Na 29 Niedzielę Zwykłą 18 października 2020r.

 1. Dziś niedziela powołaniowa, a po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu. Bóg Zapłać za dar serca i gest miłosierdzia.
 2. Różaniec od poniedziałku do piątku po mszy świętej wieczornej, a w sobotę i niedzielę o godz. 17.30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Jutro szczególnie zapraszamy dzieci, gdyż modlić się będziemy o pokój na świecie w ramach akcji „Milion dzieci modli się o pokój”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Z uwagi na wprowadzenie strefy czerwonej zawieszone zostają spotkania grup duszpasterskich w naszej parafii, oraz odwołujemy wtorkowe spotkanie dla rodziców dzieci klas I, II i III.
 1. W czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II, oraz 6. rocznica poświęcenia naszej świątyni. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00, oraz dodatkowa o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.

Niestety, ze względu na wprowadzoną czerwoną strefę również w czwartek nie będzie poświęcenia naszych organów. Z sekretarzem ks. Arcybiskupa został ustalony nowy termin tj. sobota 12 grudnia o godz. 18.00.

 1. Za tydzień na zakończenie tygodnia misyjnego zbiórka przed kościołem na misje.
 2. Informujemy, że nawiedzenie M. Bożej Częstochowskiej w znaku Obrazu Jasnogórskiego ze względu na epidemię zostało natenczas zawieszone.
 3. Polecamy Przewodnik Katolicki i Gościa Niedzielnego.
 4. Zapraszamy do naszego parafialnego sklepiku.
 5. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną. Bóg Zapłać!
 6. Serdeczne Bóg Zapłać składamy 2 rodzinom, które nabyły 1 srebrną i 1 złotą cegiełkę jako pamiątkę włączenia się w budowę organów. Fundatorów tych cegiełek pragniemy umieścić na tabliczkach pamiątkowych na organach.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Izabella Skrzypińska  w 87 r. życia, zam. OPL 13, śp. Krystyna Jarczewska w 87 r. życia, zam. OPL 7, oraz śp. Grzegorz Szczepaniak w 65 r. życia, zam. OPL 7. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu……
 8. Wszystkich korzystających z sakramentu pokuty prosimy, aby po spowiedzi zdezynfekowali folię na kratkach w konfesjonale przygotowanym do tego preparatem, tak aby kolejna osoba mogła bezpiecznie skorzystać ze spowiedzi.
 9. W ostatnich latach część młodzieży zrezygnowała z katechezy w szkołach ponadgimnazjalnych, dlatego dajemy im możliwość uczestniczenia
  w parafialnej katechezie uzupełniającej. Spotkania odbywać się będą od grudnia 2020 roku do czerwca 2021 roku, w I i III środę miesiąca w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Poznaniu – ul. Kartuska 33 o godz. 19:00. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i Bożego tygodnia.