na III Niedzielę Adwentu 15.12.2019 r.

 1. Zapraszamy na roraty:
 • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o godz. 8.00,
 • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18.00
 • codziennie 15 min przed rannymi roratami godzinki ku czci Matki Bożej
 1. Spotkanie katechetów naszej parafii w poniedziałek o godz 19.00 w kawiarence.
 2. Muzyczne wielbienie ze „Wspólnotą Poznanie Jezusa” w poniedziałek o godz 19.00 w kaplicy.
 3. Spotkanie grupy „Różaniec Przytulaniec” w wtorek o godz 19.00 w kościele. Rodziców, babcie oraz dziadków, którzy modlą się, oraz chcieliby się modlić za swoje dzieci i wnuków zapraszamy na to spotkanie.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie modlitewne: „Trzy kwadranse przy wystawionym Najświętszym Sakramencie z świadectwem i Bożym Słowem”.
 1. W piątek spowiedź adwentowa w naszej parafii:
 • w kościele od 15.30 do 19.30, przerwa od godz. 16.30 do 17.00, oraz w sobotę od godz. 8.30 do 10.00.
 1. Chorych ze spowiedzią i Komunią Świętą świąteczną, do których nie przychodzimy w I sobotę miesiąca odwiedzimy w najbliższą sobotę od godz. 11.00. Rodziny prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.
 2. Polecamy Przewodnik Katolicki, Gościa Niedzielnego oraz nowy nr naszej parafialnej gazetki: „U Boromeusza”. Ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów wydruku.
 3. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są kalendarze, różnego rodzaju artykuły świąteczne, również płyty z kolędami naszego chóru Canticorum, oraz zestawy kolędowe.
 4. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, opłatki na stół wigilijny, oraz sianko na stół wigilijny.
 5. Jeszcze do środy trwa akcja kilogram dla potrzebujących rodzina na święta. Dary można składać do kosza który znajduje się w kaplicy pod figurą św. Antoniego. Od czwartku paczki będą wydawane po wieczornej Mszy Świętej.
 6. Składamy serdeczne podziękowanie 10 rodzinom, które włączyły się w budowę organów piszczałkowych w naszej świątyni poprzez nabycie cegiełki: 6 rodzin złotą i 4 rodziny srebrną. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach. Bardzo Bóg Zapłać.
 7. Prosimy do końca roku o potwierdzenie uczestnictwa w przyszłorocznej pielgrzymce na Ukrainę poprzez wpłatę 500zł.
 8. Zapraszamy młodych i starszych we wtorek na godz 10.00 do kawiarenki na warsztaty, podczas których będą tworzone stroiki świąteczne. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 1. Klub Maluszka u Boromeuszka serdecznie zaprasza na koncert dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych pt. „Swojscy sąsiedzi”, który odbędzie się w najbliższą środę o godz. 12.30.
 2. Wykład „Wiara i Rozum” w poniedziałek o godz 17.30 na wydziale fizyki na UAM. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 3. Osoby, które pragną upiec placek na wigilię dla bezdomnych mogą słodkości przynieść do kawiarenki za tydzień w niedziele do godz 16.00.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Kazimierz Filarowski w 86 r. życia, zam. OPL 5, oraz śp. Kazimiera Spychała w 89 r. życia, zam ul. Wójtowska. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności…..Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego kolejnego tygodnia adwentu.