Ogłoszenia duszpasterskie

Rocznica Poświęcenia Kościoła
23 października 2022 r.

1. Dziś przeżywamy Uroczystość Poświęcenia naszego kościoła – urodziny naszej parafii. Wszystkim parafianom pragnę złożyć najlepsze życzenia:
Niech nasza wspólnota św. Karola Boromeusza będzie w Jezusie Chrystusie prawdziwie zespalana jak piękna budowla, która rośnie na świętą w Panu świątynię. Niech każdy z nas dokłada wszelkich starań, abyśmy wznosili się we wspólnym budowaniu, by stanowić mieszkanie Boga przez Ducha. (por. Ef 2,21-22).

2. Przed kościołem zbieramy dziś do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia

3. Nabożeństwa różańcowe każdego dnia poza czwartkiem o 17:30. Wszystkie dzieci zapraszamy na nabożeństwo różańcowe piątek o 17:00.

4. Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 zapraszają na organizowany przez siebie w naszym kościele korowód Wszystkich Świętych w poniedziałek od 9:45. Zaprezentowani zostaną polscy święci i błogosławieni. Balik Wszystkich Świętych dla dzieci naszej parafii i nie tylko zostanie zorganizowany w przyszły poniedziałek (31.10) w godz. 17:00 – 19:00. Bliższe informacje na plakatach i za tydzień w ramach ogłoszeń.

5. Próba scholi dorosłych we wtorek o 19:00.

6. Spotkanie formacyjne zespołu młodzieżowego we wtorek o 20:00.

7. Spotkanie kręgu biblijnego w środę o 19:00 w sali Jana Pawła II. Pochylimy się nad tekstem Mk 1,40-45 – Uzdrowienie trędowatego.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi w czwartek po Mszy św. wieczornej do 21:00. Proszę, aby różaniec o 20:30 poprowadzili członkowie zespoły młodzieżowego. W pozostałe dni tygodnia adoracja o 17:30.

9. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje mszalne na przyszły rok. Biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środę 16:30–17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30–9:00.

10. Przy wejściach do kościoła można zabierać kartki na wymieniani. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która jest wystawiona przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za naszych drogich zmarłych będziemy modlili się w listopadzie na różańcu.

11. Przed tygodniem gościliśmy o. Leonarda Aduszkiewicza, który zwraca się do nas z podziękowaniem za gościnę oraz 8.661 zł i 30 euro, jakie zebrał po mszach św. na budowę kościoła w Homlu.

12. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękuję za uczestnictwo w corocznej parafialnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

13. W tym tygodniu odeszli do Pana Boga: śp. Romuald Tomaszewski (l. 86), zam. OPL 14, śp. Jadwiga Różcyka (l. 88) zam. ul. Czapla 21 oraz śp. Mariola Trabel (l. 67), zam. ul. Wilczak 4. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…

Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!