Ogłoszenia duszpasterskie

IV Niedziela Wielkanocna
30 kwietnia 2023 r.

1. Dziś Niedziela Dobrego Pasterza. Przed kościołem fundacja Africa Help zbiera pieniądze na studnie głębinową w obozie dla katolickich uchodźców z Sudanu Południowego w Ugandzie; także harcerze z drużyny 147, funkcjonującej na terenie naszej parafii, będą rozprowadzać pod kościołem świąteczne rozety na Uroczystość 3 maja. Zbierają w ten sposób na funkcjonowanie swojej drużyny.

2. Nabożeństwa maryjne każdego dnia maja o 17:30. Tematem rozważań będzie tekst Credo – czyli Wyznania Wiary. Ponadto w najbliższą środę oraz w soboty i niedziele maja zapraszamy na wieczory maryjne przy krzyżu o 20:45.

3. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. jak w każdą niedzielę. O 7:40 Godzinki. Tegorocznych maturzystów i ich bliskich zapraszamy na Mszę św. o 19:30 podczas której będziemy modlić się szczególnie o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej aż do godz. 21:00. W tym czasie okazja do spowiedzi. Od godz. 18:45 do 19:15 członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium będą modlić się o nowe powołania kapłańskie i za powołanych. O godz. 20:30 różaniec, który poprowadzą Nadzwyczajni Szafarze Komunii Św. i o 21:00 Apel Jasnogórski

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi od godz. 17:00.

– w sobotę o godz. 7.40 Godzinki, o godz. 8:00 Msza św. wynagradzająca Nieopalanemu Sercu NMP, piętnastominutowe rozważanie i różaniec.

– w sobotę odwiedziny chorych z sakramentami.

5. Bardzo serdecznie zapraszamy w piątek na multimedialną pielgrzymkę do Libanu ☺ Startujemy w piątek po Mszy św. (o 18:50) z Auli św. Jana Pawła II. – W programie przedstawienie zdjęć z parafialne pielgrzymki do tego niezwykłego kraju.

6. Zbiórka dla kandydatów na ministrantów w sobotę o 10:00. Z racji pierwszej soboty nie ma zbiórki dla ministrantów.

7. W tym tygodniu biuro parafialne otwarte w poniedziałek o 16:30-17:30 oraz w piątek o 8:30-9:00.

8. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego, który ma godny polecenia comiesięczny dodatek „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień. Maj 2023.

9. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Dziękujemy za składaną daninę diecezjalną do skrzynki wystawionej przy ambonce, oraz za ofiary złożone na konto parafialne. Bóg Zapłać.

10. W minionym czasie do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Wojciech Olesiak (l. 70) zam. ul. Ugory oraz śp. Urszula Skórnik (l. 82) zam. OPL 11. Wieczny odpoczynek …

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa na majówkę i cały tydzień