Ogłoszenia duszpasterskie

Przemienienie Pańskie – 6 sierpnia 2023 r.

1. Dziś ostatni dzień Światowych Dni Młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o owocach tego czasu.

2. W środę o 18.00 Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca, Ojczyzny i parafii.

3. W przyszłą niedzielę w sposób szczególny modlimy się za wszystkich budowniczych i ofiarodawców oraz możemy wyrazić troskę o sprawy inwestycyjne i remontowe.

4. Przyszła niedziela to 13. dzień tygodnia – Dzień Fatimski. Czcicieli Najświętszej Maryi Panny zapraszamy na nabożeństwo fatimskie: o 19:15 różaniec, procesja fatimska i Msza św. o 20:00.

5. W sobotę 9 września 2023 r. o 11.00 odbędzie się koronacja Obrazu Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach w Archidiecezji Poznańskiej. Zachęcamy do udziału w uroczystościach koronacyjnych zwłaszcza osoby chore i opiekujące się chorymi. Archidiecezja Poznańska wraz ze Spółką Koleje Wielkopolskie przygotowała specjalny pociąg na uroczystość koronacji wizerunku Matki Bożej. Pociąg odjedzie ze stacji Poznań Główny i dowiezie pielgrzymów do Kobylina. Przejazd na koronację i powrót są bezpłatne. Rozkład jazdy pociągów zawiera informację o dwóch pociągach – jeśli jeden skład wypełni się pasażerami, wówczas po 10 minutach odjedzie z dworca w Poznaniu drugi pociąg. Z Kobylina pielgrzymi zostaną przewiezieni autobusami do Smolic (ok. 4,5 km).

6. Biuro parafialne otwarte w lipcu i sierpniu w dni powszednie bezpośrednio po mszach św. o 8:00 i 18:00.

7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego oraz Przewodnika Katolickiego.

8. Bardzo dziękujemy za wszelkie wyrazy troski o naszą parafię w wymiarze duchowym i materialnym. Dziękuję za posprzątanie kościoła, domu parafialnego i terenów przykościelnych

9. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: śp. Bogdan Kowalak – l. 85, zam. OPL 15; śp. Krystyna Matuszak – l. 89, zam. OPL 6 oraz śp. Czesława Kłakulak – l. 78, zam. OPL 11.

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, a dzieciom i młodzieży bezpiecznych i Bożych wakacji.