Pielgrzymka do Stanów Zjednoczonych 5-14.10.2020

Pielgrzymka do Stanów Zjednoczonych Termin: 5-14.10.2020

Cena: 10 500zł + 330 USD

Nowy Jork – Manhattan – Filadelfia – Doylestown (Amerykańska Częstochowa) – Waszyngton – wodospady Niagara – Buffalo- Merrillville – Chicago

Dzień 1

Przyjazd na lotnisko w Poznaniu o godz. 12:55. Odprawy i przelot do Stanów Zjednoczonych z przesiadką. Wieczorne lądowanie w Nowym Jorku, przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie i rozpoczęcie zwiedzania Manhattanu. W programie m.in. Katedra Św. Patryka – siedziba arcybiskupa Nowego Jorku, zespół gmachów ONZ, Central Park. Później spacer po Piątej Alei z luksusowymi sklepami, elitarnymi klubami i drapaczami chmur. Po południu czas wolny na zakupy. W ciągu dnia Msza św. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu cd. zwiedzania Nowego Jorku: wycieczka statkiem po rzekach East oraz Hudson, otaczających wyspę Manhattan. Ze statku wspaniałe widoki Manhattanu. Potem wyjazd na południe, wieczorem zakwaterowanie, kolacja i nocleg w okolicy Filadelfii.

Dzień 4

Śniadanie i zwiedzanie Filadelfii: wizyta w katedrze filadelfijskiej i spacer po XVIII-wiecznej starówce położonej pośród nowoczesnych wieżowców. Filadelfia to jedno z najważniejszych historycznie miast Stanów Zjednoczonych: to tu podpisano Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję USA. Potem przejazd do Doylestown – Amerykańskiej Częstochowy – najważniejszego sanktuarium amerykańskiej Polonii, nawiedzenie kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej, Msza św. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie i przejazd do Waszyngtonu, spacer po stolicy USA: Biały Dom (z zewnątrz), Memoriał Lincolna, Pomnik Jerzego Waszyngtona (obelisk o wysokości 169 metrów), Pomnik Pamięci Żołnierzy II Wojny Światowej oraz innych wojen XX wieku. Nawiedzenie Narodowego Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia, Msza św. Kolacja i nocleg w okolicy Waszyngtonu.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd na północ, po drodze wizyta w jednej z polonijnych parafii prowadzonych przez Księży Chrystusowców. Wieczorem przyjazd w okolice Wodospadów Niagara, spacer pod jedną z najsłynniejszych kaskad świata. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, po nim rejs u stóp wodospadów oraz czas wolny z panoramą Niagary. Potem odwiedziny w jednej z polonijnych parafii w sąsiednim Buffalo. Następnie przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, następnie przejazd do Merrillville – sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej, słynące z pieszych pielgrzymek, jakie corocznie

organizuje tu Polonia z Chicago. Następnie przejazd do Chicago, zwiedzania miasta: Sears Tower (najwyższy – licząc do linii dachu – budynek w Stanach Zjednoczonych) oraz panorama miasta ze 103. piętra biurowca. Potem czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg w Chicago.

Dzień 9

Śniadanie i cd. zwiedzania Chicago: kościół Stanisława Kostki (najstarszy polski zabytek nad Jeziorem Michigan), potem Muzeum Polskie (gdzie prezentowany jest m.in. fortepian Ignacego Paderewskiego, sanie króla Stanisława Leszczyńskiego oraz płaskorzeźba z Wieliczki). Następnie przejazd na lotnisko i wylot ze Stanów Zjednoczonych.

Dzień 10

Lądowanie w Poznaniu ok. godz. 10:15. Zakończenie pielgrzymki do USA.

Cena zawiera:

 • przelot na trasie Poznań – Nowy Jork oraz Chicago – Poznań z bagażem podręcznym i rejestrowym (loty z przesiadką),
 • przejazdy klimatyzowanym autobusem,
 • noclegi w hotelach ***, pokoje 2/3-osobowe z łazienkami,
 • 8 śniadań i 8 kolacji,
 • opiekę duchowę i Msze św.,
 • opiekę pilota wycieczek,
 • ubezpieczenie w firmie Signal Iduna (KL + choroby przewlekłe 40 000 euro,

  NNW 15 000 zł, BP 1000 zł),

 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 13 zł

   

Cena nie zawiera:

 • ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (2690 zł),
 • wizy do USA lub rejestracji w systemie ESTA (https://esta.cbp.dhs.gov/); rejestracji

  tej należy dokonać nie później niż 72 godziny przed wyjazdem do USA,

 • dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce do

  Ameryki, które musi zostać zawarte w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel oraz

  dobrowolnego podwyższenia kwoty gwarancyjnej ubezpieczenia,

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z kosztami ich rezerwacji, lokalnych

  przewodników, opłat wjazdowych i miejscowych, tradycyjnych napiwków oraz

  słuchawek systemu Tour Audio Guide – koszt 330 USD, zbierane przez pilota,

 • ewentualnej dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie: 370 zł z

  Poznania,

 • napojów do posiłków.