na 28 Niedzielę Zwykłą 13. 10. 2019r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. Składka i po mszy rozprowadzane cegiełki przy wyjściu z kościoła będą przeznaczone na dalsze prace związane z naszym kościołem. W najbliższym czasie chcemy zamontować nowe oświetlenie ołtarza. Wszystkim dobroczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać.

 1.  Przed Kościołem Caritas naszej parafii rozprowadza kremówki. Dochód z tego działa będzie przeznaczony na rehabilitacje i leczenie 28 – letniego Mateusza.
 2. Dziś ostatnia procesja fatimska po Mszy Świętej o godz 18.00.
 3. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Muzyczne wielbienie ze wspólnotą Poznanie Jezusa w poniedziałek od godz 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie parafialnej grupy Caritas we wtorek po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania dla klasy 8 we wtorek o godz 19.00.
 7. W środę 16 października obchodzić będziemy 41 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Jest to dzień całodziennej adoracji w naszej parafii od godz 8.30 – 17.30 w kościele. Zapraszamy na chwilę modlitwy za nasze rodziny i parafię.
 8. Spotkanie Pod Dębem Karola w środę o godz 19.00 w kawiarence. Prelegentem będzie Palotyn – misjonarz ks. Dariusz Woźniak, a temat: „ Dzień z życia misjonarza”.
 9. W czwartek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy do kawiarenki na spotkanie Bractwa Nauki Chrześcijańskiej pod tytułem: „Pozdrowienie anielskie w rozumieniu kompozytorów różnych epok”.
 10. Spotkanie duszpasterstwa młodych w piątek o godz 19.00 w kawiarence. Temat biblijny.
 11. Za tydzień rekolekcje z Janem Pawłem II, które będzie głosił dominikanin Ojciec Wojciech Prus.
 12. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej.
 13. Za tydzień na Mszy Świętej o godz 12.15 będzie śpiewał nasz chór Canticorum, a po Mszy Świętej koncert poświęcony św. Janowi Pawłowi II.
 14. W sobotę 26 października Wspólnota małżeństw i osób samotnych organizuje rodzinną pielgrzymkę do Rokitna, oraz do grobu św. Urszuli Ledóchowskiej do Pniew. Zbiórka o godz 9.00, a powrót około godz 17.00. Koszt 25zł. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w biurze.
 15. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego, oraz nowy nr gazetki parafialnej „U Boromeusza”. Ofiary z tej gazetki będą przeznaczone na pokrycie kosztu wydruku.
 16. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 17. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Kulaszewicz w 89 r. życia, zam. ul. Zagrodnicza, śp. Daniela Bystry w 81 r. życia, zam. OPL3, oraz śp. Dobrosława Cichańska w 75 r. życia, zam. ul. Ugory. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu…..
 18. Od jutra przyjmujemy intencje na przyszły rok.

Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknej niedzieli i Bożego tygodnia.