Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
5. Niedziela Wielkiego Postu
3 kwietnia 2022 r
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii
• w najbliższy piątek odbędzie się jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Spotykamy się o godz. 18.40 przy głównym wejściu do kościoła.
Bardzo prosimy o obecność wszystkich parafian!
• Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 15.00.

2. W najbliższy wtorek o godz. 7.00 z parkingu naszego kościoła wyrusza autokarowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej do Częstochowy. Powrót w środę dnia następnego w godzinach wieczornych.
Osoby, które nie jadą a chciałby, aby ich intencja modlitwy została przedstawiona Matce Bożej przed Cudownym Obrazem mogą dziś zapisać na kartce swoje prośby lub podziękowania i wrzucić do skrzynki ustawionej przy ołtarzu. Ksiądz proboszcz odprawi Msze św. w Kaplicy Matki Bożej we wtorek o godz. 14.30 w tych zapisanych intencjach (można łączyć się na YouTube Jasnej Góry) i poświęci czas osobistej modlitwy przedstawiając Matce Bożej każdą intencje osobno.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. O godz. 18.45 do 19.15 modlitwy o nowe powołania kapłańskie i za powołanych poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 różaniec prowadzony przez Wspólnotę „Pod Dębem Karola”. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Przez cały czas adoracji okazja do spowiedzi.

4. W najbliższy piątek Wielkiego Postu o godz. 12.00 dodatkowa Msza Św. z prośbą o ustanie wojny, za cierpiących i o pokój. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w tej intencji.

5. Spotkania w tym tygodniu:
• w poniedziałek o godz. 18.45 grupa Miłosierdzia
• we wtorek o godz. 19.00 ministranci starsi
• w środę o godz. 18.45 spotkanie dla osób, które chciałby zaangażować się w budowanie Grobu Pańskiego i ciemnicy
• w środę o godz. 19.00 schola dorosłych
• w czwartek o godz. 19.30 schola młodzieżowa
• w sobotę o godz. 11.00 ministranci młodsi

6. W przyszłą niedzielę:
• Niedziela Palmowa, a zarazem druga niedziela miesiąca, dlatego swoją modlitwą ogarniemy wszystkich dobrodziejów naszej parafii a w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.
• młodzież ze scholii młodzieżowej przed Mszami będzie rozprowadzała palmy. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczą na swój letni wyjazd
• o godz. 10.45 gromadzimy się na rondzie w parku koło kościoła, skąd uroczyście w procesji wejdziemy do kościoła. Zachęcamy do obecności rodziny z dziećmi.

7. W parafii będziemy organizować śniadanie wielkanocne w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 8.00. Osoby, które z różnych przyczyn miałyby same zasiąść do świątecznego śniadania zapraszamy na plebanię. Dla informacji na ile osób mamy to śniadanie przygotować prosimy, aby osoby zainteresowane skontaktowały się z ks. proboszczem.

8. Słowo serdecznego podziękowania:
• dla wszystkich, którzy wykazują troskę o rodziny Uchodźców, przekazując każdego dnia różne dary. W naszym parafialnym domu gościmy kolejną rodzinę z czterema dziećmi – najmłodsze ma 4 miesiące.
• dla wszystkich, którzy złożyli daninę diecezjalną. Sporo rodzin już to uczyniło.

9. Zachęcamy do nabycia Przewodnika Katolickiego i Gościa Niedzielnego.

10. W tym tygodniu do Pana Boga po wieczną nagrodę odeszli nasi parafianie:
• śp. Elżbieta Gorzelana w wieku 74 lat, zamieszkała przy ul. Szelągowskiej
• śp. Halina Kliks w wieku 96 lat, zamieszkała OPL 13
Polecamy miłosierdziu Bożemu…

11. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i dobrego tygodnia!