Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia parafialne
3. Niedziela Wielkanocy
1 maja 2022 r.
Parafia pw. Św. Karola Boromeusza

1. Rozpoczynamy miesiąc maj.
Nabożeństwa majowe w naszej parafii każdego dnia przy wystawionym Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30.
Natomiast w soboty i niedziele dodatkowo o godz. 20.45 przy krzyżu na dworze nabożeństwo majowe zakończone Apelem Jasnogórskim. Bardzo zapraszamy.
2. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. Rano o godz. 7.40 Godzinki.
3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca
• w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. W tym czasie okazja do spowiedzi. Od godz. 18.45 do 19.15 członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium będą modlić się o nowe powołania kapłańskie i za powołanych. O godz. 20.30 różaniec, który poprowadzą Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. i o 21.00 Apel Jasnogórski
• w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.
• w sobotę o godz. 7.40 Godzinki, o godz. 8.00 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny, piętnastominutowe rozważanie i różaniec
• w sobotę do chorych ze spowiedzią i Komunią Św. od godz. 9.30 pójdzie ks. Jakub, natomiast ks. proboszcz wyjątkowo pójdzie do chorych w czwartek 5 maja od godz. 9.30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym
• w sobotę o godz. 18.00 Msza św. z wielbieniem, a o godz. 19.00 czas wielbienia dla Młodych.
4. W najbliższą sobotę 7 maja członkowie Wspólnoty „Różaniec Przytulaniec” udają się na pielgrzymkę autokarową śladami błogosławionego Edmunda Bojanowskiego do Grabonogu. Wyjazd autokarem o godz. 8.00. W programie zwiedzanie Muzeum bł. Edmunda, Msza św. w sanktuarium Matki Bożej Róży Duchownej w Gostyniu, wspólny obiad. Powrót około godz. 16.30. Spotkanie na parkingu przy kościele o godz. 7.50. Dziś zbieramy w zakrystii potwierdzenia wyjazdu wraz z wpłatą.
5. Spotkania w tym tygodniu:
• Wspólnota Żywego Różańca w środę po Mszy św. wieczornej
• dla dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. w czwartek o godz. 17.00
• schola młodzieżowa w czwartek o godz. 19.00
• schola dorosłych w środę o godz. 19.00
6. W przyszłą niedzielę – druga niedziela miesiąca będziemy modlić się za dobrodziejów naszej parafii i w czasie Mszy św. będziemy zbierać dobrowolne ofiary na cele inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za wszelką życzliwość i ofiary. Także dziękujemy za artykuły żywnościowe, które każdego dnia są przekazywane dla uchodźców.
7. Życzymy dobrej majówki!