I NIEDZIELA ADWENTU 29 listopada 2020

 1. Zapraszamy na roraty:

– dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,

– dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00

– codziennie 15 min przed rannymi roratami Godzinki ku czci Matki Bożej.

W tym roku z uwagi na ograniczenia sanitarne nie będzie papierowych postanowień adwentowych, jak to było co roku. Zapraszamy jednak do wysłuchania krótkich rozważań z zadaniem do wykonania na każdy dzień, które znajdują się na naszym parafialnym kanale Youtube (w wyszukiwarkę wpisujemy Boromeusz Poznań i dalej zakładka Adwent 2020).

 1. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Ojczyzny w środę o godz. 18.00.
 2. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od godz. 17.00 do 18.00. W piątek od godz 19.00 spowiedź dla młodzieży, 19.30 Msza Święta młodzieżowa.
 3. W sobotę po rannej Mszy Świętej nabożeństwo I soboty. Od godz 9.00 ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych i starszych parafian z Komunią Świętą, natomiast ks. Bartek i ks. Paweł w sobotę 19 grudnia.
 4. Za tydzień o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Medaliki można nabyć w sklepiku.
 5. Polecamy nowy nr Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 6. Serdeczne Bóg Zapłać składamy rodzinie, która w tym tygodniu nabyła srebrną cegiełkę jako pamiątkę włączenia się w budowę organów.
 7. Wczoraj na Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. W tym roku nie będziemy roznosić opłatków po domach, dlatego prosimy zwrócić uwagę, że jeżeli ktoś będzie chodził i powoływał się na proboszcza to znaczy, że oszukuje. W opłatki można zaopatrzyć się pod chórem, w zakrystii lub w sklepiku. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na dokończenie prac przy organach. Do opłatków dołączony jest również list gdzie na jednej stronie jest przygotowany schemat przeżycia wieczoru wigilijnego, a na drugiej plan kolędy, która w tym roku będzie przeżywana inaczej bo w naszym kościele. Zabierzmy opłatki także dla tych, którzy z różnych przyczyn przyjść nie mogą.
 8. Za tydzień zbiórka do puszek na fundusz pomocy Kościołowi na wschodzie, oraz na misje.
 9. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, oraz różnego rodzaju artykuły świąteczne.
 10. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym, oraz opłatki.
 11. Caritas Polska organizuje ogólnopolską akcję „Zakupy dla seniora”. Polega ona na tym, że wolontariusze robią zakupy wg wskazanej listy przynosząc je od razu do domu. Dołączyć do akcji można zgłaszając się pod nr tel. 22 505 11 11.
 12. Caritas przygotował kalendarz adwentowy dla dzieci pt: Czekoladowy Boski Adwent” w cenie 12zł. Można go nabyć pod chórem, w zakrystii lub sklepiku
 13. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stanisław Prell w 91 roku życia, zam OPL 9, śp. Marek Kargel w 78 r. życia, zam ul. Wilczak 13, oraz śp. Krystyna Stoińska w 71 r. życia, zam. OPL 13. Zmarłych polećmy Bożej Opatrzności….Dobry Jezu…..

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia adwentu.