II NIEDZIELA ADWENTU 06 grudnia 2020

 1. Dziś zbiórka przed kościołem na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”, oraz misje. Bóg Zapłać za ten gest miłości i miłosierdzia wobec potrzebującym pomocy.
 2. Dziś o godz 16.00 Msza Święta i poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.
 3. Zapraszamy na roraty:
  • dla starszych i młodzieży od poniedziałku do piątku o godz 6.30, w sobotę o godz 8.00,
  • dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz 18.00
  • codziennie 15 min przed rannymi roratami godzinki ku czci Matki Bożej
 4. W wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o godz. 6.30 i 18.00 oraz dodatkowa o godz. 10.00. Taca w tym dniu będzie przeznaczona na biedne kościoły. Matka Boża objawiając się pielęgniarce w Włoszech zaprosiła do modlitwy w tym dniu – szczególnie w godzinie łaski. W naszej świątyni od g. 12.00 do g.13.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. Spotkanie przygotowujące do bierzmowania:
 6. Klasy 7 w czwartek o godz. 19.00
 7. Klasy 8 we wtorek o godz. 19.00.

Spotkania odbywają się online. Link do spotkania będzie umieszczony w dniu spotkania na stronie internetowej.

Z uwzględnieniem zaleceń sanitarnych

w sobotę o godz. 18.00 Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem
Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego,
w czasie której Metropolita poświęci nasze organy piszczałkowe.

Po Mszy Świętej 20 min koncert organowy w wykonaniu naszego wikariusza – Ks. Bartka. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian, przyjaciół parafii i wszystkich dobroczyńców, którzy przyczynili się do zabudowana tego pięknego instrumentu.

 

 1. Za tydzień w naszej parafii II niedziela miesiąca tzw. niedziela budowlana.
 2. Serdeczne Bóg Zapłać składamy rodzinie, która w tym tygodniu nabyła srebrną cegiełkę jako pamiątkę włączenia się w budowę organów.
 3. W tym roku nie ma papierowych postanowień adwentowych. Zapraszamy jednak do wysłuchania krótkich rozważań z zadaniem do wykonania na każdy dzień, które znajdują się na naszym parafialnym kanale Youtube (w wyszukiwarkę wpisujemy Boromeusz Poznań i dalej zakładka Adwent 2020).
 4. Zapraszamy do parafialnego sklepiku. Są lampiony na roraty, kalendarze, różnego rodzaju artykuły świąteczne, oraz zestawy kolędowe.
 5. Pod chórem przy konfesjonale można nabyć świece Caritas jako dzieło pomocy najuboższym i opłatki na stół wigilijny. Ofiary z opłatków będą przeznaczone na dokończenie prac przy organach. Do opłatków dołączony jest również list gdzie na jednej stronie jest przygotowany schemat przeżycia wieczoru wigilijnego, a na drugiej plan kolędy, która w tym roku będzie przeżywana inaczej bo w naszym kościele. Zabierzmy opłatki także dla tych, którzy z różnych przyczyn przyjść nie mogą.
 6. Ministranci przygotowali sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na ich wyjazd wakacyjny.
 7. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Wróblewska w 92 r. życia, zam. OPL 9, oraz śp. Zenon Stroiński w 90 r. życia, zam OPL 7. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu….Dobry Jezu……

Zapraszamy na roraty i życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia