Ogłoszenia duszpasterskie

5 Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2023 r.

1. Osoby chętne do czytania Męki Pańskiej w niedzielę palmową zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

2. Bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie Kręgu biblijnego w środę po Mszy św. (18:50) w Sali Białej w piwnicach Domu Parafialnego.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21.00. O godz. 18.45 do 19.15 modlitwy o nowe powołania kapłańskie i za powołanych poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Następnie modlitwa w ciszy i o godz. 20.30 różaniec prowadzony przez ministrantów. O godz. 21.00 Apel Jasnogórski.

4. W najbliższy piątek odbędzie się jedno nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszej parafii. Spotykamy się o godz. 18.40 przy głównym wejściu do kościoła. Bardzo prosimy o obecność wszystkich parafian!

5. W sobotę:
— Przedświąteczne odwiedziny chorych z sakramentami od 9:30. Chorych spoza listy prosimy zapisywać w zakrystii, biurze parafialnym lub telefonicznie.
— Dzieci zapraszamy na warsztaty robienia palm wielkanocnych o 11:00 w na parterze Domu Parafialnego.
— Spotkanie przed pielgrzymką do Libanu w sobotę o 16:00 w Domu Parafialnym

6. W przyszłą niedzielę:
— Młodzież przed mszami będzie rozprowadzała palmy. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczą na urządzenie salki młodzieżowej w piwnicy.
— O godz. 10.45 gromadzimy się na rondzie w parku koło kościoła, skąd uroczyście w procesji wejdziemy do kościoła. Zachęcamy do obecności rodziny z dziećmi.
— Gorzkie Żale o 15:00.
— Spotkanie członków P.Z. Caritasu oraz osób chętnych do pomocy w niedzielę o 16:00.

7. Całodniowa spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 3.04.

8. Polecamy wszystkim parafianom troskę o sprawy naszej Archidiecezji – funkcjonowania m.in. instytucji centralnych m.in.: kurii, sądu duchownego, katedry, Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Archiwum Archidiecezjalnego, Caritasu. Troskę tę możemy wyrazić składając ofiary na wielkopostna daninę diecezjalną. Koperty na ten cel znajdują się w przedsionkach kościoła i zakrystii.

9. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek i środa 16:30-17:30 oraz w piątek i sobotę 8:30-9:00.

10. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy za wszystkim osobom, które włączyły się przygotowanie i przeżycie wizytacji pasterskiej naszej parafii.

Na cały tydzień wszystkim parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa!

Parafia pw. św. Karola Boromeusza — os. Pod Lipami 100; 61-638 Poznań

tel.: 662 589 800
mail: boromeusz@archpoznan.pl www.boromeusz.pl
facebook: Parafia św. Karola Boromeusza w Poznaniu
konto: 81 1050 1520 1000 0023 1457 6121