1 Niedziela Adwentu 28 listopada 2021

 1. Rozpoczynamy szczególny czas w roku liturgicznym – ADWENT.

Zróbmy wszystko, aby go jak najlepiej przeżyć.

Zapraszamy na roraty:

 • dla młodzieży i dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

W soboty po porannych roratach zapraszamy młodzież i rodziny z dziećmi na gorące kakao i bułkę z dżemem truskawkowym.

Dla każdego przygotowaliśmy świece. W czasie rorat nabożeństwa będą się odbywały po wieczornych Mszach św. (tj. do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Świętych). Każdego dnia będziemy śpiewać Godzinki o godz. 6.10.

 • dla dzieci we wtorek i czwartek o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami.
 1. Spowiedź w naszej parafii:
 • każdego dnia od poniedziałku do soboty około pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.,
 • w każdy czwartek od godz. 18.45 do 21.00,
 • w niedziele przed poranną Mszą św. około pół godziny, przed innymi Mszami w miarę możliwości, przed wieczornymi Mszami około pół godziny,
 • w razie potrzeby zawsze można poprosić kapłana
 1. W tym tygodniu pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca, dlatego:
 • w środę o godz. 18.00 Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Ojczyzny.

Po Eucharystii spotkanie.

 • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do godz. 21.00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 modlitwa różańcowa prowadzona przez członków Domowego Kościoła.
 • w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00.  Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.
 • w sobotę o godz. 6.10 Godzinki, o godz. 6.30 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. roratniej piętnastominutowe rozważanie przed Najświętszym Sakramentem i różaniec
 • w sobotę obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od godz. 9.30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym. Przy tej okazji informujemy, że istnieje możliwość przyjmowania Komunii Św. w każdą niedzielę, którą przyniosą nadzwyczajni szafarze Komunii Św. Chętnych do przyjmowania Komunii w każdą niedzielę prosimy zgłaszać albo w biurze albo bezpośrednio księżom.
 • w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z wielbieniem, a o godz. 19.00 czas wielbienia dla Młodych

 

 1. Spotkania w tym tygodniu:
 • młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania z klasy 7 w poniedziałek 29 listopada o godz. 19.00
 • schola dorosłych w środę o godz. 19.30
 • schola młodzieżowa w czwartek o godz. 19.00
 • ministranci młodsi i kandydaci w sobotę o godz. 11.00
 1. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki.
 2. Dzisiejszej niedzieli po Mszach Św. zbieramy dobrowolne ofiary na pomoc migrantom na granicy polsko-białoruskiej. Caritas Polska stawia tam namioty, które udzielają doraźnej pomocy oraz przygotowuje się do udzielania systematycznej pomocy tym, którzy pozostaną w Polsce. Bóg zapłać za gest miłosierdzia!
 3. Informujemy, że w tym tygodniu rozpoczęliśmy ogrzewać kościół. W ostatnich dniach został zamontowany w prezbiterium sterownik, który pozwoli utrzymywać stałą temperatury w kościele. Pragniemy, aby naszym parafianom i gościom nie było zimno.
 4. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 5. W tym tygodniu odeszła do Pana Boga po wieczną nagrodę nasza parafianka śp. Halina Gromadzka w 84 roku życia, zamieszkała ul. Wójtowska. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu…
 6. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
 7. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl, facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań, konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121, tel. parafialny 662 589 800