na 29 Niedzielę Zwykłą 20. 10. 2019r.

Od wczoraj do środy przeżywamy rekolekcje z Janem Pawłem II, które głosi dominikanin Ojciec Wojciech Prus. Msze Święte z kazaniem rekolekcyjnym od poniedziałku do środy o godz. 10.00 i 18.00.

Bardzo serdecznie zapraszamy. 

 1. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla młodzieży uzdolnionej a niezamożnej. Bóg Zapłać za wsparcie fundacji Jana Pawła II.
 2. We wtorek wspomnienie św. Jana Pawła II, oraz 5. rocznica poświęcenia naszej świątyni. Uroczysta Msza Święta o godz 18.00. Msza św. dla chorych i starszych parafian z zawierzeniem przez wst. św. Papieża o godz. 10.00.
 3. Różaniec od poniedziałku do środy o godz 17.30, w czwartek i piątek po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 17.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. Muzyczne wielbienie ze Wspólnotą Poznanie Jezusa w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci klasy I, II i III w wtorek o godz 19.00 w kościele.
 6. Spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania dla młodzieży klasy VII – grupa chłopców w środę o godz 19.00, grupa dziewczyn w czwartek o godz 19.00.
 7. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie modlitewne: „Trzy kwadranse przy wystawionym Najświętszym Sakramencie i z Bożym Słowem”.
 8. Spotkanie wspólnoty małżeństw i osób samotnych w czwartek o godz 19.00. Najpierw modlitwa w kościele a następnie spotkanie w kawiarence.
 9. Spotkanie duszpasterstwa młodzieży w piątek o godz 19.00. W tym tygodniu spotkanie dyskusyjne nt. „Moje miejsce w wspólnocie Kościoła”.
 10. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Katarzyna Rut w 70 r. życia, zam. Gromadzka, śp. Weronika Rykowska w 88 r. życia, zam. OPL 8, oraz Zdzisław Wyrzyński w 77 r. życia, zam. OPL 5. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu…..Dobry Jezu…..
 11. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 12. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 13. Za tydzień gościć będziemy w naszej parafii ks. Szczepana Łakomego – naszego byłego wikariusza, który buduje kościół św. Moniki na Starym Strzeszynie.
 14. Parafialny młodzieżowy zespół muzyczny poszukuje młode osoby do śpiewu, oraz grające na jakimkolwiek instrumencie. Szczegóły w zakrystii.
 15. Klub Maluszka u Boromeuszka serdecznie zaprasza na koncert dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych pt. “Skrzaci Skarb”, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 13:00 w kawiarence.
 16. Za półtora tygodnia tj. w czwartek 31 października odbędzie się w naszej parafii kolejny Balik Wszystkich Świętych! Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci wraz z rodzicami. Zachęcamy do przebrania dzieci za świętych patronów. Rozpoczęcie balu o godz. 17.00 modlitwą różańcową a następnie, w salkach parafialnych około półtoragodzinna zabawa, połączona z prezentacją świętych.
 17. Dziś na Mszy Świętej o godz 12.15 będzie śpiewał chór Canticorum, a po Mszy Świętej koncert poświęcony św. JPII

Wszystkim parafianom i gościom życzymy Bożego tygodnia i zapraszamy do licznego uczestnictwa w rekolekcjach.