24 Niedziela Zwykła – 12 września 2021

 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Wdzięcznym sercem i gorącą modlitwą ogarniamy wszystkich Dobroczyńców naszej świątyni, a w czasie Mszy św. zbieramy dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie!
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne:
 • poniedziałek od godz. 16.30 do 17.30
 • środa – wyjątkowo nieczynne
 • piątek od godz. 8.30 do 10.00
 • sobota od godz. 8.30 do 9.00

Jednocześnie informujemy, że od najbliższego tygodnia w biurze parafialnym przyjmujemy intencje Mszalne na rok 2022.

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli w ubiegłym tygodniu elektrośmieci, które przekazaliśmy do Caritas. Z pozyskanych funduszy Caritas zakupi opał ubogim.
 2. Rodziców, którzy pragną posłać swoje dzieci z klasy 3 szkoły Podstawowej do Pierwszej Komunii Św. zapraszamy na spotkanie w poniedziałek 20 września na godz. 19.00 do kawiarenki parafialnej.
 3. Młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej, która pragnie rozpocząć proces przygotowania do sakramentu bierzmowania zapraszamy w najbliższy wtorek na Msze św. na godz. 18.00  i później na spotkanie w salce parafialnej.
 4. W najbliższy poniedziałek 13 dzień miesiąca zapraszamy na Msze św. na godz. 18.00, następnie różaniec i procesję fatimską.
 5. W najbliższą środę wyjeździmy na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej do Gostynia. Wyjazd o godz. 8.00 sprzed naszego kościoła. W programie Msza św., nabożeństwo Lourdeskie, wspólny posiłek i występy zespołów folklorystycznych. Powrót ok godz. 16.30.
 6. Od najbliższego czwartku pragniemy rozpocząć w naszej parafii wieczorne adoracje Najświętszego Sakramentu. W każdy czwartek po wieczornej mszy św. aż do godz. 21.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. Będzie to czas na modlitwę w zupełnej ciszy i okazja na dłuższą spowiedź lub rozmowę duchową. O godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez grupy duszpasterskie naszej parafii i apel jasnogórski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Informujemy, że sklepik parafialny do odwołania jednak będzie zamknięty ze względu na sprawy rodzinne pani, która w nim sprzedawała.
 8. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego dla dzieci, dorosłych lub Gościa Niedzielnego. Dziś w zakrystii można nabyć książkę na jesienne wieczory „Księża na księżyc. Tylko co dalej? Autorstwa ks. Piotra Pawlukiewicza. Bardzo ciekawa pozycja. Koszt 35 zł.
 9. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.
 10. Dane parafii: strona internetowa: boromeusz.pl,facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań, konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121, tel. parafialny 662 589 800