Ogłoszenia duszpasterskie

4. Niedziela Zwykła – 29 stycznia 2023 r.

1. Dotychczasowych członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy serdecznie w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

2. W czwartek Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy dzień Życia Konsekrowanego. Podczas Mszy św. przewidziany jest obrzęd błogosławieństwa świec i wiernych.

3. Młodzież naszej parafii prosimy o pomoc w rozebraniu dekoracji świątecznych w czwartek od 11:30.

4. Od 2 do 9 lutego w Sanktuarium Matki Bożej w Cuda Wielmożnej – Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła odbywać będzie się siedmiodniowa modlitwa wynagradzająco błagalna przed Najświętszym Sakramentem zwana Różańcowe Jerycho Poznania. Nasza parafia wraz z parafią Wniebowstąpienia Pańskiego na os. Wichrowe Wzgórze jest odpowiedzialna z adorację w piątek (3 lutego) od 20:00 do 21:00. Zapraszamy wszystkich chętnych parafian, zwłaszcza członków Wspólnoty Żywego Różańca oraz Różańca Przytulańca.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca, dlatego:

czwartek — adoracja Najświętszego Sakramentu od 17:30.

piątek — adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od 17:00

sobota — zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: 7:40 Godzinki, o 8:00 Msza św. piętnastominutowe rozważanie i różaniec

— obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od 9:30. Nowych parafian prosimy zgłaszać w biurze parafialnym

— Msza św. z wielbieniem o 18:00, a od 19:00 wielbienia dla Młodych

6. W tym tygodniu mam zamiar zakończyć spotkania kolędowe.

Plan kolędy przedstawia się następująco:

niedziela (29.01) od 14:00
– 1. ksiądz: Wilczak 20 c i d
– 2. ksiądz: Wilczak 20 e i f od początku
– 3. ksiądz: Wilczak 20 f od końca

poniedziałek (30.01) od 16:00
– 1. ksiądz: Serbska 4, 6 i 8
– 2. ksiądz: Serbska 10 i 12
– 3. ksiądz: Serbska 14 i 16

wtorek (31.01) od 16:00
– 1. ksiądz: Naramowicka nr 22 do stacji BP
– 2. ksiądz: Wilczak 16

Od środy pragniemy odwiedzić osoby, które nie mogły przyjąć nas w czasie planowanej kolędy. Chętni, którzy jeszcze się nie zgłosili, a pragną to uczynić, prosimy, aby poinformowali nas w zakrystii, drogą mailową (zostawiając nr telefonu) lub wysyłając SMS na numer parafialny. Do wszystkich będziemy dzwonić i umawiać się indywidualnie.

W piątek zapraszamy wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogli przyjąć w tym roku kolędy na Mszę świętą o 18:00 i krótkie wspólne spotkanie w kościele. Msza ta będzie odprawiona w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii.

7. W okresie kolędowym biuro parafialne czynne każdego dnia po porannej mszy św.

8. Dziękujemy bardzo za wszelką troskę o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialny. Dziękujemy za ofiary złożone podczas dzisiejszej kolekty przeznaczonej na pokrycie kosztów energii i ogrzewania.

9. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Łucja Zielińska (l.77) zam. OPL 11 oraz śp. Ewa Wojczak (l.63) zam. ul. Czapla 21. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy serdeczne szczęść Boże!