Ogłoszenia duszpasterskie

25. Niedziela Zwykła
18września 2022 r.

1. Dziś przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Swoje imieniny obchodzi Arcybiskup Metropolita Stanisław Gądecki; pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po mszach św. zbiórka do puszek na KUL, Wydział Teologiczny UAM i szkoły katolickie.

2. Zbiórka dla ministrantów starszych odbędzie się we wtorek o 19:00, dla ministrantów młodszych w sobotę o 11:00, natomiastspotkanie dla rodziców ministrantów w czwartek o 19:00.

3. Spotkania scholi dorosłych od tego tygodnia będą odbywały się we wtorki o 19:00.

4. Wszystkich, którzy pragną poznawać Pismo Święte zapraszam na spotkanie kręgu biblijnego w środę o 19:00 do byłej kaplicy. Tematem kręgu będzie omówienie polskich tłumaczeń Pisma Świętego.

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu każdego dnia (za wyjątkiem czwartku) o 17:30. W czwartek Adoracja po Mszy św. do 21:00. Proszę członków Grupy Miłosierdzia Bożego o poprowadzenie różańca o 20:30.

6. Szafarzy naszej parafii zapraszam w piątekna 19:00.

7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 odbędzie się w poniedziałek 26.09 o 19:00, natomiast z kandydatów z klasy 7 w czwartek 29.09 o 19:00.

8. Dziękczynna Pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się w sobotę 15.10 br. Przewidywany kosz 110 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.

9. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środę 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00

10. W miniony czwartek miało miejsce spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej. Omówiliśmy m.in. konieczność prac w piwnicach pod domem parafialnym, na dziedzińców od strony przychodni, malowania przedsionka kościoła, salek i korytarzy, zabezpieczenia chóru. Rozpoczynamy starania mające na celu stworzenie w miejscu kaplicy Sali Jana Pawła II. Będzie to wiązało się z gruntownym remontem zarówno tego pomieszczenia, jak i pomieszczenia obok, które w przyszłości będzie stanowiła niezbędne zaplecze. Omówiliśmy także sytuację materialną parafii w obliczu narastającej inflacji i trudności w okresie grzewczym.

11. Zmienił się adres mailowy naszej parafii na boromeusz@archpoznan.pl

12. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Bogumiła Magdziarek l. 86, zam. OPL oraz śp. Jerzy Klatta (l. 83), zam. ul. Winogrady. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Bardzo dziękuję ułożenie kwiatów i posprzątanie kościoła i domu parafialnego.

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!