Ogłoszenia duszpasterskie

XXXI Niedziela Zwykła – 5 listopada 2023 r.

1. Bardzo dziękujemy ks. Andrzejewi Klimkowi, za wygłoszone rekolekcje, a także wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Odpustu Parafialnego.

2. Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. zapraszamy w poniedziałek na Mszę św. o 18:00 i spotkanie w Sali Jana Pawła II.

3. We wtorek wyjątkowo nie będzie spotkania grupy młodzieżowej. Grupa ta wraz z zespołem młodzieżowo-akademickim będzie rozprowadzała rogale świetomarcinskie w sobotę po wieczornej Mszy św. i w niedzielę po wszystkich mszach. Dochód przeznaczony jest na duszpasterstwo młodzieży.

4. Schola dorosłych śpiewa we wtorek na Mszy św., a następnie ma swoją próbę, na którą zaprasza wszystkie osoby pragnące włączyć się przez śpiew w liturgię.

5. Członków Wspólnoty Żywego Różańca zapraszamy w środę na Mszę św. i spotkanie w kawiarence.

6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 18:50 w sali białej w piwnicy Domu Parafialnego. Tematem spotkania będzie: „Między Damaszkiem a Antiochią – Szaweł z Tarsu w drodze ku służbie Jezusowi”. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poznawać Słowo Boże i uczyć się jak wprowadzać je w życie.

— Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę śladami św. Pawła na Cypr w dniach 10-17.04.2024. Wylot z Poznania. Bliższe informacje na plakatach, jak również w programach, które można wziąć w zakrystii.

— Również w naszej parafii odbywają się comiesięczne spotkania „Kursu biblijnej” – organizowanego przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 25.11. Szczegóły na stronie internetowej Dzieła Biblijnego.

— Od soboty 18 listopada zaczynamy kurs lektorski. Spotkanie rozpocznie się o 9:00 w sali Jana Pawła II, a zakończy się około 13:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zgłosili swój udział w kursie.

— Zapraszamy już dziś na II Winogradzki Tydzień Biblijny u św. Karola Boromeusza w dniach 27.11-03.12. dokładne informacje znajdują się na plakatach w gablotach. Tydzień zakończymy uroczystą promocją nowych lektorów.

7. Spotkaniu duszpasterstwa dzieci w sobotę 11.11. o 17:00 w salce na parterze domu parafialnego.

8. W zakrystii można zakupić książka naszego parafianina p. Bogusława Janik pt. „Spełnione życie siostry Canisii (Reginy Piękniewskiej) w cenie 60 zł.

9. Trwa czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Kartki na wymieniani zostały wyłożone przy wejściach do kościoła. Wypełnione kartki będzie można wrzucać do skrzynki, która będzie wystawiana przed mszami św. przy ambonie. Prosimy zapisywać imiona i nazwiska w mianowniku. Za zmarłych modlimy się w tych dniach na różańcu od 17:30.

10. Osoby, które pragną zamawiać intencje Mszy św. na przyszły rok zapraszamy do biura parafialnego.

11. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i czwartek 16:30-17:30 oraz piątek i sobotę 8:30-9:00.

12. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, którzy w minionym tygodniu troszczyli się o naszą parafię w wymiarze duchowymi i materialnym.

13. W minionym tygodniu do wieczności odeszli nasi parafianie śp. Ryszard Stroiński l 84; zam. OPL 13; śp. Janina Budzińska l. 85, zam. Wilczak 4 oraz śp. Teresa Jankowiak l. 89, zam. OPL 13. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego tygodnia.