Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła – 29 października 2023 r.

1. Wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zapraszamy na „Bal Wszystkich Świętych”, który rozpocznie się we wtorek o 17:00. Dzieci przebierają się za świętych, błogosławionych lub postacie biblijne. Przewidziane są tańce, zabawy, poczęstunek, quizy itp. Przygotowane jest już wiele upominków oraz nagród za najładniejsze przebrania.

2. We środę 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. według porządku niedzielnego. Nabożeństwa żałobne na cmentarzach Junikowo i Miłostowo o godz. 15.00. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla jednej osoby, którzy w czyśćcu oczekują pełni zbawienia Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki.

3. W środę 2 listopada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza się za wszystkich naszych parafian zmarłych w roku 2023 zostanie odprawiona 30 grudnia.

4. Zapraszamy na rekolekcje parafialne. Trwać będą od czwartku do soboty. Poprowadzi je ks. Andrzej Klimek, redaktor naczelny czasopisma „Opiekun”. Nauki rekolekcyjne odbywać się podczas mszy św. rannych i wieczornych, a także w czwartek i piątek o 10:00. W piątek na 10:00 zapraszamy zwłaszcza starszych i chorych. Będzie wówczas możliwość przyjęcia sakramentu chorych.

5. W najbliższą sobotę 4 listopada obchodzimy wspomnienie św. Karola Boromeusza czyli nasz ODPUST. Wszystkich parafian, przyjaciół i przyjaciół naszej parafii bardzo serdecznie zapraszamy!

6. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek sobota miesiąca, dlatego:

czwartek ​— adoracja Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. aż do 21:00. Pierwsze pół godziny modlitwy poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium Duchownego modląc się o nowe powołania i za powołanych. Następnie modlitwa w ciszy i o 2s:30 modlitwa różańcowa prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca.

piątek​— adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi wyjątkowo od 16:00 do 17:00. Co piętnaście minut będzie udzielana Komunia Św. dla dzieci.

sobota ​— zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca: 7:40 Godzinki, o 8:00 Msza św. z nauką rekolekcyjną, piętnastominutowe rozważanie i różaniec
​​​— obchód chorych i starszych parafian z Komunią Św. od 9:30.

7. Spotkanie ministrantów starszych we wtorek o 19:00 w salce młodzieżowej, natomiast spotkanie dla ministrantów młodszy i tych, którzy chcieliby zostać ministrantami w sobotę o 11:00.

8. Schola dorosłych ma swoje spotkanie we wtorki. O 18:00 śpiew na Mszy św. a po mszy próba na salce, a zespól młodzieżowo-akademicki ma swoje próby w czwartki o 19:15. Zapraszamy osoby, które chciałyby dołączyć do uwielbienia Boga śpiewem.

9. W tym tygodniu nie będzie Kręgu biblijnego.

10. Już dziś informuje, że spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w poniedziałek 6 listopada.

11. Od dzisiejszej niedzieli można zabierać kartki, na których będzie można zapisywać imiona i nazwiska naszch bliskich zmarłych, za których będziemy się modlić w czasie wymienianek. Zostały one wystawione przy wejściu do kościoła. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiana przed Mszami św. przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych będziemy modlić się na różańcu od początku listopada.

12. Osoby, które pragną zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok zapraszamy do biura parafialnego.

13. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu w poniedziałek i czwartek 16:30-17:30, oraz piątek 8:30-9:00. W sobotę biuro będzie nieczynne.

14. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym.

15. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie: śp. Janusz Młodziński – l. 68, zam. OPL 9, śp. Zofia Kropaczewska – l 86, zam. OPL 10 oraz śp. Roman Gajda – l. 82, zam. OPL 13. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.