32 Niedziela Zwykła – 7 listopada 2021

 1. W dzisiejszą niedzielę:
 • po Mszach św. parafialna Caritas rozprowadza rogale z okazji zbliżającego się wspomnienia św. Marcina. Zebrane ofiary zostaną przekazane na cele charytatywne. Zachęcamy do wsparcia akcji.
 • po Mszy św. o godz. 12.15 koncert muzyki patriotycznej w wykonaniu Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego”. Bardzo zachęcamy do udziału.
 1. Wymienianki w tym tygodniu:
 • w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz. 17.30
 • w sobotę i niedzielę o godz. 17.30
 1. Przy wejściu do kościoła na stolikach wyłożone są kartki, na których można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Bóg zapłać za składane ofiary przy tej okazji.
 2. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla rodziców, którzy przygotowują swoje dzieci do spotkania z Chrystusem w dniu pierwszej Komunii Św. – dotyczy rodziców dzieci z klasy 3 szkoły Podstawowej:
 • w poniedziałek 8 listopada o godz. 19.30 rodzice z grupy I
 • we wtorek 9 listopada o godz. 19.30 rodzice z grupy II
 • w środę 10 listopada o godz. 19.30 rodzice z grupy III
 1. W najbliższy czwartek 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina z Tours. W tym dniu Msze św. o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. Składka w czasie Mszy św. przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 2. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dla ministrantów młodszych i kandydatów na ministrantów.
 3. Słowo podziękowania:
 • dla wszystkich, którzy tak licznie uczestniczyli w naszym parafialnym odpuście ku czci św. Karola Boromeusza,
 • dla wszystkich, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg liturgii odpustowej: ministrantom, lektorom, panom kościelnym, panu organiście, szafarzom, dbającym o świąteczny wystrój świątyni i dbającym o bieliznę ołtarzową, a także scholi dorosłych za ich pierwsze zaśpiewanie na liturgii. Wszystko wyszło pięknie – Bóg zapłać!
 • dla wszystkich, którzy wspierają naszą Wspólnotę swoją modlitwą, życzliwością  i ofiarą. Bóg zapłać.  
 1. W przyszłą niedzielę:
 • z racji 2 niedzieli miesiąca swoją modlitwą obejmiemy wszystkich dobrodziejów naszej Parafii a w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne
 1. Organizujemy wyjście do kina na film „Nędzarz i madam”, który opowiada historię św. Brata Alberta. Seans odbędzie w środę 17 listopada o godz. 19.30 w Multikinie 51 przy ul. Królowej Jadwigi 51 w Poznaniu. Dojazd we własnym zakresie, spotykamy się przy wejściu do kina o godz. 19.15. Koszt 15 zł. Zapisy w zakrystii po Mszach św. Bardzo zachęcamy do wspólnego wyjścia, ponieważ film jest bardzo wartościowy.
 1. Najbliższe spotkanie Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 16 listopada o godz. 19.00
 1. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.
 1. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga po wieczną nagrodę nasi parafianie: śp. Wanda Białecka w 89 roku życia, zamieszkała ul. Czapla, śp. Stanisław Gawendowicz w 86 roku życia, zamieszkały ul. Kmieca, śp. Kazimiera Osińska w 90 roku życia, zamieszkała ul. Ugory. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu…
   1. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.
   1. Dane parafii:

strona internetowa: www.boromeusz.pl,

facebook: parafia św. Karola Boromeusza Poznań,

konto parafialne: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121,

tel. parafialny 662 589 800