz. 17.00
  • dla starszych po rannej i wieczornej mszy świętej
  • dla młodych o godz. 19.30
 3. W sobotę parafialna pielgrzymka do Częstochowy. Zbiórka przed naszym kościołem o godz 5.00. Powrót około godz 22.00
 4. W sobotę po wieczornej Mszy Świętej nasz chór Canticorum zaprasza na koncert pasyjny pt: Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony”…..
 5. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, oraz Gościa Niedzielnego.
 1. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć paschaliki na stół wielkanocny jako dzieło pomocy Caritas. Można również tam nabyć „Rozważania Drogi Krzyżowej”, jako cegiełka na kaplicę szpitalną w Szpitalu przy ul. Lutyckiej.
 2. Za ofiary składane na daninę diecezjalną w czasie Wielkiego Postu do skrzynki wystawionej przy ambonce – dziękujemy – Bóg Zapłać.
 3. Pani radca prawny seniorka Barbara będzie bezpłatnie udzielać porad w poniedziałek od godz 18.30 do 19.30 w salce.
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku.
 5. Od jutra Caritas parafialna organizuje akcję 1kg – zbiórkę żywności, słodyczy, oraz innych artykułów, dla uboższych rodzin naszej parafii na święta. Dary można składać przez cały tydzień do kosza wystawionego pod figurą św. Antoniego w kaplicy.
 6. Wielki Post jest okresem wzmożonej aktywności duchowej. Przy wyjściu z kościoła na stoliku są wyłożone karteczki z propozycją dobrego uczynku na kolejny tydzień Wielkiego Postu.
 7. Parafia św. Jadwigi w Grodzisku Wlkp. Organizuje pielgrzymki do Chorwacji i Medjugorje, oraz do Kodnia, Drohiczyna i inne miejsca polski wschodniej. Szczegóły w gablocie.

Drogim Parafianom i miłym gościom życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu