Na Niedzielę Bożego Miłosierdzia 11. 04. 2021 r.

Dziś przeżywamy tzw. niedzielę budowlaną. W ostatnim czasie zamontowaliśmy nowe lampy pod balkonem i na klatce schodowej prowadzącej na chór, zakupiliśmy 2 nowe obrazy: Jezusa Miłosiernego i św. siostry Faustyny. Obrazy te w najbliższym czasie chcemy przyozdobić pięknymi ramami.

Pojawiły się również tabliczki dobroczyńców na organach.

 Przed kościołem można jeszcze nabyć cegiełki z wizualizacją organów. Dziękujemy również za ofiary złożone na konto parafialne. 

Wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom składamy Wielkie Bóg Zapłać. 

  1. Dziś o godz. 15.00 w kościele uroczysta Koronka wraz z poświęceniem nowych obrazów.
  1. W środę dnia 14 kwietnia br. obchodzić będziemy Święto Chrztu Polski.  W tym dniu zapraszamy do modlitwy za naszą Ojczyznę. Prosimy o wywieszenie flagi państwowej.
  1. Spotkania dla dzieci jako przygotowanie do I Komunii Świętej odbędą się w kaplicy:
  • czwartek o godz. 17.00 – dla dzieci z naszej parafii i szkoły nr 29 i 38
  • piątek o godz. 17.00 – dla dzieci z szkoły nr 102
  1. Za tydzień zbiórka na Caritas z okazji tygodnia Miłosierdzia.
  2. Przypominamy, że nasza parafia ma swój kanał na YouTube. Transmitujemy wszystkie msze święte i nabożeństwa z naszego kościoła. Osoby, które uczestniczą on-line, a chciałby przyjąć Komunię Świętą to prosimy po jakiejkolwiek Mszy Świętej o zgłoszenie się w zakrystii.
  3. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce.
  4. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Helena Staszewska w 93 r. życia, zam. OPL 3, śp. Bożena Klepacz w 77 r. życia, zam. OPL 6, śp. Gabiela Pakuła w 90 r. życia, zam. OPL 7, śp. Barbara Saganowska w 88 r. życia, zam. Ul. Naramowicka 47, oraz śp. Józef Szebiotko w 93 r. życia, zam. ul. Serbska 6. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu……Dobry Jezu……
  5. Komunikat kurii. Z wielką radością informujemy, że po wielu latach zamknięcia i po dokonaniu licznych remontów i konserwacji – w środę, 14 kwietnia 2021 roku zostanie na nowo otwarty kościół pw. Najświętszej Maryi Panny in Summo Posnaniensi, na Ostrowie Tumskim. O godzinie 17.00 Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański podczas celebrowanej Mszy św. dokona uroczystego poświecenia ołtarza i figury Matki Bożej.

Wszystkim życzymy Bożej niedzieli i całego tygodnia.