Na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 9. 06. 2019 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki  przy wyjściu z kościoła  będą przeznaczone na dalsze prace przy wykończeniu świątyni. Prace montażowe kamienia w prezbiterium rozpoczną się na początku sierpnia. 

Wszystkim dobrodziejom składam Wielkie Bóg Zapłać.

 1. Dziś Msze Święte wieczorne o godz. 18.00 i 19.30 ze względu na festyn w kaplicy.
 2. Dziś o godz 15.00 w Katedrze Poznańskiej święcenia biskupie ks. Szymona Stułkowskiego.
 1. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 17.45.
 2. Jutro święto Matki Kościoła. Dodatkowa Msza Święta o godz 10.00.

Ks. Biskup Damian Bryl jutro o godz 16.30 udzieli młodzieży sakrament bierzmowania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 1. Muzyczne wielbienie ze Wspólnotą Poznanie Jezusa jutro o godz 19.00 w kaplicy.
 2. Osoby, które pomagają w organizacji i przebiegu festynu zapraszamy na spotkanie jutro po wieczornej Mszy Świętej do kawiarenki.
 3. Zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie w szkole Jana Pawła II. Konferencję wygłosi ks. Krystian Sammler w wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W środę o godz 19.00 w kaplicy spotkanie grupy: „Różaniec przytulaniec”.
 5. Z racji 13 dnia miesiąca na pamiątkę objawień w Fatimie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej różaniec połączony z procesja Fatimską.
 6. Za tydzień gościć będziemy kleryków naszego seminarium.
 7. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego.
 8. Bóg Zapłać za składaną daninę diecezjalną.
 9. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 10. Na tablicy ogłoszeń można przeczytać o otwartym na Winogradach ośrodku dziennego pobytu dla osób starszych i chorych na demencje i alzheimera, oraz o koncercie charytatywnym „Requiem”, który odbędzie się w katedrze Poznańskiej w sobotę o godz 20.00.
 11. Klub Maluszka u Boromeuszka serdecznie zaprasza na koncert dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych pt. „Kraina Krasnoludków”, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 13:15 w kawiarence.
 12. Festyn parafialny dziś od godz. 14.00 do 21.00. Losy można nabywać przed kościołem. Główne nagrody to m.in.: samolotowa wycieczka do Rzymu, samolotowa pielgrzymka do Medjugorie, komputer Laptop, tablet, rower, kosiarka do trawy, wizyta u kardiologa, kosmetyczki, fryzjera….oraz wiele innych atrakcyjnych nagród. Niewiasty, które upiekły placek na festyn mogą te słodkości składać w kawiarence.

Zapraszamy Was bardzo serdecznie do wspólnego świętowania. Plan festynu jest wywieszony na  zewnątrz. Pierwsze losowanie około godz. 19.00, główne losowanie około godz. 20.30. Od godz. 19.30 będzie zabawiał nas Zespół Mamma Mia – show. Pod białym namiotem Caritas już rozprowadza pyszne ciasto. Przez cały czas festynu dzieci będą mogły korzystać bezpłatnie z różnych urządzeń znajdujących się w parku. Przy tej okazji bardzo serdecznie dziękujemy Jednostce Pomocniczej „Nowe Winogrady Południe” , Radzie Osiedla Pod Lipami, Domowi Kultury Pod Lipami za piękną współpracę przy organizacji naszego święta.