Na Niedzielę Trójcy Świętej 16. 06. 2019 r.

 1. Dziś gościmy Księży kleryków z naszego seminarium, którzy głoszą słowo Boże a po Mszach zbierają ofiary na utrzymanie seminarium. Bóg Zapłać za ich wsparcie.
 2. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 3. Spotkanie Klubu – „Pod Dębem Karola” pt: „Sacrum w sztuce” jutro o godz. 19.00 w kawiarence. Szczegóły na plakacie.
 4. Muzyczne wielbienie ze Wspólnotą Poznanie Jezusa jutro o godz 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie we wtorek: parafialnej Rady Duszpasterskiej o godz. 19.00, oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej o godz. 20.30.
 6. Spotkanie katechetów naszej parafii w środę o godz. 19.00 w kawiarence.
 7. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 10.00 dla szkoły nr 102, a o godz. 18.00 dla szkoły sportowej z os. Pod Lipami, oraz dzieci naszej parafii z innych szkół. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli do wspólnej modlitwy.
 8. W środę zapraszamy na wieczorną mszę św. połączoną z I Nieszporami o Najśw. Sakramencie.
 9. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz.: 8.00, 9.30, 11.00, 12.15, około godz. 17.00 i o godz. 19.30. Nie będzie mszy o godz. 18.00.

Trasa procesji Bożego Ciała: rozpoczęcie o godz. 16.00 w kościele.  Pierwszy ołtarz przy ul.  Zagrodniczej, drugi przy ul. Sołtysiej, trzeci przy ul. Kmieca, a czwarty przed naszym kościołem. Na zakończenie procesji Msza Święta około godz. 17.00.

Bardzo Was prosimy o wywieszenie flag oraz o udekorowanie choć jednego okna w każdym mieszkaniu. Flagi, chorągiewki i emblematy można nabyć w naszym parafialnym sklepiku. Prosimy, aby dekoracje i flagi pozostały przez całą oktawę Bożego Ciała.

Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków. Próba przed kaplicą we wtorek o godz. 18.30.

Centralne uroczystości Bożego Ciała rozpocznie Msza Święta o godz. 10.00 w parafii Bożego Ciała pod przewodnictwem ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego z udziałem neoprezbiterów. Po Mszy procesja uda się w kierunku Katedry Poznańskiej.

 • Od piątku oktawa Bożego Ciała. Wieczorna Msza Święta z Nieszporami, a po niej procesja eucharystyczna.
 1. Za tydzień w niedzielę rozpoczyna się wyjazd ministrancko – młodzieżowy w góry. Zbiórka przed kościołem o 6.45, o godz. 7.00 w kaplicy msza św. i wyjazd.
 2. Dziś XVI pielgrzymka mężczyzn do Tulec. Msza Święta o godz. 12.00 pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla.
 • Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
 1. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 2. Tydzień temu przeżywaliśmy festyn u Boromeusza. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować:  Jednostce Pomocniczej „Nowe Winogrady Południe”, Radzie Osiedla Pod Lipami i Domowi Kultury Pod Lipami, firmom, rodzinom, oraz kochanym parafiankom i parafianom, którzy w różnoraki sposób włączyli się w to nasze radosne świętowanie. Bóg Zapłać.
 1. W każdą sobotę czerwca w parafii św. Marcina trwają zapisy na Poznańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.
 2. Polecamy czasopisma: Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 3. Arcybiskup zaprasza młodych na spotkanie „Paradiso” do Gostynia na Świętą Górę w dniach 25 – 29 czerwca. Szczegóły u ks. Bartka.
 4. Za tydzień gościć będziemy młodych studentów, którzy wybierają się na misje.
 5. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Andrzej Jaroski w 79 r. życia, zam. ul. Kmieca. Zmarłego polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu……

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.